Mercury Verado 600 V12

Novosti, ki se pojavljajo na področju motornih plovil in jadrnic

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Feb 21, 2021 11:48

Ne bom rekel da nimaš prav ker se v osnovi čuje dokaj logično.
Neki firmi je pa važno da se trži pa četudi na račun bogatih debeluharjev z meglo v hlačah :lol:

Čutim pa tvojo nastrojenost proti znamki. Upam da nisi tudi proti nam vsem, ki smo lastniki le te :mrgreen:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Feb 21, 2021 11:56

SR 290 napisal/-a:vsi vemo, da je proizvodna cena avta manj kot 15% njegove prodajne cene.

Jaz tega ne vem. A lahko navedeš kakšen vir?
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Ne Feb 21, 2021 12:52

Tale je mal preveč splošna, ker zelo zavisi od velikosti koncerna, uspeha modela avta, količine proizvedenih primerkov.........

Imam konkreten primer doma ki podre tvojo teorijo v celoti in na grobo. Audi A2. Pri tem avtu so v povprečju v fabriki naredli izgube 1000-2000EUR za vsak prodan avto. Jaz si mislim zakaj in to ni pomembno, je pa lep primerek da ta teorija pač ne drži.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a AEgir » Ne Feb 21, 2021 13:09

SR 290 napisal/-a:Merc in še posebej lastnik merca je pač lider v branži in piše pravila, z nimi pa vozi scat bogataše, ki jim manjka samozavesti, obenem pa mastno služi z noro dragimi motorji. En usran motor stane toliko kot športni avto enake moči, pa vsi vemo, da je proizvodna cena avta manj kot 15% njegove prodajne cene.


Mal močne besede za nekaj kar je samo nov motor na sceni. Pri jahamahi 475 se nihče ni tako silno vžigal, pa je podobna zadeva.

Te outboard čolni s 3,4,5 motorji zadaj so še vedno v ameriki skromna plovila katerih lastniki so bogataši po naših standardih, ne pa tudi po njihovih.

Mastno merc danes ne služi z njimi, najverjetneje sploh še ne služi, ker je treba pokriti stroške razvoja, ki so pri takih zadevah enormni. Če greš gledat v detajle kaj je spodkopalo omc, ki je bil svoj čas daleč največji igralec v tej branži, boš videl da so se nekaj let prezgodaj odločili za popolnoma nov motor s 40+ novimi patenti v katerega so vložili ogromno denarja. 3 leta po prihodu tega veleslavnega motorja na trg pa se je zgodila EPA in ker ni bilo več denarja za tako obširen bottom-up razvoj, so nekaj na hitro sklomaterili in vrgli na trg. 2 leti pozneje so šli v stečaj čeprav so prodali čez 100000 motorjev to leto.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Feb 21, 2021 13:37

Navtiko obvladuje Brunswick corp., ki je lastnik Merca in množice proizvajalcev plovil. Oni določajo kaj se bo čez nekaj let kupovalo in kupci jim jejo iz roke.
Imena drugega liderja se ta trenutek ne spomnim, a ta si lasti vse kar ima v rokah Bombardier. Na žalost so slednji sklenili, da je ena firma outboardov v hlevu dovolj in so zaprli OMC, obdržali pa Evinrudea, ki je žal tudi odplaval.


Ciril, nič nimam proti Mercu in njihova serija motorjev med 300 in 450 hp se mi zdi super, ampak tega dvanajstcilindrskega ne znam popredalčkat.

H2O, moj zapis zgoraj je nastal na osnovi dolgoletnih debat na forumu Ofshoreonly, kjer so debatirali proizvajalci in nekateri lastniki plovil. Okrog prepira in odhoda v Mehiko je bilo veliko povedanega, tudi številke v mio dolarjih so bile podane. Ravno tako pri njih nastaja mnenje, da je tale motor v glavnem namenjen večjim fišermenom.
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a igor_k » Ne Feb 21, 2021 13:47

SR 290 napisal/-a:
vsi vemo, da je proizvodna cena avta manj kot 15% njegove prodajne cene.


Jaz tega ne vem. A lahko navedeš kakšen vir?


Jaz tudi ne. Vem pa, da so v avtomobilski industriji cene zelo napete in se gleda na vsak €, konkurenca pa je ubijalska.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Feb 21, 2021 15:28

igor_k napisal/-a:
SR 290 napisal/-a:
vsi vemo, da je proizvodna cena avta manj kot 15% njegove prodajne cene.


Jaz tega ne vem. A lahko navedeš kakšen vir?


Jaz tudi ne. Vem pa, da so v avtomobilski industriji cene zelo napete in se gleda na vsak €, konkurenca pa je ubijalska.



Potem pa zdaj veste.
Gola proizvodna cena avta, ki pride na dvorišče tovarne je manj od 15% prodajne cene.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Feb 21, 2021 16:42

SR 290 napisal/-a:Navtiko obvladuje Brunswick corp., ki je lastnik Merca in množice proizvajalcev plovil. Oni določajo kaj se bo čez nekaj let kupovalo in kupci jim jejo iz roke.
Imena drugega liderja se ta trenutek ne spomnim, a ta si lasti vse kar ima v rokah Bombardier. Na žalost so slednji sklenili, da je ena firma outboardov v hlevu dovolj in so zaprli OMC, obdržali pa Evinrudea, ki je žal tudi odplaval.


Ciril, nič nimam proti Mercu in njihova serija motorjev med 300 in 450 hp se mi zdi super, ampak tega dvanajstcilindrskega ne znam popredalčkat.

H2O, moj zapis zgoraj je nastal na osnovi dolgoletnih debat na forumu Ofshoreonly, kjer so debatirali proizvajalci in nekateri lastniki plovil. Okrog prepira in odhoda v Mehiko je bilo veliko povedanega, tudi številke v mio dolarjih so bile podane. Ravno tako pri njih nastaja mnenje, da je tale motor v glavnem namenjen večjim fišermenom.



Spomnil sem se onega drugega in to je Genmar holings. Ta je imel prste zraven tako pri Johnsonu, kot pri Evinrudeu. Skupaj z Brunswickom imata škarje in platno.


@H2O, vir imam, a ga ne morem navajat na forumu. :?
@Igor_K, konkurenca v avtomobilski industriji se zganja med dobavitelji in med trgovci. Na vrhu boš za vso avto industrijo našel le nekaj imen in boš presenečen kako je vse prepleteno. Konkurenca je, ampak zdaleč ne taka kot se sanja med nami plebejci. :wink: Pa to ni nobena teorija zarote, po moje je le končni rezultat globalizacije.
Uporabniški avatar
bojan11
Admiral
Prispevkov: 665
Pridružen: Ne Feb 17, 2008 21:24
Kraj: Trebnje
Kontakt:

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a bojan11 » Ne Feb 21, 2021 17:07

SR 290 napisal/-a:
SR 290 napisal/-a:Navtiko obvladuje Brunswick corp., ki je lastnik Merca in množice proizvajalcev plovil. Oni določajo kaj se bo čez nekaj let kupovalo in kupci jim jejo iz roke.
Imena drugega liderja se ta trenutek ne spomnim, a ta si lasti vse kar ima v rokah Bombardier. Na žalost so slednji sklenili, da je ena firma outboardov v hlevu dovolj in so zaprli OMC, obdržali pa Evinrudea, ki je žal tudi odplaval.


Ciril, nič nimam proti Mercu in njihova serija motorjev med 300 in 450 hp se mi zdi super, ampak tega dvanajstcilindrskega ne znam popredalčkat.

H2O, moj zapis zgoraj je nastal na osnovi dolgoletnih debat na forumu Ofshoreonly, kjer so debatirali proizvajalci in nekateri lastniki plovil. Okrog prepira in odhoda v Mehiko je bilo veliko povedanega, tudi številke v mio dolarjih so bile podane. Ravno tako pri njih nastaja mnenje, da je tale motor v glavnem namenjen večjim fišermenom.



Spomnil sem se onega drugega in to je Genmar holings. Ta je imel prste zraven tako pri Johnsonu, kot pri Evinrudeu. Skupaj z Brunswickom imata škarje in platno.


Genmar Holdins je sel ce se ne motim enkrat 2009-2010 v stecaj in so jih potem kupili PBH marin za drobiz in tako pridobili barke kot so Chaparral, Four Winns, Larson, Glastron itd.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Feb 21, 2021 20:47

Zato ga nisem našel, imena se pa nisem spomnil. :) Ampak vem, da je bil OMC vezan na Genmarjeva plovila. Na boatdesign.net je bila svoj čas ena dobra tabela z deleži trga in lastniškimi povezavami med proizvajalci plovil in opreme zanje, tudi za jadrnice je bilo.

Kakorkoli, pardon za ta odskok od 12 cilindrske teme.
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a igor_k » Ne Feb 21, 2021 22:07

Potem pa zdaj veste.
Gola proizvodna cena avta, ki pride na dvorišče tovarne je manj od 15% prodajne cene.


Še vedn ne vemo, ker nisi podal nobenega relevantnega linka.
Lahko pa si pogledaš ta link, ki govori o vrednosti materiala: 57% od prodajne cene.

https://www.mtvehicles.com/post/how-much-does-it-actually-cost-manufacturers-to-make-a-car

Kar je seveda veliko bolj logično. Pri nas na firmi je recimo proizvodna cena (čisti material) od 15-25% maloprodajne cene. Seveda pa tukaj gre za 100x manjše vrednosti proizvedenaga artikla.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Feb 22, 2021 08:11

Igor-K, žal ti ne morem dati linka, ker sem to izvedel na drugačen način. Čisto ampak res čisto slučajno sem imel dve leti nazaj priložnost sedeti za isto mizo kot tehnični direktor ene največjih evtomobilskih tovarn v Nemčiji in je beseda nanesla na dejansko proizvodno ceno avtov in na smiselnost, ter pričakovano prihodnost elektro pogonov.

Ja 57%, ampak od teh "mojih" 15% in to je skoraj sužnjelastniški odstotek, saj skoraj nič ne ostane za delo, obratna sredstva in prihodnost tovarne. Ostane jim ravno toliko da dihajo dokler jim glavna firma dovoli. Je le malo bolje od IKEA sistema. :D

Ko bo dejanska cena materiala vgrajenega v avto nanesla 57%, bo konec z avtomobilsko industrijo! Tovarne, ki proizvajajo avte, pa naj bodo kooperanti, ali v lasti matične znamke, so le mali del v celi verigi do kupca in tako se tudi tretirajo. Misliš, da bi francozi pustili delat avte v Nm, če bi na tovarniško dvorišče postavljen avto stal toliko kot pišejo v tem članku? Francoza so pripeljali za šefa, da tudi iz 15% izmolze nekaj profita in firma ne crkne.


p.s.
V časih juge se je golfe delalo v Sarajevu in takrat je bil javno dostopen podatek o goli proizvodni ceni golfa fco dvorišče tovarne. Ne spomnim se več številk v nemških markah, ampak cena je bila podobna ceni modela motorja iz dotičnega Golfa, kot rezervnega dela pri serviserjih. In takrat še ni bilo toliko CNC mašin, laserjev, računalnikov in robotov.
igor_k
Viceadmiral
Prispevkov: 355
Pridružen: So Okt 27, 2012 23:07

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a igor_k » Po Feb 22, 2021 11:51

Kakorkoli in od kogarkoli si zvedel me niti ne zanima. Ta podatek mogoče velja za kakšen eksotični maloserijski avtomobil, kjer z malimi maržami ne moreš pokrit razvoja.

Zdrava logika pa ti govori, da če je recimo nov avto nižjega cenovnega razreda (recimo clio) 11.000€ prodajna cena, potem je proizvodna cena (po tvojem) največ 1.600€. Teža avta je cca 1100kg, to pomeni da avto stane 1,5€/kg. Če računaš cene surovin se to morda celo izide, samo čisto vsako surovino je treba predelat oziroma dodelat in to stane.
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a MareC » Po Feb 22, 2021 12:28

vsako temo poserjete do konca
wtf
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Mercury Verado 600 V12

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Po Feb 22, 2021 13:59

Se strinjam. :oops: Nima veze, 15%, ali 57%, nič ne bomo rešili, vsak ima svoje mnenje, ki nikomur nič ne pomeni, niti na nič ne vpliva. Pozabimo na avte in gremo naprej z tem novim agregatom.

Pred leti je Weismann napravil površinca z dvojnim menjalnikom in tako stolkel vse ostale na dirkah, da je Mercury izsilil od združenja APBA, da so prepovedali ta pogon. Zdaj dvajset let kasneje je tudi merc sposoben to izdelat za tržno zanimivo ceno in je plasiral na tržišče.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti