Peš iz Ljubljane v Punat

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Peš iz Ljubljane v Punat

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Maj 06, 2013 19:54

Naslov bi bil pravzaprav lahko, "Peš in s skirojem na rami iz Ljubljane v Punat". Skiro je bil ob vzponih prava nadloga, ki pa se je poplačala ob spustu, katere smo načrtovali za konec dneva, da smo prej dosegli planirano točko. Danes lahko mirno rečem, da bi lažje potovati brez njih bi pa za isto pot morda potrebovali slab dan več.

Najprej naj omenim, da smo vsi udeleženci tega pohoda izjemno povezani z morjem. V organizaciji jadralnega kluba Odisej se tedensko udeležujemo že več let zapored, plesnih vaj. Ob koncu vaj pokramljamo v katerem od bližnjih lokalov o dogodkih preteklega vikenda, ter kujemo nove načrte. Življenje je tako veliko lepše in prav veselim se ponedeljkovih večerov. Pri kovanju najbolj drznih načrtov vsekakor prednjači prijatelj Štefan, ki pa pozablja da se ne ustrašim kar tako zlahka in ponavadi prav zaradi tega včasih na koncu prav sam potegne ta kratko. Pred leti mi je predlagal, da greva v začetku januarja loviti ribe v čolnu brez gretja. Seveda sva šla vendar ni vedel, da jaz mraz zelo dobro prenašam medtem, ko je on skoraj dva dni šklepetal z zobmi. Seveda sva skupni ulov - zobatca še isti dan skupaj spekla in z družino smo preživeli prekrasen večer.

Na enem od srečanj je predlagal, da gremo peš iz Ljubljane v Punat. Nisem rabil dolgo za premislek, saj sem prav rabil nekaj kar bi me premaknilo izza računalnika. Zadnje leto in pol sem dejansko garal ko črna živina in nisem šel niti enkrat samkrat smučat, niti nisem imel časa za kolo. Sedaj sem sklenil to malce spremeniti oziroma reorganizirati še prej pa se naužiti svežega zraka za prihajajoče izzive in projekte.

Na pot smo se odpravili v petek 26.4.2013 ob 12h. Več dni pred tem smo načrtovali pot in zbirali karte ter informacije. Uspel sem celo nekajkrat na Šmarno goro in narediti nekaj krajših tur, da sem pregnal pajčevino z riti.
Z leve; Mateja, Darjo, Štefan, Andreja, Tomaž in moja malenkost
Slika

Z Ilovškega Štradona odhitimo novi dogodivščini naproti.
Slika

Po Ižanki čez avtocesto. V daljavi se že vidijo hribi katere imamo danes namen "pomalicat"
Slika

Po prometnih cestah, kjer je le možno uporabljamo površine za peščce
Slika

Kmalu za nami ostane prometna ižanka in že smo na poti proti Iški.
Slika

Natanko nad cesto se dviga hrib nad Iško na katerega se moramo povzpeti.
Slika

Nismo še prišli daleč, vendar kdor je poskusil hoditi po ravnem ali pa se poganjati s skirojem bo vedel, da je nekaj kilometrov po soncu že razlog za postanek in hitro osvežitev. Takrat se nam malce porajajo dvomi saj je pred nami še zelooo dolga pot prvi žulji pa so že tu.
Slika

Zračenje nogavic ob kavici.
Slika

Odhitimo dalje proti Iški
Slika

Ob visečem mostu pred domom v Iški pospravimo skiroje v torbe in si jih oprtamo na rame. Na začetku se nam zdijo še dokaj lahki. Imajo "vsega" 5kg.
Slika

Slika

Prečkamo Iško
Slika

Močno odsvetujem pot po kateri smo šli mi in priporočam pot, ki vodi preko naslednje brvi, ki se nahaja ZA domom v Iški. Kasneje vam bo jasno zakaj.
Slika

Pečine na vrhu, ki so nam dale "vetra"
Slika

Pot se zelo strmo vzpenja vendar je pot na začetku lepa in zelo široka kasneje pa se zoža v stezico, ki je prav lepo uhojena in zelo lepa za hiter vzpon.
Slika

Tempo se nam zaradi skirojev malce upočasni, vendar napredujemo. Čutimo pa že odvečno težo, ki jo predstavljajo.
Slika

Lepa narava in še kar dobra pot
Slika

Občasno se odpre prelep pogled na nasprotni breg.
Slika

Potka se počasi zoža nato pa naredimo veliko napako, ker poslušamo GPS in trapaste elektronske karte. Zavijemo desno, kot nas vodi GPS. Potka izgleda shojena, vendar kasneje ugotovimo zakaj.
Slika

Potka se počasi izgublja in kmalu je ni več. Kmalu mi postane jasno, da so to stezico naredile živali, ki so prišle do pečine nato pa niso mogle poti nadaljevati nikamor drugam kot ob vznožju pečin, zato je bila potka tako lepo uhojena, da nas je to preslepilo.
Slika

Teren je ponekod tako razrahljan, da se mi je pohodna palica zadrla tudi do pol metra globoko. Eno palico zlomim že po nekaj minutah. Kamni na katere smo stopali so se večinoma podali pod našo težo in sprožali so se plazovi. Nekajkrat padem in zadeva ni bila nič zabavna. Prav jezen sem bil nase, ker sem se pustil zapeljat Štefanovemu GPSu. Take napake verjetno ne ponovim saj od sedaj dalje še bolj kot prej, na takih poteh zaupam le kompasu, specialki ter markiranim potem. GPS xyz (Ne smem povedat imena, da ne bo Jure (zastopnik za Ga...) jezen.) me ne prepričajo dokler karte niso vsaj toliko detaljne kot papirnate specialke. Tistemu, ki me ne pozna naj pojasnim, da se (med drugim) profesionalno ukvarjam z instrumenti, navigacijo, radarji in avtopiloti. Lahko rečem, da instrumente znam uporabljat. Problem pa je, če podatki niso natančni in te zavedejo, da se znajdeš v taki situaciji, ki bi se navsezadnje lahko kaj hitro slabo končala, zato pamet v roke in za osnovno navigacijo v naravi priporočam le specialke in kompas, GPS pa le kot pomoč pri določanju položaja.
Veste kaj pomeni kratica GPS? Gdje's Pitaj Seljaka.
Slika

Pobočje je zelo strmo in le s težavo se prebijamo
Slika

Po dolgotrajnem plezanju ob vznožju le najdemo prehod čez previs
Slika

Na sliki ni videti strmine, vendar je strmo, veliko prestrmo za našo opremo.
Slika

Z velikim naporom dosežemo vrh. Zamislil sem se, kako neverjetno nepremišljeni smo bili, saj nam je že pošla voda in moči.
Slika

Na vrhu malce počijemo. Moči se pričnejo vračati in mišice prenehajo boleti.
Slika

Kmalu ugotovimo, da smo ob počivanju pokasirali kar precej klopov katere smo poskušali še pravočasno odstraniti.
Slika

S pomočjo papirnate karte in kompasa najdemo na vrhu cesto in se odpravimo proti Krvavi peči.
Slika

Končno Vas. Vode nam je že zdavnaj zmanjkalo zato smo zelo žejni.
Slika

Pred muzejem vojne za Slovenijo v Krvavi Peči stoji pipa, ki pa je na našo žalost zaprta.
Slika

V Vasi srečamo domačina in ga poprosimo za vodo.
Slika

Uležem se na od sonca ogrete tople tlakovce in uživam ob pitju vode. Kazalec energije se nam vsem opazno dviga in kmalu se vrne tudi dobra volja in optimizem.
Slika

Pot nas vodi v smeri Lužarjev a najprej moramo zopet navkreber.
Slika

Na vrhu vzpona se malce odpočijemo čeprav nas čas že priganja. Imamo namen priti do Lužarjev.
Slika

Pridemo do prve asfaltne ceste in že se s skiroji spustimo po klančku. Veselje ne traja dolgo saj z bližnjega dvorišča priteče pes in se zapodi za Štefanom meni pa s tem zapre pot in že vidim kako letim. Ustrašil sem se, da ne padem naprej, zato se nagnem nazaj in padem na nahrbnik in kljub ne preveliki hitrosti na asfaltu pustim nekaj kože. Rano mi lastniki psa oskrbijo še prej pa jo izdatno razkužimo z žganjem. Malo zapeče ampak mi gremo dalje.
Slika

Upam le da se smola s tem vsaj zame konča in res je bilo tako. Naslednji dan sem imel po riti in hrbtu črne potplutbe in še zdaleč ni bil tako nedolžen padec kot se je sprva zdelo. Prave bolečine sem čutil šele naslednje dni.
Slika

Pot nadaljujemo mimo prelepih vasi. To pa je križišče v Neredih, kjer je doma ženina teta.
Slika

Precej je še makadam cest.
Slika

V Lužarjih obešajo zastave za prihajajoč praznik
Slika

Dosegli smo cilj za ta dan. Lužarji
Slika

Na koncu Vasi nas čaka kombi in odpelje domov prenočit in lizat rane.
Slika

Konec prvega dne poti iz Ljubljane v Punat
Ljubljana - Lužarji: 35km
Čas, kml ... pa dodam kasneje.
Za naslednje dni opisi še sledijo.
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Po Maj 13, 2013 07:34, skupaj popravljeno 4 krat.
al

OdgovorNapisal/-a al » Po Maj 06, 2013 19:58

Noro.
Jaz imam ta mesec namen Lj-Punat s kolesom... Samo peš oz. s skiroji? Uf...
čestitke 8)
Uporabniški avatar
Piki
Admiral
Prispevkov: 2206
Pridružen: To Avg 28, 2007 21:45
Kraj: Ljubljana-Opatija

OdgovorNapisal/-a Piki » Po Maj 06, 2013 20:05

Bravo, komaj čakam nadaljevanje.
rjavolasa skipperka
Viceadmiral
Prispevkov: 516
Pridružen: To Jan 01, 2013 10:35
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a rjavolasa skipperka » Po Maj 06, 2013 20:09

Kapo dol vsem :lol:

tudi jaz komaj čakam nadaljevanje :lol:
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Maj 06, 2013 20:30

Ufff, divje! Za pot sem vedel, samo da so pa še skiroji v igri pa ne... :lol:
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Po Maj 06, 2013 21:00

Bravo vsem tole je pa kr konkretem podvig :shock:

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
Uporabniški avatar
blacknero
Kapitan
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Mar 27, 2011 12:02
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a blacknero » Po Maj 06, 2013 22:03

Zanimiv podvig in naporen podvig. Čestitke z moje strani!! :D :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Maj 06, 2013 22:52

Ufff face ste!!!
velikimedo
Kontraadmiral
Prispevkov: 323
Pridružen: Sr Jul 28, 2010 20:28
Kraj: CELJE

OdgovorNapisal/-a velikimedo » Po Maj 06, 2013 23:03

Svaka čast za tak podvig, imate pa voljo...
NAVTIKO MORŠ MET RAD
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Drugi dan Lužarji-Tršće

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Maj 07, 2013 02:04

Naslednje jutro smo že ob sedmih v Lužarjih na istem mestu, kjer smo prejšnji večer končali. To noč sem bolj slabo spal zaradi bolečin na hrbtu, kjer se mi je naredila velika buška zaradi padca.

Slika

Spustimo se po klancu z Lužarjev
Slika

mimo Zakraja
Slika

kjer nas table obveščajo na prisotnost medvedov.
Slika

Član foruma BMK (video katerega je posnel BMK) nas je podučil o medvedih in zato smo bili bolj samozavestni saj smo natanko vedeli kako se moramo in kako se ne smemo obnašat v primeru srečanja z medvedom. Prvo pravilo je vsekakor, da moraš biti dovolj glasen, da te medved začuti ter, da ima čas se pravočasno umakniti. Medved se bo vedno umaknil, če le ima čas. Največji problem je, če si tih, če veter piha čelno v smer hoje in če se približaš medvedkom mlajšim od enega leta. Če se držiš osnovnih nasvetov najverjetneje medveda v naravi nikoli ne boš srečal. Treba je vedeti, da pod nobenim pogojem medvedu ne smeš v primeru bližnjega srečanja obrniti hrbta, bežati ali se hitro gibati. Vsi gibi morajo biti mirni, umikati se moraš ritensko, zelo počasi in umirjeno. Medvedu moraš dati vtis, da zanj nisi grožnja ter ga po potrebi, če si le preblizu ogovoriti z globokim pomirjajočim glasom. Večja skupina pa mora počasi stopiti skupaj in to je za medveda najboljša obramba saj medved ocenjuje nasprotnika po masi in več kot je ljudi na kupu manjša je verjetnost. da bi do take situacije sploh prišlo. Ponavadi jo že takoj odhlača v goščavo ali pa ga sploh ne vidiš, če je skupina dovolj glasna. Mi smo imeli na nahrbtnikih navezane zvončke in kraguljčke, katere se je slišalo zelo daleč.

Sonce se je dvigalo na obzorje in počasi ogrevalo sveže jutro. Svetloba je bila čudovita.
Slika

Premagovali smo kar precejšnje razdalje in postopoma so se nam predstave o tem kaj je daleč in kaj je blizu popolnoma spremenile. Hribi v ozadju so na naši poti.
Slika

Prekrasna bloška pokrajina z mokrišči in svežim vonjem po iglavcih je nekaj kar se splača doživeti.
Slika

Za navigacijo uporabljam karte iz atlasa Slovenije katere sem poskeniral in na njih označil možne poti. Za detalje smo se odločali sproti, saj so nekatere poti v živo veliko zanimivejše, čeprav je pot lahko malce daljša. Odkločili smo se, da gremo mimo Bloškega jezera. V vasi Kramplje zato zavijemo levo z glavne ceste.
Slika

Pred naseljem Volčje. Za gozdno zaveso nas čaka presenečenje.
Slika

Pogled desno
Slika

Za gozdom zagledamo zelo slikovito jezero. Štefanu nekaj ropota izpod kolesa in ugotovi, da mu je crknil ležaj in to prav njemu, ki je najlažji od moške ekipe.
Slika

Slika

Po krajšem klancu na vrhu hriba ugledamo lepe pašnike s konji.
Slika

Slika

Po klancu se spustimo in že smo v Novi vasi.
Slika

Pot nas vodi v smer Metuljev,
Slika

še prej pa se okrepčamo v bližnjem bifeju.
Slika

Štefan zamenja ležaje v svojem skiroju. Mi pa se okrepčamo s toplim čajem in dateljni.
Slika

V novi vasi ni prav veliko prebivalcev. Medtem, ko čakam ostale ogovorim gospo, ki je natakala vodo v zunanjem vodnjaku. Medtem pridejo še ostali.
Slika

Gospa nam ponudi pravkar pečeno krasno potico, ki nam je zelo teknila. Vsem je bila zelo všeč, ker je bila bogato napotičena ter z ravno prav rozinami. Zares odlična. Njammm. Ob prvi priliki se oglasim in ji pokažem ta potopis.
Slika

Gospa je v morala v mladosti zapustiti domač kraj, da je našla službo. V teh krajih so možnosti za zaposlitev zelo pičle in tako jo je življenska pot zanesla v Šmartno pri Litiji, kjer sedaj živi z družino ob vikendih pa pride z možem v rojstno vas.

Pot nas vodi skozi Faro proti Metuljem
Slika

Na ravnem delu piha močan čelni veter in še peš je teško hoditi.
Slika

Pred Metulji zavijemo desno na makadam.
Slika

Gozdna cesta se takoj prične strmo vzpenjati na Bloško hribovje.
Slika

Lepo napredujemo in ob pogledu na prečudovito naravo smo vsi odlične volje.
Slika

Na vrhu vzpona prehitro zavijemo desno. Kasneje opazimo, da smo zgrešili zaradi tiskarske napake na zemljevidu, saj je točno čez ta odcep natisnjen napis in tako smo prehitro zavili desno glede na načrtovano pot.
Slika

Pot je kar malce predolga in nekako ni v skladu s pričakovano.
Slika

Pridemo do koče in šele na tem orientirju točno določimo našo pozicijo na karti. Zašli smo z začrtane poti. Naredili bomo nekaj dodatnih kilometrov ampak pot je definitivno lažja kot planirana.
Slika

Potrebujemo malce osvežitve. Nekaterim se že kolca po dobri kavi.
Slika

Pot je zelo lepa in del se lahko celo peljemo.
Slika

PO GSMu naročimo rezervne ležaje, kajti tudi v mojem skiroju nekaj stoka in cvili.
Slika

Slika

Namesto v načrtovano Vrhniko pri Ložu nas pot pripelje v Lož. Morali smo skozi Stari Trg pri Ložu, Pudob, Iga vas in Podgoro.
Slika

V podgori se prične več kilometrski klanec proti Babnem Polju.
Slika

Slika

Tempo imamo zelo dober in ko pravilno uskladim vdihovanje in izdihovanje se mi pulz umiri in počutim se kot lokomotiva. Enakomerno grizemo v klanec in ne premamijo nas nas niti privlačne klopice ob poti.
Slika

Pri vrhu klanca popadamo na travo, si sezujemo čevlje in zamenjamo preznojene nogavice. Klanec nas je močno preznojil in morali smo se preobleči.
Slika

Slika

Slika

Mateja
Slika

Na vrhu klanca se nam odpre pogled na Bloško polico.
Slika

Vse ravno. Pravo nasprotje terena še nekaj kilometrov nazaj. Monotona ravnina ubija.
Slika

Slika

Saj ne vem kaj je huje klanec ali ravnina. Trgovina je zaprta, ker je praznik.
Slika

Vodo natočimo v bifeju nasproti. Zvečer se tu še enkrat ustavimo na ta'kratkem.
Slika

Tik pred mejo.
Slika

Na mejni prehod pridemo s skiroji in se postavimo v vrsto za avtomobilom. Potem pa hladen tuš. "Kje pa ste vi sedaj", me vpraša policaj? "Na mejnem prehodu." "Kako ste prišli sem?", "Po hosti", sem rekel, ker sem vedel v čem je/bo problem. Nakar si natakne čepico, da bo postopek pravilno speljan v kolikor nas bi kaznoval. No, ko vidiš, da policaj natakne kapo, namrši obrvi in se strumno vzravna kot nekdaj v vojski na jutranji "smotri" veš, da gre zares in da je vrag šalo vzel, zato smo bili tiho in pridni kot prvošolčki in lepo peš nadaljevali pot, da ne provociramo, ko nam izroči osebne.
Slika

Proti Prezidu strumno četica koraka.
Slika

Slika

Vreme se je pooblačilo ampak nam je šlo to zelo na roke, ker je bilo tudi brez sonca dovolj vroče.
Slika

za Prezidom se vzpenjamo po ovinkasti cesti in hodimo čisto ob robu. Pozna se že utrujenost in potrebovali bi malce daljši počitek.
Slika

Na vrhu vzpona v smeri proti Kozjem Vrhu si privoščimo kratek počitek.
Slika

Popadamo po tleh, si privoščimo obrok in popijem nekaj vode. Moči se počasi vračajo. Slabo vreme nas sili, da pohitimo predno prične deževat.
Slika

Za Kozjim Vrhom sledi spust s skiroji nato pa zopet klanci mimo vasi Gorači.
Slika

Slika

Cesta je zelo lepa z zelo malo prometa. Sem in tja nas pozdravijo motoristi.
Slika

Na križišču pri Pargu. Od tu se spustimo mimo lepe vasice Makov hrib, kjer nas nekaj ljudi pozdravi ob cesti.
Slika

Kmalu prispemo do Tršća, ki je naš cilj za ta dan. Medtem, ko se slikamo se ulije in kljub utrujenosti poletimo do prvega bifeja.
Slika

Štefana reže v grlu in si naroči velik čaj.
Slika

Slika

Najprej smo nameravali prenočiti v Tršču vendar, ker je bila napoved za naslednji dan zelo slaba se odločimo, da gremo vedrit raje domov, obenem pa se Štefan ne počuti najbolje. Počakamo na kombi.
Slika

Po nas pride kombi in ugotovimo, da je zaradi navigatorja eden preveč. Čez mejo moramo tako vsaj enega odložiti, da ne bo problemov z zakonom. Da ne bo dolgčas gresta raje dva.
Slika

Prispemo na mejo in že hrvaška carinica vpraša Štefanovega očeta zakaj je prej pobegnil ne da bi ustavil še carini, ko je s kombijem vstopil? Opravičil se je in ker je bila zelo prijazna in ker je videla, da smo v kombiju "oni koji idu pešice na more" se je samo nasmehnila in nas spustila naprej. Na naši meji nas policaj opozori, da nam ne dela prednja leva luč in nas pusti naprej. Ustavimo se v prvem bifeju pod napuščem, da zamenjam žarnico medtem, ko naj bi Darjo in Tomaž prišla peš čez mejo. Imela sta malo treme, ker ne en ne drugi ne znata lagat. Na meji ju vpraša policaj, "Od kod pa vidva?". Spogledata se in policaj odvrne,"A sta iz tistega rumenega kombija?" Samo pokimata in gresta naprej, ker je bilo jasno zakaj sta morala peš. Medtem se ulije in ker je tudi rezervna žarnica fuč je šel ponju proti meji zopet brez ene luči. Pobere ju mi pa jih počakamo v bifeju na toplem ob peči. Ker smo bili vsi mokri in premraženi si privoščimo krepak brinjevček. Ob pripovedovanju prigod na meji se ogrejemo in nasmejimo.
Slika

Slika

Konec drugega dne.
Prehodili smo 45km
Ostale podatke in kml dodam kasneje.
LP NT
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Ne Maj 12, 2013 23:09, skupaj popravljeno 4 krat.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » To Maj 07, 2013 08:54

Bravo! Čestitke za podvig!

Samo me pa res zanima, če ste se vsi lotili zadeve tako - relativno precej brez prejšnjih priprav in preživeli OK?
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Maj 07, 2013 22:06

V nedeljo 28.4.2013 na področju Gorskega Kotarja lije kot iz škafa, zato vedrimo doma. Štefanu se stanje poslabša in le s težavo govori, zato se odločimo, da mu damo čas, da se pozdravi in počakamo še en dan.
Slika

Stanje se mu naslednji dan še poslabša, zato se odločimo, da preostali odrinemo v torek dalje. Ob petih se že vkrcamo v kombi in odpeljemo na izhodišče. V Tršče prispemo okoli sedme zjutraj.
Slika

Raztovorimo vse iz kombija, spijemo kavo
Slika

Malo poslikamo
Slika

Drugi z leve je dedi oziroma Štefanov oče, ki nam je bil do tu popolna podpora.
Slika

Pot se je pričela z vzponom mimo slikovite pokrajine. V jutranji meglici opazim veliko ujedo, ko neslišno poleti nad ribnikom. Jutro je sveže in hhlad nam prija. Vzpon nas ogreje. Kmalu prispemo na vrh kjer se oblečemo saj nas je čakal daljši spust do Malega Luga. Pot mi je znana saj sem jo "prevozil" z googlovim street view-om.
Slika

Peter Klepec
Slika

Kaj a ni Peter Klepec slovenske gore list?
Slika

Na poti samo na kratko postanemo zaradi slikanja ali nekaj požirkov vode.
Slika

Slika

Slika

Poleg podrtega mosta raje zgradijo novega
Slika

Nekateri prizori so že prav kičasto lepi. Cerkvica med drevjem me spominja na davne čase, ko je bila edino prevozno sredstvo konjska vprega.
Slika

Kar presenečen sem ker tako hitro prispemo v Gerovo.
Slika

Slika

Ob poti je precej zapuščenih stavb. Med njimi je tudi hotel.
Slika

Sneg je komaj skopnel vendar ljudje se že intenzivno pripravljajo na novo zimo. V teh krajih se tudi poleti temperature ponoči spustijo blizu ledišča tako, da stavbe ogrevajo praktično celo leto.
Slika

Vasica je zelo lepa
Slika

Na koncu Gerovega cesta zavije levo mi pa jo mahnemo naravnost
Slika

V tej hiši verjetno ni prav toplo pozimi.
Slika

Pred nami na desni je vaška bencinska črpalka.
Slika

Dopumpamo gume, dotočimo vodo, se osvežimo in olajšamo na wcju. Predno krenemo dalje pojem pol sendviča, saj nas čaka dolg vzpon.
Slika

Cesta ni prav nič prometna je pa zelo strma. Kmalu za prvim ovinkom pred nas skoči srna.
Slika

Slika

Hodimo po senci, zato je vzpon pravi užitek.
Slika

Naredil sem precej slik saj je bil gozd v zgodnje pomladnih barvah nekaj zares posebnega.
Slika

Slika

Krmišče ob poti
Slika

Slika

Najprej smo imeli v planu sekati nekaj ovinkov vendra smo to misel ko smo videli strmino opustili, ker je bilo veliko prestrmo pa še poti ni bilo. Na vrhu "rebernic" pridemo do razgledne točke.
Slika

Slika

Mateja si ogleda Gerovo s pečine
Slika

Darjo pravi, da ga vedno slikajo(mo) kadar se prehranjuje zato mu obljubim da naredim tudi kako fotko, ko ne bo imel polnih ust.
Slika

Popijemo malo vode, pojem še preostanek sendviča in se pripravimo za nadaljevanje. Smerokaz in ime na njemu verjetno ni kar tako zaradi lepšega. "VELIKI KLANAC" je za nami.
Slika

V klanec ne gre s skiroji ampak ker se je energija povrnila se punce kar zaženejo naprej.
Slika

Na vrhu Velikega Klanca se cesta odcepi levo v smeri Strigine livade, Lividrage in Lazca. Pravzaprav pa je to že pričetek Gorskega Kotarja in nacionalnega parka Risnjak
Slika

SE NADALJUJE...
Nazadnje spremenil Nikola T., dne Sr Maj 08, 2013 16:07, skupaj popravljeno 1 krat.
bober
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Če Apr 30, 2009 09:15

OdgovorNapisal/-a bober » Sr Maj 08, 2013 11:23

Super podvig, :D ko ste prečkali Loško dolino, Lož-Stari trg sem vas celo videl, s prijatelji smo igrali tenis. Da sem vedel da ste ekipa iz morjeplovca vas bi zaustavil na okrepčilo :)
al

OdgovorNapisal/-a al » Sr Maj 08, 2013 12:49

NT a ste se po vsakem dnevu vračali domov?
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2294
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Maj 08, 2013 13:00

Čestitke.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov