Dopust 2008

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Pe Avg 29, 2008 09:11

Enako je in z vinjetami v Sloveniji. Ne govorim tukaj o slovnecah ali hrvatov, ali katerihkoli. Govorim o principu.
Sem napisal da tudi jaz ne maram placati kazne.

Prav bi bilo napisati tudi da bi lahko nadlezni organi za red na morju (kapetanija in policija) na hrvaskem delali bolj usmereno ker nimajo toliko ljudi in opreme da je tratijo na minorne stvari, ker je ze precej nesrec na morju. Vsako leto pa vec.

Precej sam pa jezen na tiste v mojem akvatoriju (Pula) kje ih ni za videti kot vsi glisirajo pa smucajo med Fratarskim otokom in obalo (kdo je bil ze ve koliko je malo prostora). Kot pride patrola (enkratno na mesec) je pa vse u najboljem redu. Nobeden se ni placal kazne tam.

Pa se kazne bi naredil za nekulturo na morju. :evil:
Prej 20 dni sem lovil ribe na Poreru z panulo (jaz sem mel brzino 3-4 KT) kot mi je gliseras takoj kot je prisel mimo mene zavil po krmi ceprav je videl ribicko plaico. Pobral mi je panulo in precej najlona. Upam da bo imel problema s elisami. Velikih. :twisted: :twisted:
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 29, 2008 10:01

Ne se še tu prepirat o tem keri so bolši vsi policaji so iste pizde naši jebejo njih njihovi pa NAS ,je pa res da si na morju marsi gdo zasluži kazen ker 90 % ljudi glisira preblizu obali,ali pa mimo ribičev tako kot je napisal Opus, za moj okus bi moglo biti veni še več policajev in kapetanije ki bi samo krožili in opazovali.Pri nas v Jezerih na Murteju je namreč katastrofa skoraj vsak izglisira iz marine je pa dejstvo da je cirka 5 milj prepovedano glisirat ker je vse pod 300 metri od obale. Skoraj do Tribunja moreš prit da lahko zglisiraš, ampak doben se ne drži tega vsi samo puni gas one na obali pa meče ko male pišeke.Opus od kod si ,vidim da veš ki je Fratar torej si iz Banjol??
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Avg 29, 2008 10:04

Za ta del morja s strinjam s teboj. Popravil bi te, patrola pride 1X na dva tedna :twisted: In kako izgleda? V avgustu sem se jim malce "posvetil"
Pripeljala sta se policaj in luški kapetan (oni mali, z zalepljenim in rdečim nosom. Najpraj sta se postavila med Levana in Malero in se spravla na enga skuteraša, ki je iz ene jahte lepo počasi plul v smeri Cresa, na odprto, kjer so smučali. Napaka, ker so bili trije na skuterju. Obdeloval jih je kakšno uro, ker so bili skriti za ladjo, so ostali mirno glisirali med Levanom in Malero, nas na sidrih je premetavalo, ona modela pa nič.
Po končanem postopku parking na Levanu in "kontrola" obeh gostiln.
Po kakšni uri in pol premik na Bodulaš. Postopek enak, kot zgoraj, le brez kontrole na morju (le pristanek). "Kontrola" morja iz Bodulaša skoraj tri ure
:!: Sledi premik na Cejo, spet "nadzor" iz kopnega. Ko sta zvečer zapuščala Cejo, sta šefu ob slovesu rekla, naj jima hrano in pijačo kar napiše na račun :idea: in seveda šla. Odvezala in iz pomola puni gas za Pulo :roll: Kasneje sva se z šefom lokala malce šalila na njihov račun, pa mi je rekel, da je kapetanija imela akcijo kontrole skuterašev. Ta dan se je mimo mene peljalo vsaj 50 skuterašev, polni gas, pa 10m od čolna, da se jih res vidi, ona dva modela pa ustavita cel dan enga, pa še ta je plul po predpisih (če odštejemo, da so bili gor trije) :(

Žal, bežno poznam te Puljske kapetane (ne mi zamerit). Enkrat mi je ravno ta, z zalepljenim nosom omenil, da smo "gliseraši ubojice" Pa sem mu kar zabrusil, da samo tisti, ki se ne deržijo predpisov in za takšne so prav oni, da jih "spametujejo" Njegov odgovor: "pa ovih gliseraša ima hiljadu, a njih samo pet" :twisted:
Kolikor poznam Jadran, je povsod podobno, oni so ZAKON na morju. Pa saj jim ne more bit lahko. Opravljajo dve službi naenkrat: eno za sebe in eno za državo :twisted:
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 29, 2008 10:23

Baje bojo drugo leto dobili radare za pomorju sicer nevem kako bojo delovali ampak meli jih bojo,verjetno bo brzina kr nastavljena tako da bomo vsi plačali.

Opus morem pa ti čestitat si edini istrijan zraven moje none ki znaš slovensko.
papa
Viceadmiral
Prispevkov: 442
Pridružen: Sr Jan 30, 2008 12:18
Kraj: ČRNA GORA - MURTER- SLANICA

OdgovorNapisal/-a papa » Pe Avg 29, 2008 12:42

Kaj pa vem moje letošnje iskušnje pa so čisto drugačne saj sem imel bližnje srečanje z njihovo pomorsko policijo dvakra. Prvič pod Žirjem med ribarjenjem in drugič, ko sem jo z polnim gasom žgal proti Proversi v Žutskem kanalu kjer sta me z dvakrat po 250KM na gumenjaku komaj dohitela. Vljuden pozdrav kontrola dokumentov plovnega dovoljenja še par besed o vremenu in bebcih polnih everčkov za timuni neznanskih konjičkov pod sabo in srečno in mirno morje. Nobene zajebancije z opremo pa šikaniranja popoln profesionalni odnos. Misli, da kakor smo mi do njih so oni do nas in če so vsi papirji bp ne vidim vzroka za slabo voljo in enih in drugih.
So pa seveda izjeme po katerih si potem naredimo splošno mnenje vsi tako oni in mi.

lp papa
^^^^^^^^^^^||
|______________||'""|""\__,_
|UNION_je zakon!!||__ |__|__ |)
I(@) |(@)"""**|(@)(@)****|(@)
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Pe Avg 29, 2008 13:59

gobbi napisal/-a:Opus morem pa ti čestitat si edini istrijan zraven moje none ki znaš slovensko.


Hvala, saj sem tudi slovenec. 8)
Rojen sem v Trbovljah in tam koncal nekaj osnovne. Kje zivim lahko preberes ce obrnes okice malo na levo stran. :wink:
Kako sem delal prav na pomorski policiji v Puli in to na morju, mi lahko verjete da poznam problematiko. No to je bilo pred 10 let. V policiji, kakor povsod okoli nas so razlicni ljudje in je odvisno na kakega naletis.
Jaz nisem dolg casa delal prav na ladji (par let), pa za to vreme nisam napisal nobene kazne ce mi lahko verjete.
Za tiste ko so mi bili ubogi ali ce sem videl da nimajo namere zgresiti zakon sem im oprostil Za tiste ko so namerno bili v krivolovu, ali so bili zavestni napake prej so je naredili nisem prisel na vrsto da ih posaljem na sodisce. 8)
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 29, 2008 16:31

Ja sej to me zanima kaj si v centru Pule ali na Verudi ali Pomeru Medulinu, kaj si še pri policiji
indoo
Kapitan
Prispevkov: 182
Pridružen: So Jun 14, 2008 00:10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a indoo » Pe Avg 29, 2008 16:43

Opus se strinjam s teboj. Jaz z hrvaško policijo nimam nikakršnih problemov. Vedno so se do mene obnašali korektno in profesionalno. Celo nekoč na Krku so mi oprostili evidentno previsoko hitrost ( omejitev 60, vozil sem 127).

Vedno pa se najdejo posebni primerki, tako na Hrvaškem za slovence ali pa pri nas za Hrvate.
samo morje !
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Pe Avg 29, 2008 17:02

Se strinjam, policija na morju je navadno korektna, bolj so modeli oni iz kapetanjje, žal :roll:
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Pe Avg 29, 2008 20:55

gobbi napisal/-a:Ja sej to me zanima kaj si v centru Pule ali na Verudi ali Pomeru Medulinu, kaj si še pri policiji


Ne delam vec pri policiji. Zivim pa pri bencinski pumpi OMV (samo ena je v Puli) in u Banjolama.
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 29, 2008 22:56

Jaz mam pol familije v banjolah pol pa v pomeru
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Pe Avg 29, 2008 23:02

Jaz pa imam skoro celo familijo v Sloveniji.
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Pe Avg 29, 2008 23:22

Vidim, da je moja izkušnja odprla "vaša usta". Na kratko naj rečm še sledeče: vsi se strinjamo, da so povsod ljudje in da so dobri ali slabi. To je edina razlika. Mene moti le eno: "pobiranje denarja, zaradi denarja, ne zaradi prekrška." Ko storim prekršek ni kaj diskutirati, če ogrožam bližnjega je stvar hudo narobe. V takem primeru je kazen upravičena. Vendar se pa žal dogajajo tudi drugačne stvari.V konkretnem dogodku to pomeni, da sem glisiral tam kjer je še bilo do neposeljene obale ne 300 ampak recimo 270m. To je vse. Gre za elementarno (ne)poštenje in zdrav razum. In ko človek vidi, da se je ista lučka kapitanija na dveh točkah postavila točno tako, da je lovila plovila prav zaradi tistih 20 ali 30m preblizu obale, potem je človeku vse jasno. Njihov namen ni bil loviti prehitre voznike pri vhodu "v Kornate" (tam vozimo skoraj vsi počasi). Ne, oni so bili tako v Ždrelcu kot v Kornatih zunaj zaliva in to seveda z enim samim namenom. Saj če bi bili v zalivu, bi morda s svojo prisotnostjo res pomagali do varnejše plovbe... Nemški ADAC je enkrat v svoji reviji objavil strupen članek za naslovom "Balkanska posla" in opisuje kako so v Liki na stari magistralki sredi turistične sezone, ko so se turisti vračali domov, postavili tablo -delo na cesti, omejitev 30 km, pa ni bilo nikjer nobenega dela ampak za tablo radar in potem so seveda veselo kasirali. To je to. Sapienti sat! ("za pametnega dovolj).
"Dalmatino povišču pritrujena"
Uporabniški avatar
opus
Kontraadmiral
Prispevkov: 242
Pridružen: To Maj 13, 2008 16:22
Kraj: Pula

OdgovorNapisal/-a opus » Ne Avg 31, 2008 11:39

To se prav dela o "tipu cloveka".
Iz iskusnje vem da so eno vreme imeli "norme" v policiji, pa so morali imeti toliko in toliko prekrskov, toliko legitimiranih in tako naprej. Potem so policaji pa legitimirali domacice katere so vrgle smeti zvecer ker to so bile edine osebe katere so bile van, pa so dobile kazen za neimanje legitimacije. :roll:
Potem so pa videli koliko je to neumno.
lahko priznam da je eden od razlogov mojega odhoda iz sluzbe bil tudi ta "neumnost". Saj bi lahka napisal roman o temu. :?
Hocem reci za tvoj premer, ce je sef naredil da gledajo gisiranje na dolocenom mestu, ga oni tam morejo gledat in tam najdit prekrske. Vcasih tudi "egzekutori" niso krivi.
Vcasih pa so.
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Ne Avg 31, 2008 11:51

Opus, hvala, napisal si zelo korektno!
Mene sicer te stvari "ne vržejo iz tira" in si ne dovolim o njih razmišljati niti pol ure po dogoku. Preveč drugih lepis tvari je, da bi o tem razmišljal. Sem pa vse to zapisal ob prebiranju vaših mnenj na forumu, ki so me asocirala na "moj dogodek", ki je že pase. Ampak na Jdranu sem vedno zelo zelo rad. Ljubezni do Dalmacije mi ne bo zmanjkalo.
"Dalmatino povišču pritrujena"

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov