smo na dopustu

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

atilone
Admiral
Prispevkov: 2790
Pridružen: Sr Nov 28, 2007 20:34

OdgovorNapisal/-a atilone » Po Jul 27, 2009 09:15

Pozdravi Hrast-a in pa seveda pozdrave tebi. Uživajta naprej :) .
LP
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Jul 30, 2009 09:39

Evo nas zaradi zdravstvenih težav na celini v Zadru in končno ponovno na forumu. Slabše marine še nisem srečal. Valjalo nas je cel dan in noč, kot bi plutali nekje sredi Kvarnerja. Trajekti trobijo kot, da bi jim včeraj kupili nove hupe. Antibiotiki so prijeli tako, da bomo končno izpluli. Počasi se vračamo na sever. Upam, da ne bomo imeli burje, kot Pajer1 in Novinec.
Rabuni, verjetno se vidimo v Sloveniji, kajti nepredvideni dogodki so nam malo spremenili ruto.
Zastavic morjeplovca nisem srečal. Upam, da bo kdo na Lošinju (Krivica) ali na Susku, kamor se podajamo danes.

lp vsem in mirno morje!
______________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Jul 30, 2009 10:04

Kr en, mirno morje ob vračanju ti želim!

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Če Jul 30, 2009 14:25

kr en
pa verjetn so te v marini še oropal ko si plačal privez.... mene jo skor kap ko sem za marino, ki je z eno besedo zanič plačal 60 € za nočitev.... sam kaj hočeš če so izredne razmere je treba potrpet....
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Jul 31, 2009 19:22

Ja točno tako. Bila je najdražja marina v letošnjem dopustu. Recimo dražja kot marina "Lav" v Splitu, ki je res 1. liga (bazeni, wellness, restavracije...). Računajo posebej barko, potem takso, nato uporabo vode in na koncu še elektriko! Me prav zanima, če se ne bi priklopil na EC, ali bi ravnotako računali.
Ampak tako, kot si napisal : "Sve je lako, kad se mora!"
Bom odprl novo temo o pozitivnih in negativnih vtisih po marinah.

_____________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
CAR
Admiral
Prispevkov: 2277
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Pe Jul 31, 2009 22:20

Kr en, tudi jaz sem se letos ustavil v tej marini silom prilike (hcerka se je vracala z avtobusom v SLO). Katastrofalna marina. Sami carteristi, nikjer za kopar, nobenih mornarjev....edina prednost, ki je je ta da se nahaja v neposredni blizini centra, tako da se lahko pes preko mosta odpravis na ogled lepega Zadra. Cene so pa vecinoma podobne. Jaz sem placal v Zadru in Skradinu priblizno enako ( kaksen evro gor ali dol).
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » So Avg 01, 2009 18:53

Vsako leto se ustavim v Zadru, ker imajo v okolici moji sorodniki apartma. Ker ti sorodniki živijo na Švedskem jih lahko vidim samo v tem času in tako združimo lepo s še lepšim.
Tako sem vsako leto v tej marini in kot pravita je tu 3x nič za visoko ceno.
Zato sem se letos odločil za marino Preko na Ugljenu. Cena za 30% ceneje, marina je lepa, kopanje na plaži, mestece je tudi zelo lepo. Trgovin in trg v neposredni bližini in po novem imajo še bencinsko črpalko Ina. Pri bencinski se vkrcaš na trajekt (17 kun na osebo v eno stran), ki te pelje v Zadar vsake pol ure in zadnji ob 23,55 nazaj v Preko. Spiš v barki čisto mirno, brez valovanja, bibavice in zvokov trajekta.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Avg 02, 2009 13:24

Ja, to marino poznam. Lani, na otvoritvi so potopili zelo veliko domačo barko. Menda je bil kriv alkohol. Ko smo prišli v Preko (julij 2008) je bila še zelo prazna. Kako pa je letos?
Logistično(neposredna bližina trajekta) je marina Preko neprimerno boljša od opevane Olive island (Sutomiščica) malo više na Ugljanu. Ampak poglejte, kaj se se zgodilo kakor nam je opisal Gregor. Visoke ambicije, nato pa propadajoč objekt. Zanimivo, cen pa ne spustijo !?
________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Ne Avg 02, 2009 22:08

Evo, tudi sam sem se malo prej vrnil z weekend morja in danes res ni bilo užitno, saj me je cel dan v eni od uval kljub delni zaščiti od juga, le-ta nabijal cel dan.
Kr en, marina Preko je bila letos polna in cene primerne. Jaz sem za 33 feetov plačal 288 kun. Kot sem že napisal, se štirje uslužbenci (ena gospodična v recepciji, dva marinera in ena čistilka v sanitarijah) zelo trudijo. Moderni toaletni prostori, klimatizirani, če je gužva v toaletah so pred njo udobni sedeži in časopisi, da lahko lažje počakaš, glasbapreko zvočnikov je umirjena,.... Mestece pa čisto in urejeno. Jaz sem imel res srečo, da sem bil tam ko je eden gospod imel rojstni dan in ga je praznoval v eni od konob in tam se je pelo in pelo,.... ja res je bil užitek poslušati dalmatinske pisme.
Poleg tega sem slučajno izvedel, da je kar nekaj letnih vezov v tej marini, celo dva iz mojega mesta, kajti do Zadra si hitro, potem pa s trajektom čez v dvajsetih minutah. Ni slabo.
Ja Sutomašica je pa po moje visoko letala in nizko padla.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
janadino
Admiral
Prispevkov: 3967
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Avg 05, 2009 08:12

Evo, tudi jaz sem že nazaj. Kr en, žal nisem videl tvojega sporočila da bi se dobili, sranje. Evo, zdaj ti pošljem tel. na ZS. Sicer pa grem še enkrat dol, od 14. pa do 23. avgusta, seveda spet v Pakoštane.
Z mano se ni enostavno dobiti, Gregor me je iskal v Pakoštanih, jaz pa veselo cel dan na Pašmanu, z ugasnjenim telefonom. Izgovor je bil dober, saj je bilo južno od Biograda vse v dimu, ki se je valil iz gorečega smetišča in smo morali pobegniti, drugače bi se zadušili. Smo pa se vseeno dobili naselednji dan pri Rabuniju (je bil pripravljen na nas z ohlajenimi epruvetami:lol:), prišla pa sta tudi Kristjan in Tomaž z družinama, kjer smo se imeli super. Lepo ste nas pogostili. Bencina pa je še ostalo za dve uri vožnje, tak da Gregor šparaj kanto za drugič, ko bom res v stiski. :D
Srečal sem tudi Mitja64 in sma zmenjena da se dobima na Pašmanu, drugače pa žal nisem videl nobene zastavice morjeplovca. :(
Guma je guma, zaenkrat.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Avg 06, 2009 21:29

Jutri tudi jaz odidem na dopust. Do konca meseca sem na Krku. Kot vidim nas bo kar nekaj na krku, tako, da lahko srečanje organiziramo tudi dol. Če bo kdo plul po vzhodni obali, pa naj se oglasi v zalivu Soline (pijača je vedno na hladnem)
mirno morje
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 07, 2009 11:05

Evo jaz tudi v ponedeljek štartam z drugim delom dopusta zaj bom obdeloval srednji in severni jadran od Murterja do Lošinja Nerezine in nazaj, grem na a rojstni dan , doli bom do 25 . Prva runda je bil kr dobra 20 lepih dni .Kr en si bil še dolgo na Korčuli ?
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Avg 07, 2009 11:09

Blagor vam.
Mi pa le za vikend v Červar, če bog da. Upam, da bo Mažko dal za kak pir!

____________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Pe Avg 07, 2009 11:12

gobbi napisal/-a:.Kr en si bil še dolgo na Korčuli ?

Ne, izpluli smo dan za teboj.
lp
_______________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
gobbi
Viceadmiral
Prispevkov: 370
Pridružen: So Jan 05, 2008 20:06
Kraj: MARIBOR-BANJOLE-NEREZINE-JEZERA

OdgovorNapisal/-a gobbi » Pe Avg 07, 2009 12:38

Superca te ste bili tak hitri
samo oni crunchi me pa mikverjetno ga bom vzel ker kolko sma gledala z tvojim prijatlom gre jet glih not

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov