primerni zalivi za nočitev

Dodajte kraje in zanimivosti, ki jih je vredno obiskati. Opišite vaše "rute", sidrišča in restavracije...

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator, kr en

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Dec 16, 2013 02:35

Hvala za informacije. Letos bili v Sićenici, v levem kraku. http://www.morjeplovec.net/forum/viewtopic.php?t=13073
Zanimiv in zaprt zaliv, drugo leto bomo pa tudi gostilno sprobali.
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 17, 2013 20:00

Odlično in mirno spanje v uvali Konica,ga ni vetra,ki bi te zamajal.Na koncu,kjer se uvala konča,je še vedno dovolj prostora da lahko tudi jadrnico brezkrbi vežeš na obe strani obale in tudi globina je zadovoljiva.Mir pa zagarantiran,razen če ni kakih Janezov,ki ga radi žgejo :lol:
mašinfirer
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » To Dec 17, 2013 21:54

Ko greš iz Rogoznice proti jugu,mislim ,da je druga ali tretja uvala,ali pa pred mestom Kanica.Uvala je izredno mirna(zadnji del)na sredi je še mala ribogojnica,proti koncu pa se zoža in je dovolj prostora za nekaj bark.Nekajkrat sem že prespal tam,ker sem se umaknil pred jugom.
mašinfirer
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Sr Apr 09, 2014 15:13

Mi lahko prosim kdo pove ( napiše ), kako je v zalivu Paladinica na Ravi? Zanima me, če so še boje in kakšno je dno za sidranje.

Lep pozdrav!
diligence
Viceadmiral
Prispevkov: 366
Pridružen: Sr Avg 31, 2011 22:05

OdgovorNapisal/-a diligence » Sr Apr 09, 2014 16:40

Paladinica je po sredini kar globoka.Potegni se globje v zaliv,na 10 m.Pri močnejši burji te vleče v globji del,teko,da takrat be bi.Lahko se pa vežeš na obalo na w stran.Za boje pa ne vem,odkar so jih namestili me ni bilo več tam .
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Apr 09, 2014 18:09

Paladinica ima boje, ja. Lani jeseni jih je še mela. Stric je kasiral tudi za 1. maja in tudi konec septembra, tako da...
Imaš pa tam še druge zalive, Mala Rava izven sezone nima boj, Vela Rava ima tudi možnost sidranja in vezanja na obalo.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Sr Apr 09, 2014 20:49

Hvala za odgovore, to me je zanimalo, ja.

Lep pozdrav!
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » Če Maj 01, 2014 23:14

29. 4. sem prijadral v Paladinico na Ravi in privezal barko (Bavaria 36 cruiser), na bojo v sredini zaliva. Napoved za ponoči je bila vzhodnik, pa še to nič posebnega. Ponoči, okrog treh je zapihal severozahodnik, 23kt in bilo je pestro. Bojo in betonski blok smo premaknili okoli 15m proti obali in bil sem že pripravljen, da odpeljem iz zaliva. Čez eno uro je začel veter slabeti in končalo se je hvalabogu dobro.
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

OdgovorNapisal/-a motorni » So Maj 03, 2014 00:02

Pred kakimi tremi leti smo sidrali med Molatom in Istom, v zalivu Zapuntel in se zavlekli čisto na severni konec, kjer je morje globoko 2 metra. Seveda je sidro na 10 m verige dobro držalo 6 metrski gliser z bivalno cerado. Blizu otočka Skrivalica je bila na boji ena jadrnica takole čez prst okrog 12m. Zvečer je malo bolj zapihalo, z jadrnice pa se je zaslišalo vpitje, ko jo je veter nosil z bojo vred proti obali. Tako da mislim da je marsikateri privez, ki ga sicer plačaš, precej neprimeren za 5 do 10 tonsko plovilo.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Maj 03, 2014 14:15

PeterV napisal/-a:29. 4. sem prijadral v Paladinico na Ravi in privezal barko (Bavaria 36 cruiser), na bojo v sredini zaliva. Napoved za ponoči je bila vzhodnik, pa še to nič posebnega. Ponoči, okrog treh je zapihal severozahodnik, 23kt in bilo je pestro. Bojo in betonski blok smo premaknili okoli 15m proti obali in bil sem že pripravljen, da odpeljem iz zaliva. Čez eno uro je začel veter slabeti in končalo se je hvalabogu dobro.

Koliko je pa pihnilo potem? Mi smo bili to noč v Borovnjacih na Kaknu na boji, pa ni bilo nobene panike.
Je pa sicer Paladinica odlično zavetje ob močnejšem jugotu.
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » So Maj 03, 2014 18:52

Kakan in zaliv Brovnjaci je zaščiten proti NW, ki je haral pri nas.
Šele proti jutru, okoli 4.30 je popustil in nato povsem ponehal, tako da smo tisti dan motorirali.
V zalivu je bilo tudi okoli 10 bark z ruskimi posadkami, ki so očitno imeli nekje blizu regato. Nekateri so vezali na zgornje uho boje in dva sta ponoči ob vetru 23kt odtrgala vse skupaj. Boji sem videl zjutraj na obali v notranjosti zaliva. Eden je trčil v drugo barko in nato odmotoriral, drugi pa mi je skoraj razčesnil krmo, ko je motoriral ven v temi a me je zadnji trenutek opazil in zavil stran, meter mimo mene.
V glavnem bilo je pestro. Spet ena nova izkušnja.
al

OdgovorNapisal/-a al » So Maj 03, 2014 18:55

fak. sovražim boje in neizkušene (brezobzirne posadke).
PeterV
Admiral
Prispevkov: 685
Pridružen: So Nov 14, 2009 08:56

OdgovorNapisal/-a PeterV » So Maj 03, 2014 19:01

Tudi jaz sem se veselil miru in tišine in sem se kar zgrozil, ko sem jih videl prihajati, saj so bili kar glasni. Na srečo so bili solidni in kmalu je v zalivu zavladala tišina.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » So Maj 03, 2014 19:54

Auch. Izkušnja pa je. Boje so pa itak svoja pesem... Mi smo se v tem tednu sukali še na Žirju, uvala Mala Stupica, lušna, lepo zaščitena tudi proti jugotu. Piha sicer po njej, a vala v samem kraju in pa na skrajnem južnem delu ni. Čeprav je na listi bojišč, je brez njih, ima pa jih sosednja Velika Stupica.
Pa Pašman, Žinčena, tudi brez boj zaenkrat, dobro sidrišče, pa na Zmajanu se kaj najde..
Uporabniški avatar
Rochus
Poročnik korvete
Prispevkov: 52
Pridružen: To Nov 01, 2011 19:50
Kraj: Hvar

OdgovorNapisal/-a Rochus » Po Jun 23, 2014 13:37

Kater zaliv na otokih Kakan, Kaprije ali Žirje priporočate za popoldanski postanek oz. nočitev na boji sli sidru?

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov