Izola - Ploče

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jun 14, 2022 11:55

Nikola T. napisal/-a:Marjan OK, samo nesmiselno je že zgolj vprašat za VSE zalive od Izole do Ploč!!!
Drugo je, če kdo vpraša za določen zaliv, ne pa za vse vzdolž celega Jadrana. Za celotno obalo je primeren predvsem peljar.
Ja, ampak zanimalo ga je kje se ustavljajo tisti, ki se po možnosti izogibajo gneče in marin, torej tudi kje so boje itn, oziroma teh stvari pa mislim da ni v 888 in ne vem, če je v peljaru.

Ker sem bil v Dalmaciji zadnj čas le globoko izven sezone (in še to ponoči, pristali v trdi temi in izpluli ob svitu), ko ni bilo srečati žive duše niti v marinah in lučicah, kaj šele v zalivih) jaz sploh nisem šel pogledat za te info in zato ne morem reči, kje naj jih kdo išče.

V tej temi je dobil odgovore o tem, kje na taki poti sidrajo nekateri od naših, in zdi se mu dobro, da bi jih lahko našel še kdo, ki ga to tudi zanima. Tudi meni se zdi to (še vedno) dobra ideja.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Jun 14, 2022 11:57, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a H2O » To Jun 14, 2022 11:56

Marjan Tomki napisal/-a:Ja, ampak zanimalo ga je kje se ustavljajo tisti, ki se po možnosti izogibajo gneče in marin, torej tudi kje so boje itn, oziroma teh stvari pa mislim da ni v 888

Seveda so.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jun 14, 2022 12:04

Doslej sem imel vedno opravka z nekoliko starejšimi različicami - in peljarje in karte si itak dolžan ažurirati (po info iz obvestil za pomorce). Peden bom lahko kaj rekel k tvoji trditvi (npr. koliko so ažurni podatki o koncesionarjih, poljih boj ipd.), moram dobiti v roke zadnjo različico.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jun 14, 2022 12:19

Marjan vprašal je za VSE ZALIVE OD IZOLE DO PLOČ (!?!??) pa mislim, da ne za tiste z marinami in koncesionarji.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a omas » Sr Jun 15, 2022 07:43

Ne se razburjat. Imam 888, samo Hrvati vsako leto zasedejo nove zalive s plačljivimi muringi. 888 je kar nekaj let star.. Zato sem vprašal. Ne za vse zalive. Kaka dva trije divji zalivi na vsakem otoku so dovolj. Saj ste mi pa dali že dosti nasvetov. :D
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 15, 2022 12:31

NT, spregledal si, pa nič hudega :wink:
omas napisal/-a:.... Ker je vsako leto več plačljivih muringov bi prosil za nasvete kje sidrat čez noč? Kje so še divji zalivi primerni za sidrat. Če se da komu kaj o tem napisat bi bil zelo hvaležen. :D
modro morje in H2O (in morda še kdo) so odgovorili in potem je bil Paco - ki ni bil tisti, ki je postavil vprašanje - vesel že napisanega in mnenja:
Paco napisal/-a:Hvala, morda lahko to kdo premakne v novo temo Sidrišča :=) ?

Vsekakor pa keep it going :lol:
In potem sem jaz zakompliciral stvar, kaj in kako in zakaj mogoče ne moremo premakniti :oops:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Jun 15, 2022 15:49

A otroke mate vsi svoje? Če povsod tok komplicirate,je po moje ženska šla k sosedu po preprosto trrrrdo rešitev :D
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Paco » Če Jun 16, 2022 08:59

:D :D :D +1 Polanc
pojdi se z bikom bost!
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Jul 15, 2022 08:23

Pa smo na poti. V Izoli sem čepel dva dni. Prvi dan zašteka ročica za gas. Sem se cel dan zaj.. da sem jo ven dobil. Je nekdo eno zajlo narobe obrnil in je iz skočila iz pravilnega položaja. Vžgem motor, ročica lepo dela, pri motorju pa nekaj šumi. Pogledam in pušča cev na hidravliki. Pogon imam preko hidravlike. Naslednji dan odvijem obe cevi. Sem se kar namatrali da sem jih dol dobil in dobim nove pri Pritu v Izoli. Kilometer od ladjedelnice. Mi je rekel kolega dalmatinec "imaš sriču da ti je prvi dan sve puklo.."
Zdaj sem v zalivu pri rtu sv. Ivan, malo od Umaga naprej. Lep zaliv, edina barka. Ponoči bo burja pa ne vem a grem do Dajle al počakam tu? Kako je tam, so muringi al se da na fraj sidrat?
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a H2O » Pe Jul 15, 2022 08:33

omas napisal/-a:Mi je rekel kolega dalmatinec "imaš sriču da ti je prvi dan sve puklo.."

Ne veseli se prehitro, ker ti bo najbrž do Ploč še marsikaj :mrgreen:

Pa ti ne želim tega, ampak tako pač je v navtiki.

P.S. ponavadi crkne tisto, česar nimaš na rezervi :(
Uporabniški avatar
Lure
Admiral
Prispevkov: 711
Pridružen: Če Nov 06, 2008 18:58
Kraj: Ljubljana - Izola

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a Lure » Pe Jul 15, 2022 08:50

Burje je v Istri najmanj med Umagom in Rovinjem, tako da tukaj prav hudo ne bi smelo biti. Jaz sem že sidral v Lovrečici, Dajli, Červarju v takem, za priveze z muringi pa ne vem kaj dosti po Istri (razen marin)

Lp iz Lastova
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jul 15, 2022 09:41

Potegn do vrsarja,pred marino se skrij zadi za 3mi otočki,si ko v inkubatorju.Ali pa v zel laguni pri ski liftu tud dobr prime sidr.Ju3 pridem v umag,če se ti da nazaj na boji prespiš in ju3 nazdravimo za leeeepe dopuste.
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a omas » Pe Jul 15, 2022 15:24

polanc napisal/-a:Potegn do vrsarja,pred marino se skrij zadi za 3mi otočki,si ko v inkubatorju.Ali pa v zel laguni pri ski liftu tud dobr prime sidr.Ju3 pridem v umag,če se ti da nazaj na boji prespiš in ju3 nazdravimo za leeeepe dopuste.

Sem na sidru v Zeleni laguni. Je kar ozek zaliv pri ski liftu zato sidram na10m. Sicer ne bo izgleda močne burje tu, bo pa jutri ponoči. Najbolj okrog Pule bo turilo. Je kak bolj plitek zaliv v bližini? 40m ketne imam..
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Jul 15, 2022 15:26

Sidraj za vhodom v marino na 4 metre,prime ok in ni ozko..tam je ena bavarija na boji,dost bod od nje stran,ker drugače kroži ko na sidru..
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Izola - Ploče

OdgovorNapisal/-a hrošč » Pe Jul 15, 2022 15:27

Omenja se (sicer manjša) možnost neviht na S Jadranu. Kaki zalivi, odprti na SZ, niso najbolj ziher mogoče danes. Polanc ima vedno dobre nasvete ;) Misli tole laguno za otoki med Valkanelo in Vrsarjem:
Slika

Deluje plitko, a se zadaj še kar nekaj časa vleče globina okoli 3m. Če sidraš malo za Cavato, si že fino zaščiten pred SZ. Na dnu pa pesek in mulj. Zvečer se običajno dokaj sprazne.

Kdo je na strani

Po forumu brska: Bing [Bot] in 5 gostov