Zanimivi kraji ?

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Tom
Kapitan korvete
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Jun 26, 2008 07:42

Zanimivi kraji ?

OdgovorNapisal/-a Tom » Pe Jul 11, 2008 07:45

Pozdravljeni!

Končno je napočil čas dopusta. Danes ponoči odhajamo na otok Ugljam – vas Poljana.
Lep otok, prijazni ljudje v Poljani. Tja zahajamo z majhnimi otroki že več let.
Letos pa bo še posebno zanimivo, saj sem na novo lastnik 4,5 metrskega plovila »FISCHERMAN« z motorjem Suzuki 40 HP.

Zato vas sprašujem, če kdo priporoča kakšne zanimive destilacije (zalivčke, marine, ……) za obiskati s tem čolnom!?

Prosim za priporočila.

LP
Ahelos
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 05, 2007 09:10
Kraj: Nauportus

Zanimivi kraji?

OdgovorNapisal/-a Ahelos » Pe Jul 11, 2008 08:19

Hojla Tom,

No pa bova v bližini kar dva novinca. Jaz bom pa s svojim Lomacom (motor kot pri tebi) na Pašmanu - Ždrelac (na strani proti Kornatom in Dugemu otoku). Moja gumica bo mela zastavico morjeplovca gor, tako da če se slučajno srečamo me kar pocukaj.

Gremo pa ravno tako danes ponoči, upam, da ne bomo padli v kako gužvo.

LP
Sašo
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Pe Jul 11, 2008 08:52

Mater sem vama folš. Jaz moram pa čakati še do 4.8. Drugače sem pa kot mulc z 2.4m dolgo gumico obvozil skoraj vso vzhodno stran Ugljana in je kar nekaj lepih zalivčkov ter primernih samotnih plaž.
Tom
Kapitan korvete
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Jun 26, 2008 07:42

OdgovorNapisal/-a Tom » Pe Jul 11, 2008 08:58

Živ Ahelos.

To bo že 4 leto na Ugljanu in vedno gremo ob cca 3 do 4 uri zjutraj od doma. Vožnje po obalni magistrali cca 4,5 ure.
Nikoli nobene gužve. Vmes se še dvakrat ustavimo (lepi razgledi) zaradi nas in otrok. Tako bomo potovali tudi letos.

Ždrelac - to je takoj pod mostom. Zanimiv kraj. Lahko pa te res kje "pocukam" :D Lep dopust želim.

In tudi tebi Mike. Tisto kar pride pozneje je še bolj sladko.

LP
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Pe Jul 11, 2008 11:04

Prijeten dopust tudi vama :)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Pe Jul 11, 2008 11:10

Pozdravljena fanta, če jutri prišiba mimo kakšna Bavaria 27 z zastavico morjeplovca na krmi sem to jaz. Razpoznavni znak je mahanje z piksno pira v roki.
lpg
https://medisken.si
Ahelos
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Po Nov 05, 2007 09:10
Kraj: Nauportus

zanimivi kraji

OdgovorNapisal/-a Ahelos » Pe Jul 11, 2008 11:15

Živjo Gregor

Tvojo Bavario bo pa verjetno težje spregledati 8) . Piksna piva bo pa od sedaj zmeraj pri roki :lol: . Prijeten dopust vsem, ki se v teh dneh odpravljate na plovila. Pravijo, da je vreme ok, morje toplo, pivo mrzlo....

Lep dan še naprej!

Sašo
Tom
Kapitan korvete
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Jun 26, 2008 07:42

OdgovorNapisal/-a Tom » Pe Jul 11, 2008 11:19

OK.

Ne bom gledal za čolni ampak samo za prepoznavnim znakom :D

Vsem srečno.

LP
atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

Re: Zanimivi kraji ?

OdgovorNapisal/-a atilone » Pe Jul 11, 2008 21:12

Tom napisal/-a:Pozdravljeni!

Končno je napočil čas dopusta. Danes ponoči odhajamo na otok Ugljam – vas Poljana.
Lep otok, prijazni ljudje v Poljani. Tja zahajamo z majhnimi otroki že več let.
Letos pa bo še posebno zanimivo, saj sem na novo lastnik 4,5 metrskega plovila »FISCHERMAN« z motorjem Suzuki 40 HP.

Zato vas sprašujem, če kdo priporoča kakšne zanimive destilacije (zalivčke, marine, ……) za obiskati s tem čolnom!?

Prosim za priporočila.

LP

Tom pozdravljen!
Sprašujem se,kaj te bolj zanima. Destilacije (žganjekuha ) ali lepi mirni zalivčki. Ponavadi gre eno z drugim skupaj. :wink: .
Pa brez zamere. Malo heca.
LP
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Jul 13, 2008 22:37

Žal je prepozno, da ti napišem kakšno besedo in priporočim kakšen lep zalivček, ker si že na vodi in na dopustu. Zato pa ko boš to bral se spomni kako je bilo in ti nam napiši kakšno zanimivost ali kakšno srečanje in prepoznavanje po zastavicah. LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
cougar
Poročnik fregate
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Jan 16, 2008 21:25
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cougar » Ne Jul 20, 2008 11:58

Priporočam en lep zaliv med Prekom in Kukljico , če se boša pa podal skozi Ždrelac proti Dugemu pa imaš desno uvalo Sapušica in tam si lahko pogledaš tud ogromne ribogojnice - bazene , lahko kupiš sveže ribe . . . . . . samo pazi skoz Ždrelac , pod mostom je včasih neugodno.
Mirno more
Aja, o kakih zastavicah morjeplovca je bila prej beseda?? kje in kako se to dobi??
cougar
Tom
Kapitan korvete
Prispevkov: 96
Pridružen: Če Jun 26, 2008 07:42

OdgovorNapisal/-a Tom » Če Jul 31, 2008 17:25

Pozdravljeni!

No, dopust je minil :( , plovba pa še ne - poletje in topla jesen sta še dolga :D .

Tako kot pravi cougar - zalivček med Kalijem in Kukljico je čudovit. Na obali je ena pravokotna hišica, do katere vodijo peš poti in seveda morje. Peščena plaža in peščeni zaliv (pesek pod morjem), nizka voda cca 15 metrov.... Čudovito. Ampak ti ljudje v tej hiši niso nikoli osamljeni - vsaki dan je v tem zalivu polno čolničev in jadrnic.

Skosi ždrelac - kot bi vozil skozi kanal z umetnimi valovi. Manjše plovila kar poskakujejo. Zanimivo.
Uvala Sapušica je čudovita. Veliki bazeni - ribogojnica. Na tem delu (proti Ižu in Dugem otoku) so čudoviti kraji.

Atilobne ima prav. Lepih zalivčkov ne manjka - prav tako destilacije in prepoznavnih znakov, kot pravi gregor.n. Eno z drugim pa res paše :D


Skratka, čudovito a prekratko. Po potrebno rezervirati daljši dopust in razmišljati o navem čolniču s kabino, da bi lahko prespali.

LP
rabuni
Viceadmiral
Prispevkov: 491
Pridružen: Pe Sep 07, 2007 11:04
Kraj: Rogaška Slatina

OdgovorNapisal/-a rabuni » Pe Avg 01, 2008 16:31

Tom,
včeraj sem se vrnil iz dopusta (Banj na Pašmanu). Zraven omenjene lučice na Ugljenu je lepo potegniti do Iža. Tam imaš kar nekaj dobrih destinacij.
Morda sva se kdaj videla v Ždrelcu pod mostom. Pa drugo leto nasvidanje....
"Dalmatino povišču pritrujena"

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov