Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Če Jun 02, 2022 17:03

Darh napisal/-a::D Iz severa bo pa verjetn kaksno urco dalj trajal transfer
Bi pa verjetn kar bil podvig.


Kar podvig. Ene 2 meseca pomoje. Plus Bay Biscay, ki je kar izziv kot berem
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 02, 2022 17:43

Moj pob je bil polek,ko so x65 iz Hadersleva prpeljali,no takrat so pluli čist ob Angliji da ni bilo predivje..saj so zabeležili največji sunek vetra 92,6 vozla,ja dvaindevedeset vozlov ne kilometrov,so pa jadra prej pospravili..je reku, de je blo dihat kr težk..Biskaj ja izkušnja..no pa iz Grčije ne pričakujemo takih ekstremov..bomo splav vlekl zadi za kopalce..
Tango
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Maj 30, 2022 22:36

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a Tango » Ne Jun 05, 2022 12:54

Pozdravljeni vsi, lepo za odziv, sem novi na tem forumu ne pa na morju :)
Res pa se nisem plul drugje kot po Hrvaski in Slo.,
zato vas prosim za informacije.
Zanima me tudi, kako je z dovoljenji, sedaj so Grki barko izbrisali iz registra in me zanima, ce obstaja kaksne vrste "preizkusnja" kot pri avtu za transfer?
Glede ekipe za transfer pa stvar dogovora in termina....
Tango
Naddesetnik
Prispevkov: 8
Pridružen: Po Maj 30, 2022 22:36

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a Tango » Ne Jun 05, 2022 13:02

Aja pa barka je Bavaria 31, letnik 2008, z novimi jadri, generalko na motorju (Volvo penta 3 valni, cca 20km), skratka barka iz čarterja zelo lepo vzdrževana.....in kar je najpomembneje na novo nafilan hladilnik s plinom!! 8)

Trenutno je v postopku odjave iz registra, tako, da je ne morem vec peljati kot čartersko. Zato me zanima kako je z začasnimi papirji za plovbo?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Jun 05, 2022 14:38

Tango napisal/-a:Zanima me tudi, kako je z dovoljenji, sedaj so Grki barko izbrisali iz registra in me zanima, ce obstaja kaksne vrste "preizkusnja" kot pri avtu za transfer?

Najbolje, da se to pozanimaš v Grčiji.

V Sloveniji sicer obstaja začasna (30 dnevna) registracija, ampak velja samo v Sloveniji.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 771
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a fakinx » Sr Jun 08, 2022 14:31

Za tvoj namen (transfer iz ene države članice v drugo) ni začasne registracije (kot mi je znano). Opcija ti je edino prevoz na ladji (kot tovor) ali po kopnem. V vsakem primeru potrebuješ prevoznika.
Če je bila barka v čarterju obstaja velika verjetnost, da DDV ni bil plačan. Brez dokazila o plačilu DDV ne boš nič vozil sam, lahko si barko samo "pošlješ".
Ti lepo zberi papirje, opravi pregled in registriraj kjer si se namenil. Pregled ti naj opravi certifikacijski urad (BV...), da ne bo težav s pristojnostjo. Mislim, nisem pa povsem prepričan, njihov pregled vedno velja, tudi če bi ga sicer moral (oz. lahko) opraviti luški kapetan. V Grčiji moraš imeti in plačati še ono njihovo mesečno šticungo, da boš sploh lahko izplul (z registrirano barko).
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 08, 2022 15:18

Nocem strasit zato morda sicer bolj vprasanje kot trditev.

Sem ze bral, da je blo, predvsem v Grciji, nekaj tezav pri sicer ugodnih nakupih potem, ko bi blo treba barko odpeljat. Pojavili so se namrec upniki, ki so hoteli svoj denar, seveda od novega lastnika, e.g. najem priveza, servisi in drugi dolgovi.

Kako je s tem, kako se lahko temu izognes, tudi na Hrvaskem ali kje drugje?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 08, 2022 15:20

Tako, da pred nakupom v marini vprašaš, do kdaj imajo prejšnji lastniki plačan privez, oziroma če še kaj dolgujejo za nazaj.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 08, 2022 17:27

H2O napisal/-a:Tako, da pred nakupom v marini vprašaš, do kdaj imajo prejšnji lastniki plačan privez, oziroma če še kaj dolgujejo za nazaj.


Malo nazaj sem gledal eno 30-tko na stenderjih, pa so me kmalu opozorili, da bi znala met nekaj 'malega' dolga lezarine. No, lastnik mi ni povedal nic. In bi se lahko nasral ko 100 hudicev. Pol se pa pojavi se kak serviser od kje ...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 08, 2022 18:28

Zato moraš bit pa pazljiv in pred nakupom vse preverit. Jaz kupujem barke na dražbah in se je že zgodilo, da je imela barka več dolgov, kot je bila na koncu prodana. Ampak vse dolgove je plačala banka (šlo je za zaplenjen leasing).
Nazadnje spremenil H2O, dne Sr Jun 08, 2022 18:29, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Jun 08, 2022 18:29

Kako je s cenami iz druge roke trenutno? Menda kar lepo rastejo?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Jun 08, 2022 18:30

Cene bark letijo v nebo (novih in rabljenih).

Včasih se je dalo na dražbah ful ugodno kupit barko, ker je bilo malo interesentov in so bile barke prodane šele na tretji, četrti, ali celo peti dražbi (po smešno nizkih cenah). Zdaj je pa vse težje, ker folk zanimive barke dobesedno razgrabi :roll:. Ne proda se samo največji šrot.

Če parafraziram Warrena Buffetta... kupovat moraš takrat, ko so ljudje prestrašeni in prodajat, ko so pohlepni. Zdaj so še pohlepni. Ampak to se lahko hitro spremeni... Mogoče bodo že kmalu prestrašeni in bo spet buyer's market 8)
polanc
Admiral
Prispevkov: 9292
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 08, 2022 23:17

Glih dons je radio strašil,da bencina ne bo...in evo prestrašene lastnike,k ne bodo mogl niti zakurt motorja, da pokažejo, de je ok,in bodo prdal..
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Če Jun 09, 2022 07:57

Polanc, za nas jadralce ni "zime". :D

Moramo vsake tolko vžgat motor, da vsaj en kestl pokurmo na leto, da se nafta ne pokvari in pa pozimi ogrevanje laufat, ker ne moremo tolko porabit.
:lol:
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Transfer iz Grcije, Krf na Hrvaško

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 09, 2022 08:04

Sem odprl novo temo, da ne bomo smetili Tangove teme 8)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov