Varnost in nevarnost na morju (vreme)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Avg 18, 2008 17:31

Hmmm, ne samo popustiti vrvi - tudi stopiti na pomol in držati barko (čoln) stran je koristno. Bokobrani namreč zgubijo funkcijo...

Tisti omenjen neverin... 50 vozlov?
indoo
Kapitan
Prispevkov: 182
Pridružen: So Jun 14, 2008 00:10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a indoo » Če Avg 21, 2008 14:18

Ja 50 vozlov smo namerili in tudi na DHMZ (Državni Hidro Mete. Zavod Hrvatske ) so napisali da je pihalo 50 vozlov, ne pihalo sunki so bili tako močni.
Drugače pa je potrebno preživeti na morju vse vrste vremena in ko plujete pozimi se morje obnaša popolnoma drugače. Pred leti so me februarja vstavili policaji in niso mogli verjeti da februarja plujem za zabavo. Seveda nisem na glas objavil da tudi malo peškafondo (lov na lignje). To je za mene neko posebno doživetje. Zima , mraz, burja in sunki vetra, takrat so paravi sunki.

Če smo kontinentalci še ne pomeni da ne znamo pluti.
samo morje !
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » Po Avg 25, 2008 12:29

Pozdravljeni
Isti neverin sem preživel v Malinski , voda se je dvignila nekje za 80 cm in je z vetrom drla v luko kot kaka deroča reka , se je pa že celo popoldne to pripravljalo ene dve fronte oblakov ki so prišle čez Učko je veter odnesel na Reko ko pa se je prevalil oblak čisto nizko nad Učko in navzdol se je pa začelo pa pred tem je bila kr visoka voda v luki tko da se je vedlo da bo močan neverin. vetra nisem meru pri neverinu je pa čisto lako 50 vozlov ali več. Lani mi je pred Nerezinami skori barko na bok položlo na gol jambor, brez tend in vsega drugega pri skoraj mirnem morju samo veter :roll:
LP Marjan
indoo
Kapitan
Prispevkov: 182
Pridružen: So Jun 14, 2008 00:10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a indoo » Po Avg 25, 2008 22:32

Marjan verjamem, da se na Lošinju vodna ni dvignila 2 metra kot pravijo. Realna višina je po mojem bila med 1,2 in 1,5 m. Tudi na Lošinju se je celo popoldne pripravljalo, tako da so domačini vse pospravili, vendar ko je prišlo je pa v 5 minutah. So mi tudi drugi rekli da so bili sunki okoli 50.
samo morje !
Uporabniški avatar
nemo
Admiral
Prispevkov: 600
Pridružen: To Mar 20, 2007 21:20
Kraj: SLOBALA

OdgovorNapisal/-a nemo » To Mar 24, 2009 06:02

Pojav nenadnega dviga gladine morja je v Mediteranu ze dolgo poznan, vendar ga v Jadranu se nisem dozivel. Vem, da se nenadno gladina dvigne skoraj vsako leto na Menorci in imajo domacini v luki Mahon z njo zelo slabe izkusnje. Tu nekje na forumu sem ze opisal nesreco charter motorne barke " Calista" pred St. Tropez-om, ko je 73 tonska barka naletela pri 17-ih vozlih na plimni val in se je posadka poskodovala.
EDINI DOBER DAN JE DAN NA MORJU!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gosta