primerni zalivi za nočitev

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4390
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Jun 23, 2014 16:57

Skor vsi so pod koncesijo, s tem da na Kaknju zaračunajo tudi dnevno kopanje :shock: , jaz grem ponavad na Kaprije v mesto, na bojo, geslo za internet je 11223344, pol pa na spanferkla :wink:
https://medisken.si
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Po Jun 23, 2014 18:52

Žirje mala stupuca. Zelo varen, vezes na obalo zaradi širine zaliva
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
Rochus
Poročnik korvete
Prispevkov: 52
Pridružen: To Nov 01, 2011 19:50
Kraj: Hvar

OdgovorNapisal/-a Rochus » Sr Jul 23, 2014 14:30

Hvala za nasvete, se na katerem od teh otokov kaj dogaja avgusta a je vseeno katerega izberem? :) Imam en dan za zapolnit med Kornati in Rogoznico, pa se mi zdijo ti otoki najbolj primerni zaradi lege pa še nikoli jih nisem obiskal.
bostjanpar
Kapitan fregate
Prispevkov: 118
Pridružen: Če Nov 04, 2010 11:49
Kraj: Lj-Črvar

Portić -Kamenjak

OdgovorNapisal/-a bostjanpar » Če Apr 23, 2015 10:33

Zanima me, kako je v Portiču na Kamnejaku po burji. Kakšne so lokalne izkušnje?
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Apr 24, 2015 18:46

Bil tam večkrat, tudi ko je malo pihalo, a mislim da še ne ob resni burji.

Portič je obrnjen tako, da bi burja pogosto morala pihati naravnost vanj.

Če v res močni burji želiš z jadrnico izpluti iz Portiča, je lahko motor prešibak (dokler traja reful - recimo 30-40 vozlov - ne napreduješ, med refuli pa se zapelješ za nekaj deset metrov naprej, do nasledjega refula). Za križanje sem in tja proti močni burji za izplutje na veter pa zna biti širina zaliva - okrog 1 kabel oziroma 200 m - malo ozka, če nisi zares dobro utečen.

Tudi na http://www.adriaticsailor.com/portic_rt ... /7/3097/HR pravi, da ni dobro zavetje pred burjo.

Ampak naj se po možnosti oglasi kdo, ki je ob takem bil tam.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Pe Apr 24, 2015 20:18

Zanimivo,nekje piše uvala Portič,ali pa uvala Debeljak,pol pa zgleda kakor se navadiš :wink:
mašinfirer
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Apr 24, 2015 20:32

Tam sta dve glede na veter podobno (v močni burji verjetno ne-preveč) uporabni: severna, z vhodom pri otočku Šekovac je Portič, četrt milje južno pa Deblenjak.

Mislim, da je Deblenjak proti koncu zalivčka malo plitvejša

http://preglednik.arkod.hr/ARKOD-Web/#map_x=295652&map_y=4962652&map_sc=14285&layers=TK25-client

Edit: Portič in Deblenjak sta zaščiteni proti vsem vetrovom razen proti Burji - kar tu prej ni bilo jasno vidno.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne To Apr 28, 2015 10:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
matjaz007
Viceadmiral
Prispevkov: 362
Pridružen: To Jan 27, 2009 15:16
Kraj: Radenci-Premantura

OdgovorNapisal/-a matjaz007 » Pe Apr 24, 2015 21:22

Ob burji je boljša opcija u. Polje na drugi strani rta.
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » To Jun 09, 2015 21:09

MT probaj polinkati nekaj varnih zalivov, ki smo jih opisali (in celo poslikali) v temi "ugani lokacijo".
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » To Jun 09, 2015 21:13

Bom.

Edit: Narejena tema (in na vrh 'pribita' - hvala moderatorju) tem Primerni zalivi za nočitev - kazalo povezav Nekaj - upam že uporabnih - reči je že v njej (poleg že nekaj povezav na zalive tudi na začetku povezava na Navionics in Arcod karto in SLO peljar).

Dodajanje pa bo, kolikor kdaj časa. Lahko tudi kdo drug da povezave v prispevke v to teme, pa jaz to ob naslednji priliki uvrstim tudi v kazalo v prvem prispevku.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Sr Jul 08, 2015 13:05, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Jun 09, 2015 21:47

Ob močni burji si ne želiš biti v katerem koli zalivu odprtem na burjo, tako da vprašanja ne razumem prav dobro.

Portič je sicer zelo prijazen zaliv za sidranje, saj je širok in predvsem dolg z muljem na dnu. Odvisno tudi od sidra. Ni pa ok v burji.

Zaliv Polje na zahodni strani je sicer pred burjo zaščiten a znajo biti refuli tam tudi zelo močni, dno pa je kamnito (veliki kamni) in sidro pogosto slabo drži. Tudi globina zahteva nekaj več verige kot Portič. Če je res kriza se lahko bočno vežeš na zahodno stran pomola.

Če prihajaš iz severa je dobro zatočišče pred burjo zaliv Soline pri Verudi in pa seveda marine v Verudi.

Če prihajaš iz juga (čez Kvarner) in imaš polno kapo vožnje, se lahko varno sidraš v severnem delu Medulinskega zaliva (previdno pri plovbi med otoki Medulinskega zaliva).
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » To Jun 09, 2015 22:05

Porto Volme je tud dober za sidrat in kr takoj za kamenjakom si v njem.Pa do kafiča picerije in trgovine ni daleč.
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Jun 07, 2016 09:36

Tema je prava terna :)

Zaliv stara Povljana - PAG
Dobra zaščita pred vsem vetrovi. Pred burjo iz Velebita pa se je dobro umakniti v sidrišče pred naseljem VRSI, ki je v Ninskem zalivu. Na sidrišču VRSI imaš pred burjo solidno zaščito, ni vala, morda le malce barka pleše na sidru. Na obali imaš trgovino, bar, plažo. Sidro dobro drži!!

Zaliv Jasenovo - VRSI
Jasenovo je točno nasproti Stare Povljane. Zjutraj se vozi ribič Denis, ki ti za male pare pripelje sveže ribe, vino, lozovača, povrtnine. Sidro odlično drži, dno je mulj. Na plaži imate bistro, mrzlo pivo, sladoled.

Oba zaliva sta praktično prazna. V zalivu se ponavadi vežejo vsi, ki nižje na jug. Zelo rado pa pride kakšna velika jahturina in bogatuni. Odlična primerjava med našo 8m in jahturino, ki ima helikopter.

Edina slabost so komarji!!!
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Jun 07, 2016 09:42

Zaliv Slatinica - Olib

Odličen zaliv, lepa voda zelo primerno za majhne otroke. Obvezna oprema lopatke, kanglice itd. Do trgovine cca 20 min hoje. Koncesija, boje, cca 10kn/m sem plačal lansko leto (2015). Slovence imajo radi, tako da sem dobil dodatni popust pri plačilu boje. Ni zaščite proti burji!!
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)
Uporabniški avatar
d.i.r.e.
Kapitan korvete
Prispevkov: 106
Pridružen: So Jul 26, 2008 09:17
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a d.i.r.e. » To Jun 07, 2016 09:48

Krijal - Premuda

Ob luki so boje, zelo prijazni, zjutraj pride čoln s svežim pecivom. Ni zaščite proti vetrovom iz južne strani oz. bolj slabo. Zelo lep kraj za obiskati.
Mirno morje in ugoden veter vam želi https://www.jkneptun.si še naprej :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov