Izkušnje z najemom plovila v daljnih destinacijah

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Izkušnje z najemom plovila v daljnih destinacijah

OdgovorNapisal/-a evovii » Ne Feb 24, 2013 19:51

Ojla,

Z mojo že delava plane za naslednje leto in ena od idej je, da bi najela barko nekje v tujini (ne HR) ampak imava v mislih kakšno Grčijo, Turčijo, Deviške otoke,....
Sedaj pa me zanima če se je kakšen od morjeplovcev že odpravil na kakšno takšno avanturo in bi malo podelil izkušnje. Trenutno so v prednostni izbiri Britanski deviški otoki (http://www.bviyachtcharters.com/). Nekaj sem že iskal vendar v kolikor je kdo že čarteriral na tej destinaciji bi prosil za kakšno priporočilo glede čarterskih podjetij in ostale iskušnje... Kolikor sem gledal, bi najem jadrnice prišel nekaj podobnega kot na HR + letalske karte.

Lp Andrej
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Feb 24, 2013 21:27

Najameš jo tu,pa ti transfer nardimo :lol:
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Po Feb 25, 2013 03:09

Jaz sem najemal le od Sunsaila, ker sem imel z njimi pogodbo in sem koristil lastniške tedne.
Če gledaš BVI poglej še Antiguo. Za moje pojme boljša destinacija in ugodnejša cena letalske karte. Let iz Benetk lahko dobiš za cca 800 EUR po osebi.
Sunsailova baza na BVI je ogromna, brezosebna in barke so slabše vzdrževane, kot na Antigui. Ne morem pa reči za druge firme.
Na sploh meni BVI ni preveč všeč, ker je preveč gneče. Skoraj kot na Jadranu. Je pa res, da je jadranje tam enostavnejše, ker so razdalje majhne in gostilne pogoste. Res prava industrija. Precej je vpliva ameriških gostov.
Če boš hodil v ta konec sveta ti lahko dam kakšen hint kam se gre in kje se kaj vidi. Ne morem pa namesto tebe iskati po netu ponudnikov.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Feb 25, 2013 10:44

polanc napisal/-a:Najameš jo tu,pa ti transfer nardimo :lol:

Tukaj je nebi najemal če mam svojo... bi lahko pa kar z mojo naredili transfer.... oja ta bi bla huda :D :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Feb 25, 2013 10:50

Heron hvala za informacije. Ponudbike bom poiskal sam me je samo zanimalo če ima kdo kakšne izkušnje za kar se ti najlepše zahvaljujem. Bom še mal pregledal še pri Sunsailu pa po tujih forumih kakšne so kaj izkušnje. Kakšno je tvoje mnenje glede termina oz. kateri termin bi bil najustreznejši?
Letos se bom s svojo barkačo zaradi naraščaja bolj držal poznanih koncev (Slo in Hr), potem pa upam, da gremo naslednje leto čez. Moja je že dala žegen tako, da zdaj je treba samo še splanirat :D
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Feb 25, 2013 10:54

evovii napisal/-a:Kakšno je tvoje mnenje glede termina oz. kateri termin bi bil najustreznejši?

V času orkanov (poleti in jeseni) ni ravno za hodit na Karibe... po moje je idealni čas pozimi... pa še kidat ti ne bo treba :wink:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Feb 25, 2013 20:14

Kontaktiraj našega člana Bošta oziroma pridi na kako srečanje, ko bo tudi on tam. Zamudil si Beli dan pred kratkim. :wink:
Bošta je bil z ženo na BVI in okolici...
Uporabniški avatar
heron
Viceadmiral
Prispevkov: 535
Pridružen: So Avg 25, 2012 14:03
Kraj: Žabnica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a heron » Po Mar 04, 2013 12:00

Sezona hurikanov je uradno od začetka junija do konca novembra.
Največ hurikanov je avgusta in septembra. Je pa v zadnjih 100 letih bil hrikan prav v vsakem mesecu v letu - torej tudi izven uradne sezone.
BVI je glede tega precej na udaru, saj pravijo, da polovica vseh hurikanov, ki zadanejo kak Karibski otok zadane (tudi) BVI. To je lahko tudi dobro, ker to pomeni, da so na to navajeni in se znajo proti njim zaščititi.
Poznam mlajši par iz Švedske, ki sta kupila barko na BVI in tam živita celo leto. Ko je prišel hurikan sta šla v marino (prostor imata rezerviran celo leto), ki je "varna" pred hurikani in tam prevedrila. Sta živa, barka je cela. Sta mi pa povedala, da se naučiš molit. Privezne vrvi so se tako zapekle na bitve, da so jih morali sekati s sekiro (od trenja se poliester segreje in stali).
Nižje na jug ko greš, manjša je verjetnost hurikana. A po drugi strani je tam štala večja, ker so vsi na jugu in je bark preveč in se nimajo kam skriti. Na Grenadi (ki velja za varno območje) je pred nekaj leti vseeno bil hurikan in potopil na stotine bark.
V vsakem primeru ti priporočam zimsko sezono. Je pa to top sezona in so cene najvišje.
Lep pozdrav, Tomaž.

Heron je nazaj z druge poti po svetu in že težko čakam na naslednji odhod.
Takrat se bo vrnil tudi dnevnik na: www.sailmala.com/heron
Ali občasno blog v Angleščini na: www.heronsailing.blogspot.com/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov