Potovanje okoli sveta Timy

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Ne Jan 02, 2022 22:04

Hvala Tomaž za info, sem pa tudi kar seznanjen z raznimi priročniki. Sicer za enkrat ne potrebujeva veliko, samo res najnujnejše stvari enkrat tedensko. Danes sva odjadrala iz Bequie in se podala dobrih 15 milj južneje, kjer sva sidrala v prekrasnem zalivu »glossy bay«. Veter danes se je zopet okrepil, tako da piha okoli 25 vozlov, max sunek pa je znašal nekaj čez 40 vozlov. Danes bova imela lep sončen zahod, pred sabo imava lepo peščeno plažo, brezplačen wifi in pa bazen. Tukaj je tudi marina za super jahte ter letališče. Verjetno bova kakšen dan ostala tukaj, potem pa se premaknila do kakšnega koralnega grebena, kjer bova nekoliko potapljala in raziskovala podvodno življenje.
Slika
Slika
Slika
Slika
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a alesjo » Po Jan 03, 2022 14:46

8)
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » To Jan 04, 2022 13:46

Kolikokrat do sedaj, si moral pokazati izpit za voditelja čolna?

L.p. Matic
Hvala na razumevanju
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » To Jan 04, 2022 17:27

Kot gledam opis jadrnice https://www.sailingtimy.com/jadrnica imaš vsaj kar se tiče navigacije (Samsung Tab in Bating HD) in WiFi podoben setup kot jaz. Tudi mene ni koštalo pretirano, delal sem sam, fuknkcionira pa popolnoma v redu.

Me pa nekaj zanima, glede na to, da pluješ okoli sveta in mora zadeva delat v vseh okoliščinah in zanesljivo.
1. Kako si zagotovil vodotesnost Samsung Tab?
2. Kako se boriš s pregrevanjem tablice ker potem ta ugasne in kako vidiš nanjo če jo obsveti direkt sonce?
3. Kater app uporabljaš na tablici, da gledaš podatke, ki si jih povezal na Wi-Fi?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jan 04, 2022 17:45

A je z območjem plovbe - odprto območje (B) dovoljeno plut po oceanih?
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a mirante » To Jan 04, 2022 23:02

Je, vsaj 50 milj od obale.
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a james.7 » Sr Jan 05, 2022 06:56

...to sem gledal tudi jaz. Mogoče pa nima osveženih podatkov na spletne strani.?
Uporabniški avatar
mirante
Admiral
Prispevkov: 625
Pridružen: Pe Dec 28, 2012 21:07
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a mirante » Sr Jan 05, 2022 10:44

Po svetu me nikoli in nikjer niso vprašali, za kakšno območje imam registrirano barko. To je najbrž pomembno le v Sloveniji in na Hrvaškem, saj je povezano z nabiranjem denarja ob registraciji.
Registracija za določeno območje plovbe je povezana s spiskom obvezne opreme, ki jo moraš imeti na barki in itak so v spisku obvezne opreme tudi stvari, ki ti na oceanu ne koristijo (npr. DSC funkcija je uporabna le ob obali in se sliši le nekaj 10 milj od obale, moraš pa jo imeti za oceansko registracijo), so pa povezane s stroški in naročninami.

Vse barke naj bi bile v osnovi konstrukcijsko narejene za ocean (pa v praksi mnoge niso in tega oblasti niti ne kontrolirajo) in če si pameten, poskrbiš, da imaš na oceanu na barki to, kar bi v težavah potreboval (ne glede na predpise).
https://www.tepes.info/domov/jadranje/
inspiron
Viceadmiral
Prispevkov: 483
Pridružen: Ne Avg 05, 2012 12:37

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a inspiron » Sr Jan 05, 2022 13:05

@mirante (in ostali):

tudi v Grciji tega ne kontrolirajo ob vstopu?
Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Če Jan 06, 2022 19:09

Moja jadrnica je registrirana za oceansko plovbo, to pomeni, da imam na barki opremo za to podrocje. Do sedaj me niso se nikoli vprasali za izpit, prav tako ne ali sem cepljen in nikoli nisem potreboval nobenega covid testa. Za enkrat!
Kar se tice tablice nisem zagotovil vodotesnosti, sem pa pred leti ze naredil konzolo, na kateri imam spodaj instrumente zgoraj pa je del za tablico in stikalo za luci in polnilec. V delu kjer imam tablico, sem namestil pleksi steklo, ki varuje pred vodo. Ker pa se na soncu res prevec greje, imam enostavno narejeno iz blaga kot je za tedno pokrivalo, kjer pokrivam celotno konzolo. Drugace pa tablico uporabljam tudi v notranjosti, kjer lahko v bistvu kjer sem preverim karte in pozicije plovil po AISu. Ko kupis Navionisc aplikacijo, imas itak na voljo istocasno naloziti na 5 razlicnih zadev. Tako imam nalozeno na 2 razlicnih tablicah, in vsak od naju imava se na vsak na svojem telefonu. Tako da imam kar nekaj "rezerve". :D
Tako imam licencni program za posamezno podrocje, stane me 26 eur. Za enkrat imam kupljeno evropo in podrocje karibov.
www.sailingtimy.com
andrejv
Admiral
Prispevkov: 737
Pridružen: Pe Okt 30, 2009 21:38
Kraj: Ljubljana, Koper

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a andrejv » Če Jan 06, 2022 23:25

inspiron napisal/-a:@mirante (in ostali):

tudi v Grciji tega ne kontrolirajo ob vstopu?



Ne. V Grčiji jih to ni nikoli zanimalo. Jaz sem imel obalno območje in sem priplul iz Italije ali Hrvaške, pa niso nikoli nič rekli.

Tako kot je napisal Miran, seveda pa je pametno imeti na barki potrebno opremo. Jaz sem vedno imel splav in ostalo..
Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Pe Jan 07, 2022 15:44

Tako imam shranjeno tablico, moja konzola...

Slika
Slika
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jan 07, 2022 17:03

Cist spodobno ceprav je DIY ! Cover je pa se ppsebej lep ;)

Kater app pa imas za gledat vse kar mas na WiFi?
Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » To Feb 01, 2022 01:37

Po 5 mesecih odkar sem startal na mojo pot okoli sveta, trenutno plujeva skupaj z Natalijo po Karibih. Moja pot je tako sprva potekala ob italijanski obali mimo Otranta in potem mimo Messine do Sicilije.Nadaljeval sem do Sardinije in jo obplul potem pa odjadral do Menorke, Malorke in Ibize. Ob zelo pestrih vremenskih pogojih sem ob španski obali nadaljeval do Gilbratarja. Kljub mocnemu vetru z sunki do 50 vozlov sem kljub gostemu prometu in v nocnem casu uspesno prejadral, seveda skupaj z vetrom v isto smer. Po natanko 4 dneh sem prijadral do Kanarskih otokov z lepo povprecno hitrostjo. Nekaj casa sem se mudil na Kanarskih in se pripravil za preckanje Atlantika, vendar zaradi manjse tehnicne tezave obiskal Capo Verde ali Zelenortske otoke. Ker sem zelel Atlantik prepluti se pred novim letom, se nisem kaj dosti casa zadrzeval na strani Afrike ampak se podal na odprto morje.
Po nekaj manj kot 14 dneh sva tako priplula na St. Vincent and Grenadines, kjer sva ostala slab mesec in si ogledala skoraj vse otoke Grenadinov.
https://youtu.be/w9NQO8zNDf4
Pot sva nadaljevala mimo St. Lucia do Martinika, kjer se trenutno nahajava. V vsem tem casu nisva imela nobenih tezav kar se tice prijav in Corone, imela pa sva nekaj tehnicnih tezav na vsej tej poti, ki trenutno znasa nekaj vec kot 6.000 navticnih milj. Kljub temu, da sem jadrnico pripravljal kar nekaj casa za to plovbo, mi zaradi Korone in prepovedi prehajanj meje, nisem uspel vse urediti pravocasno. Naprej sem na Sardiniji moral na novo napolniti pri hladilniku plin. Kasneje sem opazil ob spanski obali kar nekaj olja pod motorjem, vendar se je kasneje izkazalo, da ni nic hujsega, namrec olje je puscalo pri sipki za merjenje nivoja olja v menjalniku. Na kanarskih otokih so nama ukradli gumenjak skupaj z izvenkrmnim motorjem, tako, da sva morala kupiti drugega, seveda tokrat tudi verigo in kljucavnice. Med jadranjem po Atlantiku, sem v bonaci nekaj casa moral zagnati tudi motor in takrat je pocil vijak nosilca alternatorja, prislo je do kratkega stika, zato sem se odlocil, da bom naredil postanek na Capo Verdih. Kljub temu, da motorja nisem nameraval uporabljati in sem imel dovolj elektrike za vse moje porabnike. Namrec imam kar nekaj soncnih celic in vetrni generator. Da pa ne bi slo vse gladko, lahko recem tudi na sreco, mi je v zelo mocnem vetru pocila pripona, zato sedaj menjava koplet rigging. Sicer sem kar nekaj tvegal z priponami, vendar sem vseeno upal, da se kaj takega ne bo zgodilo in se je sele sedaj na Karibih. Ne predstavljam si najbolj, ce bi se to zgodilo na Atlantiku. Zakaj nisem menjal pred odhodom? Plan je bil da menjam, vendar zaradi malo ponudnikov, ki se ukvarjajo s tem nisem prisel na vrsto, potem pa je sledilo se zaprtje mej in vse skupaj je obstalo. Karibi so zelo dragi, vendar ta teden delamo novi rigging, za informacijo pa bi omenil, da ni poceni, vendar vseeno ceneje kot na Hrvaskem. Rigging delava pri Caribe Greement, ki so znani po odlicni kvaliteti in visokih cenah. Najini plani za naprej? Nadaljujeva po otokih proti severu-zahodu proti Bahamom. Moj blog trenutno je samo na platformi Patreona https://patreon.com/sailingtimy , svoje vloge pa objavljam na https://youtube.com/c/sailingtimy
Nekaj slik pa je tudi na https://instagram.com/sailingtimy
Vreme na Karibih je zelo prijetno, za vsakega nekaj se najde, saj obcasno zge sonce, vecino piha mocan veter, kdor pa ne prenasa dobro vrocine bi bil zadovoljen s kratkimi plohami dezja, ki trajajo max 3 min :D
Nekaj tezav imava tudi s snemalno tehniko, saj sem moral zamenjati baterijo v daljinskem upravljalniku drona, in dobiti baterijo je bil pravi izziv in je trajal skoraj 2 meseca. Druga tezava pa je z najinimi sportnimi kamerami Gopro, saj pri Gopro 8 ne deluje tipka on/off, na Gopro 9 pa so se na ekranu pojavile zelene vodoravne crte in so zelo motece pri snemanju. Water maker, ki ga imava dobro deluje in sem zelo zadovoljen, da je nekoliko bolj zmogljiv saj v eni uri lahko narediva do 140 litrov sveze vode. Vodo pridelujeva 1 x tedensko. Toliko za enkrat iz Karibov, hvala vsem, ki naju spremljate in podpirate.
https://youtu.be/FvsxLuJvXoc
www.sailingtimy.com
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Potovanje okoli sveta Timy

OdgovorNapisal/-a CAR » To Feb 01, 2022 19:52

Želim vama mirno morje in obilo užitkov še naprej.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov