primerni zalivi za nočitev

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

primerni zalivi za nočitev

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Nov 15, 2009 16:49

Pod to temo napišimo, kje so lepi in varni zalivi za nočitve. Morda je pomembno tudi, da v njih še ni koncesionarja in plačljivih boj. Ali je v njih gužva, ali je potrebno pri sidranju in vplutju na kaj paziti, mogoče kakšna dobra oštarija v bližini, skratka pomembnosti, ki nam lahko pridejo prav med plovbo in potepanju po Jadranu. Verjamem, da luftar, burjovc in še kdo lahko doda tudi kakšen zanimiv zaliv v Grčiji, ampak dovolj bodo že jadranski zalivi in otočki.
Mnogi boste rekli, da v 888 lučic piše vse. Ampak temu ni tako. Sigurno najdeš še kako uvalo, ki jo v tej brošuri ni.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Nov 15, 2009 16:56

Mogoče informacija. Ali je v Sakarunu (odkar so boje) potrebno plačati tudi, če si na svojem sidru ? Na Olibu, v Salatinici, namreč je.
Če se čez dan kopaš na lastnem sidru, kakšno uro ali dve, ti vseeno pridejo kasirat. Pazi ! Za dnevno kopanje - ne nočitev!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
frohlic7
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Dec 23, 2007 08:32
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a frohlic7 » Ne Nov 15, 2009 17:56

Letos v Sakarunu niti boja niti lastno sidro čez dan nista bila plačjiva.
To lahko potrdim po večkratnih obiskih.

lp Iztok
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Nov 15, 2009 18:20

Ja, dnevno kopanje je brezplačno. Nočitev kasirajo, ampak so cene bile (LETOS) normalne. Boje so nove in dobro sidrane z inox verigo. Bloki so ogromni in varni.
Vseeno bi pa bilo zanimivo slišati, če so komu kasirali nočitev na lastnem sidru. Kajti videl sem precej plovil tudi na sidru. nisem pa spremljal, če jih je zvečer obiskal koncesionar. Vseeno pa si zasluži dotični iz moje strani pohvale (kakovost priveznih boj/prijaznost).
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Mitja P
Admiral
Prispevkov: 2367
Pridružen: Ne Okt 19, 2008 19:04

OdgovorNapisal/-a Mitja P » Ne Nov 15, 2009 18:30

Na Cresu do sedaj še v nobenem zalivu nisem plačal sidra, ker so itak precej nedostopni in se jim ne da ubadati s tem, Artatore na Lošinju je isto brezplačen, boje pa so plačljive, Sv. Nikola na olibu baje kasirajo tudi sidranje.

Skratka, kr en saj si mogoče prebral predlog hrvatov, da bodo vse zalive vzeli pod kontrolo in koncesijo, drugje pa prepovedali sidranje.

Ooooo komaj čakam, da jih ujame evropa potem bodo pa tako plesali kot bodo švabi žvižgal.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Ne Nov 15, 2009 18:53

Mitja P napisal/-a:Ooooo komaj čakam, da jih ujame evropa potem bodo pa tako plesali kot bodo švabi žvižgal.


Bojo kur.., so preveč ponosni nase !

Predlagam, da z zalivi začnemo v Istri, nato nadaljujemo proti jugu.
npr. takole:

Zaliv "Soline" južneje od Limskega pred avtokampom Valalta. Čez dan precej obiskan, zvečer le nekaj bark na sidru-brezplačno. V bližini nudistični AC in marina. Na drugi strani zaliva zanimiv robisonski bife dostopen le s pomožnimi čolni zaradi globine. Na dnu trava, POZOR proti notranjosti zaliva globina hitro pada. Zaliv dokaj varen. Ob slabem vremenu še tu nisem sidral!
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
luftar
Admiral
Prispevkov: 837
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 16:23
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a luftar » Po Nov 16, 2009 20:04

Če malo bolj natančno spremljaš vremenske napovedi, so mnogi zalivi kar uporabni za sidranje. Saj ni potrebno vedno riniti v gužvo. Lp
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Po Nov 16, 2009 21:26

Kot je Luftar napisal, so skoraj vsi zalivi dobri, če je vreme ugodno.

Pa recimo Istra:

- prvi zaliv kjer sem že spal je zaliv Šilok južno od rta Busuja, oz. v zalivu kjer je uvala naturističnega kampa Ulika. Sidra se na peščenem dnu od 3-7 m. Sidro dobro drži in nikoli nihče ne kasira. Voda je lepa za kopanje, saj je na dnu kar nekaj leščurjev, le-ti pa ljubijo izredno čisto in kvalitetno vodo.

- drugi zaliv je malo južno od Vrsarja na desni strani ob vhodu v Limski kanal. Tam sta pravzaprav dve uvali. Prva je uvala Križ, kjer je potrebno sidrati na 7-12 m. Voda je čista in dno iz mulja, del pa je celo iz kamnitih plošč. Zaliv je zelo poznan, zato ga zjutraj že zasedejo vsi poznavalci. Sidranja ne kasirajo.

- tretji zaliv je takoj za uvalo Križ, takoj za hribčkom, kjer se konča ta uvala. Uvala se imenuje Soline in ima dno iz mulja in grobega peska. Sidro dobro drži, potrebno pa je sidrati od 3-6 m. Tu voda nima pravega krogotoka, zato je včasih na gladini videti več trave. Tu se ne kopam rad, vendar je zaliv varen za prenočevanje in je zaščiten proti rahlemu valovanju, katere povzroča kakšna barka, ki pluje v Limski kanal ali v marino Valalta.

- četrti zaliv je uvala Veštar, ki ima majhen ribiški pomol in privez. Desno od pomola je čudovita peščena plaža, še malo naprej pa je plaža iz drobnih kamančkov. Ob zalivu je majhen otoček, ki je dober za zaščito proti zahodnim in jugo zahodnim vetrovom.

- zelo rad prenočim v uvali pred hotelom na Crvenem otoku oz. otoku Sv. Andrija. Sidra se na globini 6-10 m na peščenem dnu. Sidro dobro drži. Sidra ne kasirajo, kasirajo pa privez na dveh ali treh bojah, last hotela in na pomolu, ki je tudi last hotela. Tam je cca 5-7 privezov, cena za noč pa 200 kun. Kopanje pa priporočam za umetno narejenim prehodom med otokama, torej na drugi strani te uvale. Je pa to sidranje odprto na jug zahod in vzhod. Sidranje je na 3-12 m v mešanem dnu kamenja in blata. Sidro drži, kadar ni vetra. Sidrišče se ne plačuje in je v poletnih mesecih zelo zasedeno.

Kadar je kdo na Crvenem otoku s svojo barko, naj jo dobro sidra in če ima možnost, naj s tenederjem obišče svetilnik Sv. Ivan na pučini. Tam vas bo prijazni svetilničar povabil na ogled, pijačo in malico pa bo potrebno plačati. V pomožnem objektu je nekaj apatmajev in čisto pravi vodnjak s pitno vodo.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
uroš.r
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Apr 06, 2009 22:45

OdgovorNapisal/-a uroš.r » Sr Nov 18, 2009 18:30

Novinec - letos smo s kolegi obiskali svetilnik Sv. Ivan pri Crvenem otoku, pa nas je "gostoljubni" svetilničar nateral še preden smo privezali čolne, je rekel da piše v štirih jezikih da je dostop na otok prepovedan, če pa ne znamo brat nam pa še on enkrat pove.
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Nov 18, 2009 19:41

Uroš.r, malo si me presenetil, ti moram povedati, da sem presenečen in ti tudi verjamem. Ampak????? Se temu le ne morem načuditi. Sam sem bil tam predlani, nobenih problemov. Vem, da mi je svetilničar povedal, da imajo cene za aprtmaje na internetu in sem jih pravkar poiskal in jih prilagam:

http://www.adriatik.rs/lighthouse_show.php?id=3

Poleg tega vem, da s tega svetilnika tečejo vsi vremenski podatki za ta del Istre direktno v mateo.hr.

Čudno! žal mi je, da si to doživel.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Sr Nov 18, 2009 19:44

Uroš.r, še eden:

http://www.coolinarika.com/clanak/svjet ... na-jadranu

Zato mi je še toliko bolj čudno! da ni bilo z vami kaj narobe? samo vprašam, ne mislim kaj zlonamernega?

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"

...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Nov 18, 2009 19:49

Fantje, to je zelo zanimiva tema in bi se jo splačalo strnit in izdati kot eno publikacijo, v stilu 808 lučic in pristanov.
Čeprav imam barko v Izoli, pa Istro zelo malo poznam, ker jo ponavadi pičim direktno čez Kvarner, vsaj do Unij. Letošnji eno mesečni dopust sem večinoma preživel po neplačljivih zalivih in sem že takrat veliko razmišljal, kako pridobiti informacije o takih zalivih. Zato si bom vaše objave pridno shranjeval.

Hvala in LP
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Če Nov 19, 2009 18:37

No, pa povej kako je za Unijami. Tam že nisem sidral več let. Baje je veliko boj. Kaj pa ostala dva zaliva ?

Običajno grem vedno v Krivico. Čeprav je gužva, se zavlečem čisto v notranjost. Predvesem je prijeten vonj borovcev. Pa tudi konoba nad Balvanido je zanimiva, kamor se namenimo peš.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

OdgovorNapisal/-a MareC » Če Nov 19, 2009 19:25

kr en napisal/-a:No, pa povej kako je za Unijami. Tam že nisem sidral več let. Baje je veliko boj. Kaj pa ostala dva zaliva ?

Običajno grem vedno v Krivico. Čeprav je gužva, se zavlečem čisto v notranjost. Predvesem je prijeten vonj borovcev. Pa tudi konoba nad Balvanido je zanimiva, kamor se namenimo peš.


tukaj ti lahko jaz odgovorim, ker sem skoraj domačin na otoku
1 zaliv je Maračol v katerem je 80 boj in se plačajo koncesionarju, načeloma se da sidrat mimo boj a je lastnik malo nejevoljen.
Tukaj je prednost, da lahko prideš peš po poti cca.15 min do vasi.
Zaščiteno je od burje, zahodnika, jugozahodnika in delno juga
Drugi zaliv oz dva kraka je odprt na jugo, dobra zaščito nudi pri burji imenujeta se Podkujni in Vognišča, za mene naj zaliv je uvala Goligna
slabost teh je, da nimaš povezave z vasjo

če te še kaj zanima vprašaj :wink: :wink:
uroš.r
Višji praporščak
Prispevkov: 37
Pridružen: Po Apr 06, 2009 22:45

OdgovorNapisal/-a uroš.r » Če Nov 19, 2009 21:16

Novinec napisal/-a:Uroš.r, še eden:

http://www.coolinarika.com/clanak/svjet ... na-jadranu

Zato mi je še toliko bolj čudno! da ni bilo z vami kaj narobe? samo vprašam, ne mislim kaj zlonamernega?

LP
:wink:


Glej bili smo dve družini (4 odrasli + 4 otroci) vsaka s svojim gumenjakom ko smo prišli do škripca za izvlek čolna je prišel iz svetilnika in nas nateral, v bistvu smo pa šli gor samo zato da bi otroci pa tudi mi videli svetilnik tudi bolj od blizu, pa če bi nam ga mogoče razkazal bi mu pa tudi "vstopnino" plačali.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti