Otok Krk

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

Otok Krk

OdgovorNapisal/-a jramsa » Ne Jul 26, 2009 22:39

Naslednji vikend (od 1.8.-2.8.) gremo na otok Krk.
S sabo bomo imeli Elana 402GT, pa me zanima kam je najbolje it. Glede spanja imamo šotor, zanima pa me kje je kakšen spust za čoln, parking, mogoče tudi kamp.
Hvala za odgovore.
LP in mirno morje
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8817
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 27, 2009 17:57

Ker si omenil šotor je edina varianta kamp, saj je vse drugo nezakonito. Rampa je praktično v vsakem kampu, tako da lahko greš kamor hočeš. Kampi so v Njivicah, Šilu, Krku, Punatu, Stari Baški, Baški. Kam bi ti rad šel, je pa tvoja odločitev. V Šilu se lahko ob malce slabšem vremenu voziš po zalivu do Klimna in Čižičev, čeprav tam ni neke strašanske lepote. Iz zaliva po burji ne boš mogel... Na južni strani je burja nepomembna in lahko tudi po precej močni obpluješ pol Krka. Je pa Krk, Punat, Stara Baška problem, če je maestral ali jugo. Govorim seveda za tvoj manjši čoln.
Priporočal bi ti Krk, kamp Ježevac. Zakaj? Kamp je kar OK, imajo rampo, zreaven je mesto, da ga lahko zvečer še malo serješ, 2 dni pa se boš ob lepem vremenu lahko tudi navozil po zalivih proti Malinski, pa na Kormatih, Plavniku, mogoče še Cresu...

LP
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Če Jul 30, 2009 19:11

Ojla jramsa !!!
Admin ti je zelo dobro svetoval. Tudi jaz sem na Krku in bi ti svetoval enako. Ni pa ti povedal, da imajo v Korniču ( med Krkom in Punatom ) zelo dober kafič. Kjer smo baje morjeplovci zelo dobrodošli.:D

LP Zvone.
Morje da in morje vzame.
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Jul 30, 2009 20:28

Skiper1, vidim da ti je dal lastnik ene največjih ladji na Jadranu proste dneve in si odsel na dopust. Ko pridem na rab te kaj poklicem.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
jramsa
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Ne Dec 28, 2008 15:24
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a jramsa » Če Jul 30, 2009 21:16

Hvala za nasvet.
Tudi ostali so mi predlagali isti kamp. Tako da izbira ne bo težka.
Gremo pa že jutri zjutraj :lol:
Če se srečamo pa seveda pade kakšna pijača.
LP in mirno morje
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Če Jul 30, 2009 22:36

Ojla Car!!!

Vesel sem, da si se malo javil. Ja Lastnik največje ladje na Jadranu mi je dal dopust, ha, ha, ha. Saj je tudi on z družino na Krku. Upam, da boš pred 14. avgustom nazaj na Rabu, da se srečamo, kot smo dogovorjeni. Sicer pa napiši malo, kod te veter nosi? Upam, da še imaš št. mobitela in me boš poklical. Naj povem, da smo včeraj z še tremi kolegi iz kampa skupaj 4 čolni pluli iz Krka mimo Plavnika direktno do mesta Rab. Tam smo šli na pijačo šele za mizo smo ugotovili, da nas je bilo skupaj 18. Gostilničarju se je smejalo do ušes. :D
LP Zvone :D
Morje da in morje vzame.
Uporabniški avatar
skiper1
Kontraadmiral
Prispevkov: 316
Pridružen: Po Jun 29, 2009 22:27
Kraj: Velenje - Krk

OdgovorNapisal/-a skiper1 » Če Jul 30, 2009 22:42

Ojla jramsa!
Ko boš plul okoli Krka, pa le dobro glej če boš na kakšnem plovilu videl zastavico Morjeplovca, to je razlog da ga ustaviš in ponudiš obljubljeno osvežitev. :D
LP Zvone
Morje da in morje vzame.
abajc3
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 25
Pridružen: Pe Avg 14, 2009 16:08
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a abajc3 » So Avg 15, 2009 13:43

med punatom in staro baško so eni izmed najlepših zalivov na jadranu. priporočam! se pa moraš odpravit zgodaj, ker po 10 se pri staremu svetilniku pri kampu konoba začnejo delati valovi, ki bojo problem za tvoj čoln.
LEDUS
Višji štabni vodnik
Prispevkov: 24
Pridružen: Ne Jan 14, 2018 19:54

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a LEDUS » Pe Feb 11, 2022 20:35

Ideje in plani za letošnji dopust :

...v vseh teh letih smo že večkrat obdelal večino otokov v Kvarnerju...ampak eden pa nam je še ostal neosvojen... in to je KRK. Vedno pljujemo iz smeri Istre in jo vedno smuknemo mimo Unij ali pa skozi Osor... In letos sem sklenil, da gremo tokrat levo in en del dopusta namensko namenimo raziskovanju zalivov, marin in plaž na otoku Krku...

Zato vas "domorodce" malo povprašam o nasvetih ... Saj se bomo pustili presenetiti, ampak vseeno bi vprašal za kak nasvet kam MORAMO zavit in kaj naj izpustimo...kateri zalivi so najlepši...pa če ima kdo kakšno dobro informacijo- lokacijo za pojest (s privezom ali bayboat-om) bi bila dobrodošla. Prav tako kako lepo sidrišče s katerega imaš možnost z bayboat-om še kaj pogledat...
Plan imamo ostat 2 dni, oz tri če nam bo všeč- potem gremo dalje..obdelali pa bi bolj južni del (od Malinske do stare Baške)...ker vseeno mislim, da je malo bolj zanimiv...

Gledal sem malo zalive Bujina, sv. Juraj, in potem tiste od Punata naprej (so kar povrsti Pokrive, Zlata...).. čeprav če je Jugo verjetno odpade to... a ima kdo informacijo če je možnost vezanja v mestu Krk za čez noč oz če dobiš prosto mesto ?

En tolko smo že dali čez, da vem, da je okrog Krka vreme zelo pomembno...in vsekakor ne bomo pluli mimo Baške po kakih udarih burje :)

p.s.: aja pa morjeplovce v Punat je treba it obiskat al kako že ?

za vse informacije se zahvaljujem...
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Pe Feb 11, 2022 21:48

Ce bos do stare Baske priplul z zahoda potegni mimo zaliva Bracol, ki je zelo zanimiv posebej ker je umaknjen in je mir, do Baske. Od Baske malo naprej proti vzhodu imas se dva lepa zaliva, Velika in Mala luka. Potem do Vrbnika ni nic (no kak kako miljo pred Vrbnikom je se en velik lep zaliv), ce ne nameravas okoli otoka je do tam morda malo dalec. Potem imas pa, ce bi sel proti mostu se par zanimivih, Sveti Marak, pa precej velik zaliv Soline, potem pa se tistega kjer so snemali Bratovscino Sinjega galeba. Vmes se nekaj manjsih malo manj zanimivih.
ace
Praporščak
Prispevkov: 33
Pridružen: Po Sep 03, 2012 23:32

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a ace » Po Feb 14, 2022 14:36

Za Bracol potrdim zgoraj napisano...vsakič se na dnevnem izletu ustavimo tam in skopamo ker je mir in zaprto skoraj na vse smeri. Seveda jugo zna bit problematičen pred vrati.
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Feb 14, 2022 16:24

Meni osebno je Mala Luka na JV Krka en najlepših zalivov daleč naokoli, tam sem spal že vsaj 10x. Je povsem zaprt, tako da je morje mirno ko v laguni. Za burjo pa ni najboljši, ker pada veter s strmih pobočij v sunkih iz različnih smeri, pa tudi dno je na vrhu peščeno, spodaj pa skalnate plošče. Skratka, burji se tukaj izognit. V ML je poleti odprta ena oštarija, kjer se da dobit ribe in lignje. Iz ML je peš kakih 20 minut do Vele Luke, ali pa 20 minut do "Corinthie", ostankov trdnjave menda še iz Rimskih časov, od koder je lep razgled.
Evo pogled iz "Corinthie", zvečer, ko je zaliv že v senci: Slika

Na JZ Krka je en simpatičen zaliv Torkul, zavarovan pred burjo, primeren za noč. Malo severneje od Valbiske (trajekt).
Nazadnje spremenil modro morje, dne Po Feb 14, 2022 17:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Feb 14, 2022 16:45

A ni ostarija pri VL cez brib ML?
Uporabniški avatar
modro morje
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: Ne Jan 21, 2018 11:54
Kraj: Ljubljana - Krk

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a modro morje » Po Feb 14, 2022 16:52

1stofficer napisal/-a:A ni ostarija pri VL cez brib ML?

Tudi v VL je oštarija, in to večja od tiste v ML. Oštarijo v ML imajo neki domačini, ki deloma ribe lovijo, in deloma kuhajo/pečejo. Mogoče malo skromna ponudba, ni ravno restavracijski standard. Običajno odprto do konca septembra, toda letos so zaradi slabšega vremena spokali že sredi septembra.

Meni osebno VL ni simpatična, ker tja vozijo masovno turiste iz Baške s hitrimi gliserji. Ima pa VL lepo prodnato plažo. V ML je v plitvini mivka po dnu, privlačno recimo za manjše otroke. Globina sredi zaliva je 3-5 m.

Evo nekaj slik z Googla: https://www.google.com/maps/uv?pb=!1s0x47639e5ff6569e99%3A0xb85d4e99b42bd5b0!3m1!7e115!4shttps%3A%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPKzSSun7KYQ75Oj21W0G4d6MLz7Q8ZqYGPrl-l%3Dw255-h171-n-k-no!5scorinthia%20Mala%20Luka%20-%20Iskanje%20Google!15sCgIgAQ&imagekey=!1e10!2sAF1QipO8DmHYj4WvZJlVXYq1hfVcqpb5dLF-D3EwASO2&hl=sl
Navigare vivere est.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Otok Krk

OdgovorNapisal/-a motorni » Po Feb 14, 2022 23:22

Iz Male Luke imaš lep sprehod do Baške skozi kanjon Vrženica, markirano. Kakšni dve uri. Z ženo sva šla enkrat zgodaj zjutraj, potem so pa otroci pripluli po naju v Baško.
__________________
lp
motorni

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 10 gostov