Start Slo Obala-Novi Vinodolski

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

novinec1
Kontraadmiral
Prispevkov: 327
Pridružen: Po Maj 11, 2015 16:54

Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a novinec1 » Če Jun 09, 2022 17:50

Letos sem prisel na idejo, da bi za spremembo namesto na prikolici peljal čoln po morju do priveza na Hrvaškem :) sin je itak nad idejo navdušen jaz sem pa realen in gledam kako bi to slo. Končno destinacija je okoli Novega Vinodolskega računam da bi šlo na izi v 2 dneh s postankom za prespat. Čoln bi spravil na Slo obali v vodo potem bi moral počakat kak dan v vodi da vrnem prikolico in potem start. Gliser 6m z mini kabino. Kaki predlogi za udejanjit moj predolg jezik in sinovo navdušenje :wink: ?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Jun 09, 2022 18:14

novinec1 napisal/-a:računam da bi šlo na izi v 2 dneh s postankom za prespat

To je račun brez krčmarja (aladina) :wink:

Če boš ob zahodni obali Istre fasal močen maestral, ali pa čez kvarner burjo, pozabi na izi plovbo s 6 metrsko banjo. Jaz bi si na tvojem mestu vzel več časa, ali pa vsaj ne bi določal fiksnih dveh dni, ker se boš moral prilagajat vremenu (valovom). To pomeni, da boš mogoče moral nekje med potjo tudi več dni čakat na dovolj mirno morje za nadaljevanje plovbe.

Lahko boš imel pa srečo in bo ravno tista dva dni bonaca 8)

Ampak na to se raje ne zanašaj.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a polanc » Če Jun 09, 2022 22:05

Prjatla vzem s seboj,da bo peljal avto in prkolo domov,pol pa lepo zjutri gasa pa vPiran po odjavo,nato v Umag po prijavo Vrsar tankat,gas v verudo na šnicl ups morda ribice.Tole je 50 milj,pr potovalki 20 si vse porihtu 4 ure.Pol pa na ogled na kamenjak..če je mirno kr čes na Unije,če ni ok lepo v Portič na šlafen zi nah en pir.Vmes mal sin smuča morda,al pa s tubo dirka za tabo..tuba je fajn rešilni čoln ,če se kej bog ne daj zgodi..Drugo jutro pa še tist mal pa si na cilju.Zanimiva je vožnja pred večer,ko se umiri..če si je vešč.
LEDUS
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 14, 2018 19:54

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a LEDUS » Pe Jun 10, 2022 08:40

Najpomembnejše je vprašanje kakšen je tvoj namen tranzita čez Istro...
Če samo to da prideš okrog čimprej in prideš v Vinodolski, potem je to brez smisla. Ker videl ne boš nič razen črpalke in mejnega prehoda...Možnosti da boš imel morje primerno za celodnevno glisiranje imaš manj kot 30%...

Ker kot so že povedali predhodni, če boš dobil en lep maestral, jugo ali karkoli od podobnega bo ta tranzit zate in tvojo barko postal zelo neprijeten. Saj je Istra razen tiste par ur zjutraj in zvečer za manjše čolne čez dan prerazburkana...
Seveda če trefiš vreme ne bo problem, ampak od tega razen glisiranja ne boš imel veliko...

Če misliš letet mimo vseh mest in nič od tega doživet, potem je škoda vsakega litra bencina. Raje pelješ dol v opatijo pa narediš en lep krog mimo Cresa pa boš imel veliko več od "morja"...

Če pa imaš čas reci ženi "pridem ko pridem" in s Sinom raziščita malo okrog. Červar, Rovinj, Fažana, kamenjak, Otoki v Medulinu (Levan, Ceja...itd)...in seveda prilagajaš plovbo glede na vreme...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jun 10, 2022 17:43

Vidiš,jaz uživam v plovbi in mi se šmirgla za parke,mesta in to...tko da sem šel iz Kopra v Nerezine in nazaj z Elanom 435 in s sinom da PLUJEVA in sva nardila avanturo, o kteri komi čakam ,de bom lahk vnukinji govoru..jebe..bencin..pol k maš 57 let, ti je žal ,de ga nis še 10000 litru zakuru in gledu nasmejane face svojih otrok..bok dej mi zdravje ,de lahk za vnukinji zapravljam cajt in dnar za nafto...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jun 10, 2022 18:37

Otrok se ne zaveda nevarnosti tako dolge poti s 6 metrsko banjo po odprtem morju Polanc.

Mi smo tisti, ki moramo poskrbet, da jih brez potrebe ne izpostavljamo nevarnosti, ali nelagodju :x

Predstavljaj si, da na 6 metrski banji z otrokom na krovu sredi Kvarnerja fašeš par metrske valove in se nimaš kam skrit :shock:

Da ne omenjam tega, da s 6 metrsko banjo sploh ne smeš čez Kvarner :roll:

Otrok bo ravno tako (ali pa še bolj) užival, če ga bo po bonaci na smučeh, ali s tubo vlekel od Novega Vinodolskega do Krka :D

Če ga bo spravljal v nevarnost, ali že če se bo nelagodno počutil na čolnu, se mu pa lahko navtika za zmeraj zagravža :x
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a sova » Pe Jun 10, 2022 20:04

Zakaj bi pa sploh moral preko Kvarnerja? Gre ob vzhodni obali Istre na sever in potem dol proti Novi Vinodoski. Gre do severa Cresa potem lahko med Cresom in Krkom ali pa pod krškim mostom do končne destinacije. Ni nikjer napisal, da gre preko Kvarnerja.

lp.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jun 10, 2022 20:13

No jaz sem šel z Elan 435 ,50 konji in 10 let starim otrokom,Žigom..še dans pove,da sva se fajn mela.40 min si iz Kamenjaka na unijah..Končn grejo na 6,5 m čez atlantik.Ruta je trajala pr nama 4 dni in sicer Koper,Unije,Lošinj tankat,nerezine,Martinščica,ob trajektu brestova porozina,nato medulin,Kamenjak in nazaj 2Koper.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jun 10, 2022 20:16

Vzhodna stran Istre je povsem odprta na burjo in že ob malo močnejši burji ju bodo valovi razmetavali celo pot do severa Cresa :evil:. Jebenih 30 milj. Tudi, če se bosta hotela skrit v zavetje Cresa, bosta morala do tja preplut 15 milj po razburkanem morju.

Ob zahodni obali Istre bosta imela pa ob malo močnejšem maestralu, ali jugu več kot 50 milj rodea.

Mulc bo zihr užival :roll:
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a janadino » Pe Jun 10, 2022 22:20

Najboljše da vsi ki imamo banje to prodamo in si kupimo tuš kad...te pa lahko gremo malo dlje kot 3 metre od obale
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jun 10, 2022 22:25

Jaz imam tudi 6 metrsko banjo Janadino 8)
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Jun 10, 2022 23:01

Jadralci z opisanim (vecinoma) nimamo tezav 8)
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » So Jun 11, 2022 07:06

Imate pa zato druge 8)

Čas plovbe bi bil s podobno dolgo jadrnico vsaj šestkrat daljši :roll:

Btw, 6 metrski gliser tudi nima težav z nabijanjem pri štirih, ali petih vozlih hitrosti :wink:
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a motorni » So Jun 11, 2022 14:40

S 6 metrskim fishermanom s spalno cerado, tremi otroki in psom sva z ženo obplula Cres, pa Lošinj, pa Dugi otok, pa Premudo, največ po en teden skupaj. Pa še cel kup krajših izletov.Tako da je moj nasvet avtorju teme, poglej vremensko, preden greš, pa nekaj kant za bencin vzemi s seboj.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Start Slo Obala-Novi Vinodolski

OdgovorNapisal/-a H2O » So Jun 11, 2022 15:52

Plovba med otoki je nekaj drugega, kot plovba okoli Istre, ker se lahko med otoki vedno skriješ pred vetrom in valovi.

Vremenska napoved je zanesljiva samo za par dni naprej, pa še to ne vedno. Popoldanski maestral ob zahodni obali Istre pa itak redno piha ob stabilnem vremenu.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov