15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
sever
Poročnik korvete
Prispevkov: 56
Pridružen: Po Nov 14, 2016 08:18
Kraj: Vikrce Bunarina

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a sever » So Maj 20, 2023 22:53

Kar težki časi za naš forum. Ne smemo pustit, da izbledi. Vsi imamo ful mal časa pa vseen... Gremo naprej. Lep pozdrav iz Bunarine. ♥️
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Ne Maj 21, 2023 09:39

Vsi imamo ful mal časa pa vseen


Problem je, ker majo eni preveč časa...
Xilinx Vivado HLx trainee
LEDUS
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 14, 2018 19:54

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a LEDUS » Ne Maj 21, 2023 21:44

...se strinjam s komentarjem, da je prav da se morjeplovsko srečanje ohrani. To se bo lahko zgodilo le, če bodo na Ruto prihajali tudi novi ljudje in morjeplovci...ampak potem bo tudi potrebno narediti srečanje v tem pomenu besede...

Ker sedaj je zadeva pretežno prešla v druženje starih sabelj na parih barkah...in ni neke prave energije srečanja, kjer bi se vsak nov "prišlek" počutil kot da je na srečanju...in del nečesa.

Nočem bit pameten ampak ni veliko potrebno, da se organizira en kombi, ki bi pripeljal v Jadriščico tri gasilske komplete, en lonec golaža in par mrzlih platojev in pijače. Tudi kak domačin bi to rade volje naredil...in se to na pontonu postavi...verjetno bi se potem bolj združili vsi in ne bi bil vsak zase...

Pa drugi dan bi bilo tudi super, da se določi dva/tri, ki bi v Slatinici organizirali postavitev "rožice" kot smo jo predlani ko smo snemali...potem se dogaja noter in je res tisti prav občutek druženja...če ni organizacije potem se spet vsak veže po svoje kamor je fraj in to pač ni več srečanje...

Pač moje razmišljanje...če pade kaka ideja na plodna tla toliko bolje...drugače se pa vidimo v Jadriščici v standardni izvedbi...
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Maj 22, 2023 19:13

sever napisal/-a:Kar težki časi za naš forum. Ne smemo pustit, da izbledi.

Ta forum je samo še bleda senca nekdanjega. Predvsem po zaslugi težakov, ki so jih motili določeni komentarji in forumaši in jim jih je uspelo pregnat s foruma. Večina od njih je imela dolgoletne navtične izkušnje in veliko znanja o barkah.

Po pravici povedano tudi mene vedno bolj mineva volja do tega foruma, ker je postal beden :roll:

Včasih sem ga z veseljem obiskal in prebral kakšen hudomušen komentar recimo od Gregorja.n (eden od dolgoletnih forumašev, ki veliko ve o barkah), zdaj pa že dolgo skoraj nič več ne napiše. Da ne omenjam Ala, Kr enga, MatejCa, Bladzota, Pajerja in ostalih bivših forumašev, ki so včasih držali forum pokonci, zdaj pa sploh ne pišejo več, ali zelo redko.

Nekateri imajo pa očitno raje forum s samo peščico komentarjev in aktivnih forumašev, kot z (zanje) motečimi komentarji in forumaši. Samo potem se ne čudit, zakaj tudi srečanja in rute zamirajo, tako kot forum.
Uporabniški avatar
theDamjan
Admiral
Prispevkov: 960
Pridružen: Ne Mar 01, 2015 19:42
Kraj: Trebnje - Novi Vinodolski - Jadransko morje
Kontakt:

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a theDamjan » Po Maj 22, 2023 22:16

Sicer je tole tema za Ruto, dejstvo pa je, da so pač časi za forume nasploh bolj slabi. Ta oblika je "malo za časom", po drugi strani pa se je dokaj spremenil interes ljudi nasploh...
In ja, že star pregovor pravi: pametnejši odneha.

Če bi kdo organiziral mize in kak golaž, sem prvi, ki bo prispeval, pa tudi če bo preplačan. Strinjam se, da manjka skupno druženje...
Sam sem organiziral nekaj srečanj, na Cresu pa žal ne poznam nikogar...
-----------------
***Naj bo vsak dan najlepši!
CAR
Admiral
Prispevkov: 2277
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a CAR » To Maj 23, 2023 08:00

Tako kot je napisal Damjan, to je tema za ruto ne za nebuloze.
Ruta bo, kdor bo željan druženja bo prišel, kdor ne ga pač ne bo. Pokvari jo lahko le slabo vreme.
Admin je trenutno odsoten, mi je pa včeraj sporočil, da bo v kratkem objavil link za prijave.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Bimmer
Viceadmiral
Prispevkov: 480
Pridružen: So Apr 23, 2011 11:34
Kraj: Bled

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a Bimmer » To Maj 23, 2023 15:16

Končno po parih letih upam, da mi uspe priti spet s svojo barko. :D Pa mogoče mi celo uspe prpelat ženo :twisted:
Plovilo: ALA MOANA II
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a admin » To Maj 23, 2023 23:56

Pozdrav vsem iz Amerike!
Kot je napisal CAR sem službeno odsoten, zaseden cele dneve, pa še časovna razlika...

Objavljam link za prijavo na letošnjo ruto. Prosim vse za prijavo in vpis velikosti majic! Prosim, da prijave zberemo čim prej, ker je potrebno majice naročiti po določenih velikostih, potem še tisk... Žal to ne gre v zadnjem tednu.

Link za PRIJAVO

Vse ostalo pa se bomo zmenili sproti. Vsekakor sem za druženje in da pojemo skupno večerjo.
Matjaž3
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Jan 17, 2019 08:28
Kraj: Vipava

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a Matjaž3 » So Maj 27, 2023 22:51

Pozdravljeni morjeplovci. Letos se nazaj pridružim, z novim motorjem, vendar v malce drugačni zasedbi kot ste vajeni. Letos bo ruta zame poročno potovanje :)
Mirno morje!
Matjaž3
Desetnik
Prispevkov: 10
Pridružen: Če Jan 17, 2019 08:28
Kraj: Vipava

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a Matjaž3 » Ne Maj 28, 2023 11:25

Matjaž3 napisal/-a:Pozdravljeni morjeplovci. Letos se nazaj pridružim (Vipavska naveza) , z novim motorjem, vendar v malce drugačni zasedbi kot ste vajeni. Letos bo ruta zame poročno potovanje :)
Mirno morje!
bsc46
Admiral
Prispevkov: 736
Pridružen: To Dec 08, 2009 11:39
Kraj: Postojna

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a bsc46 » Ne Maj 28, 2023 13:11

Čestitam. To si bosta zapomnila za zmeraj. :D
Ljubitelj narave
CAR
Admiral
Prispevkov: 2277
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a CAR » Ne Maj 28, 2023 22:23

Na to se pa nazdravi. Ne pozabi šampanjca :)
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Maj 31, 2023 08:32

Pridem.
mirno morje
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a admin » Če Jun 01, 2023 16:54

Ohooo čestitam!!!
Sicer smo neke zaroke na ruti že imeli, pa smo čakali ohcet in po 5 letih sta še kar na koruzi... :D :D :D

Prosim prijave na linku, ker moramo čim prej zbrati število oseb oziroma majic. Poleg tega moram vedeti tudi okvirno število plovil za rezervacijo privezov. Ne bo problem, če bo 5 bark več, to se najde, samo problem je pa da rezerviraš 15 vezov, potem se vas pa 30 plovil pojavi.

Link za PRIJAVO

Prosim čim prej, prijave so odprte do 10.06.
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2044
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: 15.Ruta Morjeplovec.net (2023)

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Pe Jun 02, 2023 08:54

Ni povratnega maila za potrditev prijave?
https://vodovod-rh.si/

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov