Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a NASA » To Jan 16, 2024 13:08

Pozdravljeni!

Dnevi so se začeli daljšati in misli tavajo k naslednjem dopustu, seveda z jadrnico. Razmišljam, da jo uberemo proti zahodu na severno-vzhodno italijansko obalo. V mislih imam cca 10-14 dni. Berem vaše potopise, a dlje od Benetk ne najdem nič kaj dosti.

Nekaj je v knjigi napisal Marko Vuk- Uresničene sanje. Obstaja kakšen vodič kot recimo 888 zalivov?

Nekaj kar si želimo ogledati je Grad Miramare, Gradež, Benetke,...

Jadrnica je bolj mala ( 8 m)

Dnevno bi naredili cca 20-30 milj, morda kakšen dan več, kakšen manj

Naj naredim solo transfer malo bolj na jug in od tam naprej dopust? Ostala dva člana posadke recimo prideta z vlakom

Kakšen predlog za pot, privez, znamenitost,....skratka dopust, ne dirkanje za preplutimi miljami

LP
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5112
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » To Jan 16, 2024 13:16

Za obiskat ta del Italije je najboljši čas druga polovica aprila, maj in začetek junija. Kasneje so prevelike gneče še posebej v Benetkah. V tem času še ni problemov s privezom.
Moj potopis "Z jadrnico v Benetke 2010 (Chiggia, Venezia, Burano)"...
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a NASA » To Jan 16, 2024 15:18

Nikola T. napisal/-a:Za obiskat ta del Italije je najboljši čas druga polovica aprila, maj in začetek junija. Kasneje so prevelike gneče še posebej v Benetkah. V tem času še ni problemov s privezom.
Moj potopis "Z jadrnico v Benetke 2010 (Chiggia, Venezia, Burano)"...

Nikola T hvala za tole. Zanimivo doživetje.
Vidim, da ste sidrali v reki (Tilment). Je to običajna praksa ali bolj izjema? Gledam, da so do Benetk v bistvu vse marine in privezi v ustjih rek.
Na točki kjer ste sidrali je gor-vodno pri marina Punta Verde ZOO, ki ga bom dal v plan, prav tako otok Burano v beneški laguni
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a hrošč » To Jan 16, 2024 19:53

Malo se sprehodi še po Navily app oz. strani. Tu imaš precej sidrišč z opisi navtikov... npr. https://www.navily.com/carte/mouillage/17964 Preklikaj malo ikonice s sidri in preberi opise. Notri so in luke in sidrišča. Meni zelo uporabna stran v neznanih krajih.
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a NASA » Sr Jan 17, 2024 16:26

hrošč napisal/-a:Malo se sprehodi še po Navily app oz. strani. Tu imaš precej sidrišč z opisi navtikov... npr. https://www.navily.com/carte/mouillage/17964 Preklikaj malo ikonice s sidri in preberi opise. Notri so in luke in sidrišča. Meni zelo uporabna stran v neznanih krajih.

Hrošč hvala, pregledam
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a Marchi » Sr Jan 17, 2024 18:40

NASA napisal/-a:V mislih imam cca 10-14 dni.
Nekaj kar si želimo ogledati je Grad Miramare, Gradež, Benetke,...
Jadrnica je bolj mala ( 8 m)

Če dodaš po Gradežu še Caorle in po Benetkah še Chioggio in povratek nazaj, bo 10 dni še premalo. Računaj, da jo vreme tudi kdaj zagode ali pa da vam bo kje precej všeč in bi se otroci še kakšen dan več radi kopali na peščenih plažah, vidva z ženo pa pljuckala pijačko v senčki, potem južneje od Chioggie niti nima smisla načrtovat. Razen če ste long distance durable :)
V večini primerov se da povsod sidrati blizu marin, če bi tako hoteli. Pa v večini primerov je morje ob peščeni italijanski obali kalno in daleč od tistega kar smo navajeni na naši strani Jadrana. Je pa vsekakor zanimiva tura, sploh če nimaš namena it na HR.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Jan 17, 2024 18:57

Tudi sam sem gledal nekaj posnetkov po YT, kako so pluli npr. po beneški laguni in sidrali povsem na divje. Meni nepoznan vidik Benetk, ful zanimivo..pa vsi otočki, kanali.. Ok, z jadrnico si sicer bolj omejen, a vseeno se nekaj da.
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Pe Jan 19, 2024 16:21

Kako je pa kaj z komarji?
jurko123
Štabni vodnik
Prispevkov: 28
Pridružen: So Sep 12, 2020 10:47

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a jurko123 » Pe Jan 19, 2024 19:45

Katastrofa, vsaj na kopnem. Z enim udarcem lani 5 kos...
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a alesjo » Pe Jan 19, 2024 22:29

Meni osebno italijanska obala ni niti malo zanimiva, šele na jugu po Bariju se začne lepše, gor na severu ni nobenega lepega zaliva, niti nekih sidrišč, skratka plitvine, nekaj grmovja in nič lepega.
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a francelj » So Jan 20, 2024 11:01

CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a CAR » So Jan 20, 2024 16:17

alesjo napisal/-a:Meni osebno italijanska obala ni niti malo zanimiva, šele na jugu po Bariju se začne lepše, gor na severu ni nobenega lepega zaliva, niti nekih sidrišč, skratka plitvine, nekaj grmovja in nič lepega.


Gargano je kar lep.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jan 20, 2024 17:38

CAR napisal/-a:
alesjo napisal/-a:Meni osebno italijanska obala ni niti malo zanimiva, šele na jugu po Bariju se začne lepše, gor na severu ni nobenega lepega zaliva, niti nekih sidrišč, skratka plitvine, nekaj grmovja in nič lepega.


Gargano je kar lep.

Kakor za koga, ja saj kraji na kopnem so lepi, kar se morja tiče pa je kar je.
NASA
Admiral
Prispevkov: 636
Pridružen: Sr Sep 11, 2013 15:07
Kraj: Dobrova pri LJ

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a NASA » So Jan 20, 2024 19:01


Kot kaže je nasproti otoka Burano prepovedano, bolj vzhodno na ovinku kanala pa kaže, da lahko sidraš. Drgač pa drago sidranje :(
Najbolj se mi dopade Marina Certosa. Tudi cena za 8m je sprejemljiva, 55€ v visoki sezoni, izven pa 36€

alesjo napisal/-a:Meni osebno italijanska obala ni niti malo zanimiva, šele na jugu po Bariju se začne lepše, gor na severu ni nobenega lepega zaliva, niti nekih sidrišč, skratka plitvine, nekaj grmovja in nič lepega.

Še nikoli nismo bili v teh krajih niti po kopnem. Pot v neznano. Morje vem da je bolj motno. Poizkušam še upoštevat nasvet NT za izven sezone, a za prvomajske imamo že druge plane.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a Marchi » So Jan 20, 2024 19:44

Tukaj je eno od sidrišč, kamor se domačini odpravijo na "kopanje" in nedeljski piknik. Mi nismo nič plačali. Ne vem kako je danes. Je pa od kanala proti sidrišču slabo označeno, tako da je globinomer nujen.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov