14. ruta Morjeplovec.net (2022)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Jul 18, 2022 06:35

H2O napisal/-a:A si ti že dober?


Kje pa. Sem na dopustu: uvala UKC jugozahodni krak :cry:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jul 18, 2022 08:20

:(
Uporabniški avatar
Vinta
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: To Jan 20, 2015 18:28

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a Vinta » Po Jul 18, 2022 13:23

Želim ti čimprejšnje okrevanje in ,da se vrneš na morje.Lp
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Jul 18, 2022 13:30

Al pa vsaj na pecikl :wink:
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a francelj » Po Jul 18, 2022 21:19

kr en napisal/-a:Kje pa. Sem na dopustu: uvala UKC jugozahodni krak :cry:


Tam nekje sem tudi jaz vsak dan. Najbrž se nisva srečala, ker nisva na isti globini. :?:
LEDUS
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 14, 2018 19:54

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a LEDUS » To Jul 19, 2022 20:09

Jaz se podpišem pod to...ampak bi vseeno dodal par mojih opažanj...Sandi ne razumi narobe ... kapo dol za ves trud.

Zadeva je mogoče res prešla v neko tirnico, kjer se ne govori več o srečanju in ruti ampak enovečernem druženju 20 prijateljev na treh barkah...
Ko sem jaz prvič šel na ruto sem si predstavljal, da bo to kot druženje na obali s nekakim osrednjim "prizoriščem" , družba za otroke in potem SKUPINSKA plovba do naslednje točke..."40 plovil s zastavami in muziko skupaj v plovbi...itd "...no tega nismo doživeli :)

Vem da je ritem dan danes hud in nima nihče več časa za nič, ampak mislim da bi se dalo z malo več organizacije tole ruto narediti malo bolj zanimivo in vabljivo za vse...

Čisto zanimiv dokaz temu je bil lanski Miletov vložek s snemanjem...malo organizacije in kar naenkrat je bila tista Slatinica naša in čisto nekaj drugega kot letos...

Ta ideja za dvodnevno Jadriščico je super...verjetno bi posledično prišlo tudi več "malih" ampak spet je treba ponudit opcijo, da nekdo lahko kje šotor postavi, ker za prespat pač nimajo vsi...itd. Če bi bila vsaj osnovno organizirana hrana, pijača in wc bi verjetno ruta postala bolj vabljiva za vse... To se da sigurno vse zmenit če se nekdo zavzame...Pa ne razumet narobe...zarad tega ne bo prišlo 200 plovil več...ampak vsaj malo bolj bo postala dostopna ostalim morjeplovcem...


Meni osebno ne manjka nič le nek prostor za osrednje dogajanje kjer bi se lahko med seboj družili. Tako bi tudi več otrok verjetno prišlo poleg in tudi tisti, ki so na novo bi se lažje vklopil...Barke so načeloma osebni prostor vsakega in jaz osebno se ne počutim, da mulca tam spustim po eni drugi barki skakat ... In posledično se brez tega takoj začnejo ustvarjati "grupe"...

Pred leti sem omenil, da bi bilo pametno organizirati en kombi iz Slovenije s hrano, pijačo, mizami in enim arafatom, da bi prišel na mesto srečanja in bi se postavilo neko "dogajanje"...če bi vse to lahko pripeljali seboj na barkah toliko bolje.

Seveda bi moral s tem vsak premakniti kak € ampak mislim da to ne bi bil problem...za tiste, ki imajo res namen priti...jaz osebno bi raje dal 10€ po osebi ob prijavi in vedel, da bomo imeli tam skupni roštilj in mrzlo pivo...

Po drugi strani sem letos gledal tisto gostilno gor...par gostov je bilo na pijači in to je to...če mu ponudimo 300 € nam pomoje pripravi mize, klopi , muziko ...in še pil ga bo z nami... seveda mora imet tudi on kaj od tega...ampak spet, nekdo se more it pogovorit...

Bom komentiral še idejo o druženju v Istri...tudi na to temo smo že pisali pred leti...da bi se organiziral dan morjeplovec v Istri eno soboto...pa pač kdor pride-pride...to je hitro zmenjeno ampak ostali smo pa tam, da naj kdo ki je bolj "domač" predlaga lokacijo...od tukaj naprej ni šlo...

lahko se določi datum, pobere "potencialne" prijave, da vidimo koliko bi se nas nabralo...potem pa dorečemo lokacijo glede na prijavljene, ki bi pomoje morala biti okrog Rovinja...ampak bit nas more ene par da to izpeljemo...tako da če je kak interesent naj se javi...

Drugače pa še vedno čakamo kako fotko iz letošnje rute...Damjan, kaka dron-slikca ???

LP



theDamjan napisal/-a:Jst sem pa "vesel", da ni blo kolodonta. Ker sem še ob 9ih cel utripu.

Hec...res žalost, da se je tradicija zjebala :(

Polanc, drugo leto bo ruta 25.6. - ti že zdej povem, da si dopust vpišeš :D .

Sicer pa...da mal pošinfam...škoda da ni res nobene organizacije.
Prvi dan smo se še družili in spoznavali po barkah, drugi dan pa že vsak po svoje na bojah, eni na rivi čistna drugi strani...
Pomoje je smisel rute druženje in spoznavanje, ne da smo vsak zase oz. s tistimi skupaj na boji, k se že itak poznamo.

Drugo leto bo pol okrogla, pa mogoče res malo 'organiziramo' v smislu, da smo več skupaj.
Fajn bi blo najti še eno mesto, kjer bi se lahko vsi vezali na obalo, da lahko tudi manjši sodelujejo in normalno preživijo z malimi otroci in psi. :roll:
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a CAR » To Jul 19, 2022 22:09

Fotk imam jaz kar nekaj in jih uredim. V ponedeljek sem prisel z dopusta pa me mal cas prehiteva. Obljubim da bo do petka.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: 14. ruta Morjeplovec.net (2022)

OdgovorNapisal/-a CAR » Sr Jul 20, 2022 21:46

:kdo bi bil pripravljen dati fotografije od Rute na forum, ce mu jih posljem na mejl. Hvala.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov