Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Jan 20, 2024 21:12

Mi smo šli dvakrat v Benetke. Kjerkoli smo se ustavili smo se privezali na obalo na kole in vedno vprašali najbližje domačine za dovoljenje. Nazadnje so nam pustili prenočiti na privezu pred gostilnico na otočku pred Buranom... Pri njih smo spili, nekaj rund in se zahvalili.

...
Napisal/-a Nikola T. » Ne Apr 29, 2018 18:21
Prespali smo v Benetkah, odpluli v Burano in si ga ogledali. Po kratkem počitku smo se odpravili iz lagune. Ta hip plujemo proti severu. SOG 6,5kn. Imamo še slabih 13nm do Lignana, kjer bomo prespali. Počakali bomo kolega s Seascapom 24 in njegovo 4 člansko posadko. Že do sedaj se nam je pripetilo marsikaj zanimivega. Kolega je med jadranjem zadel s kobilico velikega morskega psa (tisti ki se prehranjuje s planktonom) k sreči je kobilica dvižna in je le odlomilo poliestrski pin in pospravilo kobilico tako, da je morska beštija odplavala dalje kolega pa brez težav plul naprej. Težave smo imeli le, ker ima njegova mala barka 2m ugreza, zato smo morali odlomljen pin odstraniti, da smo lahko brez bojazni dvignili kobilico in ga spravili na privez v marini. Bom opisal zanimive prigode.
...
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a francelj » So Jan 20, 2024 21:32

Enkrat smo bili v marini Certosa. Takrat super dogodivščina.

http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?f=7&t=10599&p=142499&hilit=benetke#p142499

Ko smo bili naslednjič, sem za privez sem poklical https://www.dvv.it/. Malo mi gre na smeh, ko se spomnim, da sem se s svojimi 10 besedami italijanščine po telefonu dogovoril za privez. Takoj zraven pa je še novejša marina Svete Helene, baje malo dražja. Ampak iz teh dveh ne bo treba na vaporeto do Markovega trga.
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Obale severno-vzhodne Italije- plan za dopust

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » So Jan 20, 2024 22:22

Pravkar sem našel predpise o plovbi v Beneški laguni. Glede sidranja ne najdem nič eksplicitno napisanega.
Regolamento per il coordinamento della navigazione locale nella laguna veneta...

Vidim, da smo po predpisih za plovbo v Beneški laguni s privezom na kole za odvoz smeti kršili 53. člen, 2. odstavek, toča f.
2. Prepovedano je tudi parkiranje:
...
f) pred zabojniki za komunalne odpadke ali podobnimi zabojniki;

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov