Vrnitev na Karibe

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Če Sep 15, 2022 22:17

Po slabih 3 mesecih doma ali bolje rečeno na Jadranu, kjer sem preživel kar nekaj časa na različnih plovilih, sva se podala iz Ljubljane s Flix busom do Pariza in potem letela nazaj na Martinik. Upala sva, da naju Timy čaka v istem stanju kot sva ga zapustila. Pred 3 meseci sva pospravila palubo, kar pomeni, da sva snela vsa jadra, nekaj sončnih celic, tangun, sidro, gumenjak in motor, sprayhood, tendo in pa vetrne lopatice od generatorja ter vse skupaj spravila v podpalubje. Timy-ja sva pustila v Le Marinu na boji od marine, in za njo odštela 110€ na mesec. Ves čas odsotnosti sem spremljal aplikacijo Hurikan, vendar letos v tem času na tem področju ni bilo ničesar, česar bi se moral posebej bati. Z nekaj sreče sva brez težav in raznimi lokalnimi prevozi v večernih urah prispela na jadrnico. Pozna se, da so dnevi krajši, saj ob 18 uri zaide sonce, Martinik pa beleži tudi 6 ur časovne razlike nazaj. Nič kaj dosti se ni spremenilo v vmesnem času, le temperature so nekoliko višje, tako skozi dan konstantno beleživa 32 stopinj, čez noč pa se ohladi na 24, voda pa ima dobrih 31 stopinj, kar je za kakšno stopinjo še zame, ki sem zmrzjen preveč topla. Vse na jadrnici je počakalo kot sva zapustila, le podvodni del se je močno obrasel. Potrebno bo kar nekaj ljubezni in dela, da povrneva vse v prvotno stanje, saj se naju plesen in rja nista usmilila. Boje sicer kontrolirajo marineroti iz marine, sva jih nekajkrat tudi sama opazila, tako da je recimo za varnost kar dobro poskrbljeno. Veriga na kateri je boja je bila skoraj nova, se neobraščena, preveril sem celotno pred odhodom z masko, in tudi marinero mi je zagotovil, da jih redno menjajo. V zalivu, kjer leži marina imajo 3 področja z bojami, na katerih je vezanih nekaj 100 različnih plovil tudi večjih, kot so skoraj 60 čeveljska plovila in veliki katamarani. Nekaj dni že montirava nazaj stvari, da bo Timy kmalu pripravljen za plovbo. Zadnji dan preden sva zapustila bojo, sva si prvič na Karibih privoščila čisto pravo marino z vodo in elektriko, čisti luksuz. Še pred tem pa sva morala kupiti nov startni akumulator, saj zdajšnji ni več mogel zagnati motorja. Svojo slabost je pokazal že pred nekaj meseci, in vedela sva, da bova morala kupiti novega. Za nočitev, vodo in elektriko sva plačala 32€. Izkoristila sva elektriko in vodo, ker imava manjši pralni stroj, da sva preprala vsa oblačila, ki so nekatere dobila madeže plesni in se naužile plesnivega vonja. Tako so zopet vsa oblačila preprana, naužita svežega vonja, omare prebrisane in presušene. Nekaj več kot leto dni je kar sem pred odhodom delal zaščito podvodnega trupa, zato se je Timy le s težka premikal po vodni gladini. Trup je tako zaraščen, da sva dosegla samo 3 vozle namesto 6. Zapustila sva zaliv in se sidrala 2 milji stran pred St. Anne, katero je prijetno mestece, z ogromnim sidriščem globin nekje 5m. Tokrat je kar nekaj manj plovil kot pred odhodom, vendar še vedno z lahkoto naštejes 100 jamborov. Sidrala sva nekoliko bolj na odprtem, kjer sem se lotil čiščenja najprej propelerja nato pa še ostalega dela trupa. Na grobo sem očistil kar z pleskarsko žlico oziroma po domače s "špohtlom". Po svoje sem bil presenečen kako lepo in z lahkoto gre umazanija stran. Tako sem v 2 dneh očistil približno 30 kvadratov, propeler pa sem z jekleno mrežico dodobra spoliral. Premaknila sva še bližje obali in Timy je že takoj lahko dosegel 5 vozlov. V naslednjih mesecih naju seveda čaka dvig iz vode, in narediva pravi tretma podvodnega dela. Plaže so na pol prazne, izbire imava dovolj, kje želiva preživeti najin čas. Plana točnega za naprej nimava, želiva si samo nadaljevati proti Pacifiku. Nekaj časa bova preživela tukaj in se sproti odločila kako in kaj bova naprej. Še vedno delam vloge, za kar priznam, včasih nimam več prave volje in tudi ogromno časa mi vzame vse skupaj, v kolikor pa vas zanima bom vesel, če se naročite na kanal http://www.YouTube.com/c/sailingtimy
Pišem tudi blog in ga objavljam na http://www.patreon.com/sailingtimy , ki pa je plačljiv. Nekateri od vas ste me povabili na pijačo, kavo, vendar enostavno res ne znese, saj je tak projekt veliko bolj zahteven kot sem sprva mislil. Namesto tega bom zelo vesel, če me podprete na Patreonu z izbiro enega od paketov, ki so na voljo. Občasno imava tam tudi video klepet v kolikor kdo želi kaj vprašati ali izvedeti iz prve roke.
Imava tudi svojo spletno stran, kjer dobite nekaj informacij o naju in o jadrnici http://www.sailingtimy.com
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Za enkrat toliko iz Karibov, ugoden veter in mirno morje vam želiva. Peter & Natalija
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
od kapitana zena
Admiral
Prispevkov: 1091
Pridružen: Po Dec 05, 2011 12:43

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a od kapitana zena » Pe Sep 16, 2022 16:36

Me veseli, da sta nazaj, doma.

Vedno je veliko dela, ko se vrneš na barko, pa bosta že poštimala.

V naši deželici se že vsi jesensko oblačimo, dežnik je te dni obvezna oprema :). Vajine temperature pa so čisto za zdržat, okrog morja pa se strinjam, tri stopinje preveč!

Lepo bodita!
Uporabniški avatar
Ljubitelj_morja
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Maj 15, 2017 09:26

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a Ljubitelj_morja » Po Sep 19, 2022 19:07

Peter, Natalija, pozdravljena.
Redno spremljam vajine podvige na YouTube kanalu, na katerega sem tudi naročen. Vsak teden komaj čakam, da objavita nov video. Me popeljejo v poletne dni.... :D
Vse dobro vama želim, mirno morje in čimprej se oglasita z vlogom.
Pozdrav, Dejan
Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Če Sep 29, 2022 05:02

Hvala na lepih zeljah, nov vlog pa je vsak petek, sedaj ze 48 teden zaporedoma :D

Tudi tukaj je veliko dezja, dez lahko pada vsakih 10 min, razlika je samo da je tukaj toplo, da ni potrebno toplih bund.

https://www.facebook.com/groups/320871726884817/permalink/397942215844434/
www.sailingtimy.com
lslabe
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: Če Jun 14, 2018 20:35

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a lslabe » So Jan 28, 2023 09:44

kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a kotulc » Sr Feb 01, 2023 12:29

Iz članka: "Pot okoli sveta je z jadrnico do zdaj premagalo sedem Slovencev."
Pa je do sedaj res samo 7 Slovencev prejadralo svet?

Pa še nekaj me je zmotilo v članku: "V letu in pol sva porabila dva mililitra nafte na dan, kar je praktično nič."
To je res praktično nič, torej sta v letu in pol porabila 1095 mililitrov nafte, kar je 1,095 litra nafte, mater jadrnice so pa neverjetno varčne, da porabo merijo v mililitrih :D
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a sova » Sr Feb 01, 2023 13:44

V vsem času, torej v letu in pol, sva porabila okoli 200 litrov goriva, kar je res malo.
https://www.rtvslo.si/zabava-in-slog/tu ... pni/655451

lp.
Uporabniški avatar
sailing Timy
Štabni vodnik
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jul 19, 2021 20:34
Kontakt:

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a sailing Timy » Ne Feb 26, 2023 00:20

kotulc napisal/-a:Iz članka: "Pot okoli sveta je z jadrnico do zdaj premagalo sedem Slovencev."
Pa je do sedaj res samo 7 Slovencev prejadralo svet?

Pa še nekaj me je zmotilo v članku: "V letu in pol sva porabila dva mililitra nafte na dan, kar je praktično nič."
To je res praktično nič, torej sta v letu in pol porabila 1095 mililitrov nafte, kar je 1,095 litra nafte, mater jadrnice so pa neverjetno varčne, da porabo merijo v mililitrih :D


Več jih je obplulo, in še jih bo, vendar saj vemo kako je z mediji.
Kar se tiče nafte sva jo res porabila približno toliko, seveda glede na to koliko časa sva na poti so verjetno se igrali matematike in izračunali neke vrednosti, sicer pa sploh ni pomembno to :)
Važna je pot ne cilj ;)
Sva pa danes prečkala ekvator v Pacifiku in ravnokar priplula na Galapagose.
https://youtu.be/-jm2y3i8BQc
Najino pot se da spremljati v živo na https://www.noforeignland.com/boat/timy/journey kjer ročno vnašava lokacijo.

Lep pozdrav
www.sailingtimy.com
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a motorni » Sr Mar 15, 2023 22:55

Pravkar sem pogledal zadnje dogodivščine. Pa bom opisal še našo izkušnjo z zlomljenimi vijaki, mogoče ti pride kaj prav.
Z ženo sva bila na barki v marini, ko se je ulil dež in je obenem pošteno zapihalo. Pa je začela tam, kjer je privit nosilec pripone, curljati noter voda. Odkril sem tole:
Slika
Ko sem hotel spodaj odviti matice iz U vijaka, mi je ena ostala v roku, skupaj s kosom vijaka.
Slika
Potem sem dal narediti nove M10 U vijake. Ko sem jih menjal, sta mi še dva takole ostala v roki.
Pod krovom je narejeno takole:
Slika
Pritrditev na rebro je takšna:
Slika
Vmes je pa tole:
Slika
Barka je letnik 89.
__________________
lp
motorni
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a omas » Če Mar 16, 2023 08:58

motorni napisal/-a:Pravkar sem pogledal zadnje dogodivščine. Pa bom opisal še našo izkušnjo z zlomljenimi vijaki, mogoče ti pride kaj prav.
Z ženo sva bila na barki v marini, ko se je ulil dež in je obenem pošteno zapihalo. Pa je začela tam, kjer je privit nosilec pripone, curljati noter voda. Odkril sem tole:
Slika
Ko sem hotel spodaj odviti matice iz U vijaka, mi je ena ostala v roku, skupaj s kosom vijaka.
Slika
Potem sem dal narediti nove M10 U vijake. Ko sem jih menjal, sta mi še dva takole ostala v roki.
Pod krovom je narejeno takole:
Slika
Pritrditev na rebro je takšna:
Slika
Vmes je pa tole:
Slika
Barka je letnik 89.

Katera barka je to?
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Vrnitev na Karibe

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Mar 16, 2023 16:27

Y33
__________________

lp

motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov