Korčula-Vis

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

perokl
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 47
Pridružen: Sr Dec 19, 2007 21:19

OdgovorNapisal/-a perokl » Če Jun 11, 2009 10:17

polanc napisal/-a:Pojdi sedaj na ruto,tako za trening.Imel boš dosti izkušenega kadra,ki nesebično pomaga in deli nasvete(Admin,KR EN...)Marsikaj se boš naučil,tudi videl ali si res 7 od 10...,pa še fajn se boš imel.
LP Iztok


Žiu

Zanimiva tema.
Polanc kako to misliš ( pojdi na ruto ) :?: je to kakšna spletna stran kot nekakšen simulator ali pač pojdi na morje saj veš vaja dela mojstra.

Lp Pero
morje ja zakon
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jun 11, 2009 10:37

0d 25. junija do 28. junija admin pelje člane morjeplovca na kratko ruto (od Krka do Silbe, Oliba, Paga in nazaj). Predvsem je bila ideja, da bi se rute udeležili lastniki manjših plovil. Podrobnosti preberi v temi zanimive pote morjeplovcev, podtema ruta.
Za podrobnejše info. pa danes zvečer v Ljubljani v gostilni na Celovški cesti. Naslov najdeš na forumu (srečanja morjeplovcev).
Vabljen !
___________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
jutri pa res
Viceadmiral
Prispevkov: 533
Pridružen: Če Sep 25, 2008 22:08
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a jutri pa res » Če Jun 11, 2009 21:12

V vpisnem listu imam območje plovbe 4 milje od obale. Če grem iz Vele luke na Vis, grem po poti skozi območje, ki je bolj oddaljeno od obale. kaj zdaj to pomeni, če me tam ustavi policija?
Uporabniški avatar
PACEK
Kontraadmiral
Prispevkov: 337
Pridružen: Po Jun 09, 2008 09:00

OdgovorNapisal/-a PACEK » Če Jun 11, 2009 21:50

o tem smo že pisali v temi, katero sem načel jaz...
http://www.morjeplovec.net/forum/viewto ... 19&start=0
Pozdrav PACEK
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Jun 11, 2009 21:52

Odvisno od Policije ali Kapitanije, kdo pač bi te na morju dobil. Odvisno tudi od tega, kaj imaš na plovilu (signalne rakete, dimne bombe, prva pomoč, GPS,... in seveda koliko si prijazen do "rogatih"). Razumljivo je, da si z malim čolnom bolj izpostavljen pregledu med otoki, kot pa nekdo z večjim.
Na ta tvoj post me je spomnilo branje reportaže v zadnji številki More, kjer je ljubitelj morja s svojo Adrijano 500 in izvenkrmnim motorjem Honda 9,9, preplul cca 120 Nm od Dubrovnika do Lastova in nazaj. Pri tem pa je doživel vse od bonace do burje, maestrala in juga. Zanimivo branje o plovbi amaterja in njegove žene, podprto s fotkami, s prikazom plutja po karti, itd.
Torej je to dokaz, da lahko tudi z malim plovilom dosežeš velike razdalje.
Odločitev pa je samo tvoja!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
mornarcek
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 84
Pridružen: Če Maj 31, 2007 15:57
Kraj: Gorenjska-Dalmacija

OdgovorNapisal/-a mornarcek » Pe Jun 12, 2009 07:54

jutri pa res napisal/-a:V vpisnem listu imam območje plovbe 4 milje od obale. Če grem iz Vele luke na Vis, grem po poti skozi območje, ki je bolj oddaljeno od obale. kaj zdaj to pomeni, če me tam ustavi policija?


Lahko greš iz Vele Luke na Hvar (po potrebi natočiš tam gorivo) in nato s Hvara na Vis.
Na ta način si v "pravilnem" območju.
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » To Jun 23, 2009 09:30

Idi probat nima ti kaj bit če boš gledal vreme.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov