SMO Z DOPUSTA

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Avg 24, 2016 06:36

Roman 1 napisal/-a:Pozdravljen na Dolenjskem! .....Mogoče se kdaj skupaj odpravimo na kakšno srečanje morjeplovcev (nas ni ravno veliko aktivnih iz tega konca,....nekaj pa le)
Je pa dobra tvoja ideja, da si zapisuješ kaj doživiš vsak dan.
Naš dopust še traja, čeprav grem jaz vsake toliko malo domov v službo in potem nazaj na morje k družini (imam premalo letnega dopusta)...
Prejšni vikend smo z the Damjanom in LUNO557 preživeli na Golem otoku in Rajski plaži. Na Golem srečali tudi Herona.
V torek nazaj v službo, danes zvečer pa spet na morje...



Upam, da se srečamo...potem, ko poletna vročina mine :D
indoo
Kapitan
Prispevkov: 182
Pridružen: So Jun 14, 2008 00:10
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a indoo » Ne Avg 28, 2016 18:09

Ključ narejen na Lastovem še vedno v funkciji😄
samo morje !
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Avg 28, 2016 20:51

indoo napisal/-a:Ključ narejen na Lastovem še vedno v funkciji😄



aaa, ti si :lol:
to se mi zdi pa fajn da še dela... ker če bo kdaj odpovedal, bo pa za spomin... kot obesek za vratom najbrž ne, je pa lep primerek ročne spretnosti Lastovskega mehanika.
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Sr Sep 14, 2016 07:19

a ste še vsi na dopustih :shock: ???

sem pa mislil, kako boste dopustniške pripetije natipkal v to temo :roll:
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Ne Jul 30, 2017 16:12

Ekola, pa smo-sva z dopusta! Seveda zopet bila na Lastovu...
11.7. sva bila na Saplunu in tam je stala jadrnica, ki je imela na lazy jacku napis: HERON... ali je to član morjeplovec Heron? Zastave morjeplovske nisem opazil.
Zadnji dan pred odhodom sva srečala Pavleta-prijatelj od N.T.-ja... pravi, da Iztok prihaja te dni v Borovo šumo...

In še zadnja novica:
na Lastovu sva se s Petro 14.7. ob 17h poročila. 8)
dijo_porko
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 128
Pridružen: Sr Sep 26, 2012 12:36

OdgovorNapisal/-a dijo_porko » Ne Jul 30, 2017 16:16

Cestitke!
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Jul 30, 2017 18:20

tyson napisal/-a:na Lastovu sva se s Petro 14.7. ob 17h poročila. 8)


Čestitam, ampak fantovščina je bila pa nepozabna! Za dekliščino pa ne vem, ker so zavezane k molku, tako da bomo težko kaj izvedeli.

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Jul 31, 2017 06:56

pajer1 napisal/-a:
tyson napisal/-a:na Lastovu sva se s Petro 14.7. ob 17h poročila. 8)


Čestitam, ampak fantovščina je bila pa nepozabna! Za dekliščino pa ne vem, ker so zavezane k molku, tako da bomo težko kaj izvedeli.

.


hehe, fantovščina ja, seveda...pri 55ih letih si res želim še to,hahaha
poroko sva naredila zelo potiho, skromno, pa vseeno lepo... nikomur nisva prej povedala nič, ne staršem, ne otrokom... po poroki sva poslala razglednice vsem, ki sva jih želela obvestit...

uredit je bilo treba papirje za hrvaški matični urad in vprašat najine domačine, če bi bili "kumovi"... s tem sva jima naredila veselje do solz sreče...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Jul 31, 2017 08:32

Tyson in Petra čestitke z najine strani.
Kako ste se imeli bom kmalu izvedel. Grem pa stavit za večerjo, da je bil tvoj kum Petar !? :lol:
Iztok in Janja
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Jul 31, 2017 14:56

Nikola T. napisal/-a:Tyson in Petra čestitke z najine strani.
Kako ste se imeli bom kmalu izvedel. Grem pa stavit za večerjo, da je bil tvoj kum Petar !? :lol:
Iztok in Janja


Hvala za čestitke 8)
Petar in Nevenka...točno!!! :lol: Prav hudo falit nisi mogel nikako :wink:
Glede večerje in stave pa: eno šunknžemljo lahko dobiš :lol: (naša poročna večerja je bila pizza pri Pecu)

Uživajte maximalno
Mare & Petra

Če vidiš Petra, ga pozdravi!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » Po Jul 31, 2017 18:08

tyson napisal/-a:na Lastovu sva se s Petro 14.7. ob 17h poročila. 8)


Ooo čestitke 8)

Pa še malo za hec. Meni je stric vedno govoril ožen se, ožen se, ko pa sem se res, sem ga vprašal in kaj zdaj, mi je pa samo rekel: nič, zakaj bi blo pa teb boljše kot men :D
kr3mn1
Admiral
Prispevkov: 2526
Pridružen: So Jul 12, 2014 11:57
Kraj: Kranj / Pag(LUN)

OdgovorNapisal/-a kr3mn1 » Po Jul 31, 2017 19:26

je ja, ima napis HERON ja. Pa ena skustrana glava normalno po cockpitu rovar :)

cestitke h poroki
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Jul 31, 2017 19:54

kr3mn1 napisal/-a:je ja, ima napis HERON ja. Pa ena skustrana glava normalno po cockpitu rovar :)

cestitke h poroki


nekdo je bil na špici barke s telefonom v roki in ja... skuštrana glava je tudi bila :D
tyson

OdgovorNapisal/-a tyson » Po Jul 31, 2017 19:55

hvala vsem za čestitke 8)
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: SMO Z DOPUSTA

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Sep 15, 2017 20:14

Tudi jaz sem že teden dni z dopusta, oziroma enomesečnega potepanja po jadranu 8) . Bilo pa je tako: z mornarko sva izplula 8. avgusta iz ribiškega naselja popoldan, prvi dan do rovinja, drugi dan: unije, tretji dan: ugljan, četrti dan: rogoznica, peti dan: čiovo, šesti dan: šolta, sedmi dan: lastovo, osmi in deveti dan postanek na lastovu v družbi NTja in njegove mornarke, deseti dan: jug pelješca, enajsti dan, korčula in sever pelješca, dvanajsti dan: še vedno pelješac, trinajsti dan: hvar, štirinajsti dan: še en dan na hvaru, petnajsti dan: šolta in spet čiovo, šestnajsti dan:grebaštica in tribunj, sedemnajsti dan: kaprije in spet tribunj, osemnajsti dan: arta vela in biograd na moru, devetnajsti dan: pašman, dvajseti dan: ugljan, enaindvajseti dan: jug paga, dvaindvajseti dan: maun, olib in sever paga, triindvajseti dan: cres, štiriindvajseti dan: nerezine, petindvajseti in šestidvajseti dan: še vedno v nerezinah v družbi RobertaB in njegove mornarke, sedemindvajseti dan: nerezine in spet cres, osemindvajseti dan: banjole v istri, devetindvajseti dan: barbariga, trideseti dan: rovinj in červar, enaintrideseti dan: piran, dvaintrideseti dan: spet na vez v ribiško naselje in konec veselja 8) :( Kar se tiče jadranja in porabe pa je bilo tako: 50% jadranja, 20% jadra+motor, 30% samo motor. Poraba: 240l voda, 95l nafta, piva nisem štel :lol: , malvazija 8l travarica enih par flaš :wink: pitna voda tudi nismo šteli. Hrana: samo morska, školjke in velikoo rib, ulov je bil ves konzumiran, dve skuši, dva luca, ena lokarda in par ušat ter devet palamid. tudi veliko zelenjave, nekaj riža, krompirja kar precej in testenine. Solarne energije je bilo na pretek saj imam nove celice 100w in NTjev super regulator 8) . Kar se tiče pa ulova rib sem vse ujel na vabo ki mi jo je NT navezal in je vidna na sliki. NIč nam ni falilo, ko bi bilo zmeraj tako 8) :D
Slika
Slika
Vreme je bilo ok, nevihtam v istri smo ušli ko smo hiteli na jug, vetra je bilo kar precej, razen v nerezinah je bilo nekaj dežja in ena nevihta na sidru v červarju. In tako smo z dopusta po skupno preplutih 695 milj. l.p. alesjo
Nazadnje spremenil alesjo, dne Ne Sep 17, 2017 14:31, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti