Jadranje v nevihti, 29.7.2013

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2759
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Jadranje v nevihti, 29.7.2013

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Dec 09, 2020 14:12

Js tut ne bi rinu direkt v nevihto, če bi se ji lahko izognil. Sem mel že primer, ko je śla od Rijeke proti jugu, jaz pa sem bežal ravno po njenem robu. Ujel me je sicer dež, kaj hujšega pa ni blo. Ko se je umirilo sem šel domov, najbolj zato ker še nisem mel obleke ta prave in sem bil zato moker do jajc..
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2735
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

Re: Jadranje v nevihti, 29.7.2013

OdgovorNapisal/-a evovii » Sr Dec 09, 2020 14:24

Uglavnem čim dlje od obale in to je to..
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
motorni
Admiral
Prispevkov: 2530
Pridružen: Po Maj 14, 2007 00:04
Kraj: Zagorje

Re: Jadranje v nevihti, 29.7.2013

OdgovorNapisal/-a motorni » Če Dec 10, 2020 16:31

Darh napisal/-a:
motorni napisal/-a:Če ni zavetja, bi to naredil še enkrat.

A res? Zakaj? Z jadrnico ja, kaj pa z motornim? Nevem lahko zaspis, nevihta se priblizuje, mogoce se ti je se sidro nekam zapelo, minute tecejo, nevihta pa tudi. Varnega pristana nimas v blizini, nevihta je pa ze pri tebi. Kaj sedaj?

Na motor gasa in v nevihto, direktno na valove, če niso preveliki, sicer pa tako, da ti prihajajo iz 45 stopinj. Če nisi prepričan, kaj imaš v tanku za gorivo in lahko motor crkne, ko se bo tisto zmešalo in zgodljalo, pa odviješ košček genove in pluješ z valovi na pol krme. Ampak imamo veliko forumašev z bistveno več izkušnjami v nevihtah, tako da ne vzeti moj zapis kot suho zlato.
__________________
lp
motorni
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Jadranje v nevihti, 29.7.2013

OdgovorNapisal/-a igorb » Če Dec 10, 2020 17:38

Če si varno zasidran in preprican v sidro in kraj sidranja vse pospraviš pogledaš kam boš zbežal če se kaj zgodi in počakaš nevihta bo šla naprej,če si zunaj skrajšaš jadra malo več kot si misliš da bo dovolj in greš z vetrom nekam kjer se boš lahko skril oz v zavetje nekam za otok,če si na odprtem skrajšaš jadra pospraviš po barki vse kar se lahko razbije in greš pod nekim ugodnim kotom da ne premetava barke gor in dol na valove da imaš neko hitrost in da barka ne trpi,po mojem je motor zadnje kar lahko uporabiš.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti