5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Avg 08, 2023 09:31

Če vidim prav, tak ni več dobavljiv, njegov naslednik pa je z €614.88 (recomended retail price) na SWB znižan na €563.81; kar znatna podražitev od tedaj ko si ti kupil.
CAR napisal/-a:Quick digitalni števec (cca 200 eur) pa je vse rešeno
...
https://www.svb24.com/en/chc1203-contro ... unter.html
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
matoz
Višji štabni praporščak
Prispevkov: 48
Pridružen: To Jun 20, 2017 06:54

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a matoz » To Avg 08, 2023 11:44

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Avg 08, 2023 11:49

Slika Glede na ceno ok. €200 je imel že Car najbrž v mislih tega.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 08, 2023 12:48

Naš brezžični števec in upravljalec sidrnega vitla BR (Boat Remote by HARRPOON d.o.o. made in Slo) je veliko naprednejši, je BREZŽIČEN, veliko uporabnejši, je za nekaj rangov kvalitetneje izdelan(!!!) stane najmanj tretjino manj oziroma skoraj polovico, če ta na SVB ne bi bil v akciji, zato ne vidim nobenega smisla kupiti fiksni števec od Quicka v primerjavi z mojim daljinskim Harpoon BR1, da ne omenjam, da BR2 omogoča še priklop Bow Thrusterja ali krmne ploščadi...
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a CAR » To Avg 08, 2023 14:52

Nikola T. napisal/-a:
Naš brezžični števec in upravljalec sidrnega vitla BR (Boat Remote by HARRPOON d.o.o. made in Slo) je veliko naprednejši, je BREZŽIČEN, veliko uporabnejši, je za nekaj rangov kvalitetneje izdelan(!!!) stane najmanj tretjino manj oziroma skoraj polovico, če ta na SVB ne bi bil v akciji, zato ne vidim nobenega smisla kupiti fiksni števec od Quicka v primerjavi z mojim daljinskim Harpoon BR1, da ne omenjam, da BR2 omogoča še priklop Bow Thrusterja ali krmne ploščadi...

NT poznam tvojo zadevo in vem da je odlična. Samo jaz sem imel Qick že ob nakupu in imam dva fiksna Remote, enega spredaj na kabel za spuščanje in dvigovane brez števca in zadaj to kar sem objavil, za sedaj mi dobro služi. Ali si kaj razmišlja, da bi razvil takšen kot ga imajo motorna plovila, da bi lahko upravljal motor, Bow truster in winch z enim remote?
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Avg 08, 2023 17:57

Dogradi še mojega pa boš videl da fiksnih štrvcec verige ne boš več uporabljal! Obenem naši BRji lahko DELUJEJO VZPOREDNO s quickovimi, ker naša nova sprejemna baza omogoča priklop tudi na njihov sistem, ki nima standarnega zaznavanje senzorja na vitlu. BR1, BR2 in BR3 pokrivajo 98% plovil za 2% uporabnikov pa se ne splača razviti kombinacije, ker je naš sistem kompatibilen praktično z vsemi tudi komandami za "parkiranje" plovila in se tudi v praksi odlično obnese.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Avg 09, 2023 00:20

Grega295 napisal/-a:enostavno je bilo včasih tako, da je bila zakasnitev med tem ko stisneš gumb in vinč reagira prevelika; zgubiš zaupanje.


Kaj pa maš to zeen sistem da tako kilavo deluje? Jaz imam kitajski daljinec in reciever za vinč za 15€ s poštnino vred če se prav spomnim in ni nič zakasnitve, deluje takoj bp že 2-3 leta.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3223
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Sr Avg 09, 2023 00:31

AEgir napisal/-a:
Grega295 napisal/-a:enostavno je bilo včasih tako, da je bila zakasnitev med tem ko stisneš gumb in vinč reagira prevelika; zgubiš zaupanje.


Kaj pa maš to zeen sistem da tako kilavo deluje? Jaz imam kitajski daljinec in reciever za vinč za 15€ s poštnino vred če se prav spomnim in ni nič zakasnitve, deluje takoj bp že 2-3 leta.

Tole: https://www.svb24.com/en/kompass-remote ... nnels.html
Je upokojen kos, odstranjen.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Avg 09, 2023 07:43

Glede na to, da gre samo za daljinec brez števca in vsega kar spada k sidranju je tole zelo drago. Sedaj vidim, da je naš BR1 veliko prepoceni (osnovna cena je praktično enaka kot BR1 z DDV.) v primerjavi s tem in tistimi fiksnimi števci, ki ga omenja Car.
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5977
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Avg 09, 2023 07:55

Pa še 300€ je :o

Jaz imam tegale in ni nobenega zamika.

Slika

https://youtu.be/zLDbUt1katA




BR1 zgleda vrhunsko.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Avg 09, 2023 16:14

AEgir napisal/-a:Pa še 300€ je :o

Jaz imam tegale in ni nobenega zamika.

Slika

https://youtu.be/zLDbUt1katA

BR1 zgleda vrhunsko.


Tole sem tut js nasledil z barko. Na izgled je cheap a za enkrat lepo dela, brez kakršnega koli zamika. Za backup si bom nazaj priključil še star žični 'daljinec', ki ga je lastnik ne vem zakaj odstranil in pustil v predalu... ali pa bom nekam namontiral stikalo kot ga ima modro morje.

Mi je pa všeč NTjev izdelek BR1 in je na wish listi, le da sem letos že porabil ves razpoložljiv budget. Zadnji je bila rocna, ki jo z veseljem čakam...
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a polanc » Sr Avg 09, 2023 22:04

Krasen potopis pet in poldnevnega sidranja ups potovanja...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Avg 10, 2023 23:12

Mislim, da bo Marchi o priliki znimive zadeve o sidranju odcepil v novo temo in naredil povezave med obema; potem bo tako ta zanimiva tema kot izvirni potopis spet lepo berljiva.

Žal bo - ko bo to naredil - nehala delati povezava iz baze znanja na tisti konec o sidranju te teme, ker Marchi nima pravic urejanja baze znanja...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Avg 12, 2023 08:27

Evo, se je opogumila še mornarka, tako greva tokrat sama v smeri Losinja mimo Raba od danes do srede. Zadrzevala se bova okoli Punta Križe, Veli Lošinj morda.

Okoli Punta Križe še nisem bil, je pa menda lepo. Katere zalive priporocate za spanje? Najbrz bova na sidru, kakega vetra ne kaze. Je pa vseeno dobro met v planu B lokacije z bojami
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: 5 in pol dnevni izlet Krk - Losinj

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Avg 12, 2023 09:11

Letos sem bil prvic na tem koncu z barko in sem zaenkrat preizkusil dva zaliva: uvala Baldarin, globok, dokaj sirok zaliv, na dnu blatna mivka, globina zlaagoma pada, sidral sem v cca 3m precej proti koncu.

Preizkusen tudi zaliv na Z strani P. Krize, na Navionicsu nima imena, je pa med uvalo Martinscica in uvalo Vela Galbocica. Majhen zaliv, sidras in krmo na obalo, po sredini mivka, globine ok, junija sva bila sama v njem.

Uvala Sonte je malo visje proti Osorju, tudi lepo in idealno za sidrat.

Je pa tam cel kup lepih zalivov, v mirnem vremenu, kot se kaze, lahko sidras prakticno povsod...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov