Tramontana, 8.8.2008

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » Če Mar 05, 2009 18:38

Marjan, to si sam narediš. Odvijačiš sponko na koncu verige, ki je pripeta v skladišče sidrne verige. Na zadnji člen privežeš vrv z ustreznim vozlom in drugi krak privežeš na sponko, na kateri je bila veriga potem pa sponko namestiš v skladišče sidrne verige. Jaz imam cca 1 m vrvi. Nož namastiš s tanko plastjo masti ali pa kar z margarino ali s špehom, če nimaš kaj drugega pri roki, da v vrečki ne rjavi. Zaviješ v PVC vrečko, katero nekajkrat prepogneš in NE lepiš s kakšnimi selotejpi in izolir trakovi, da se ne mučiš s trganjem vrečke, ko potrebuješ nož. Nato pa paket zalepiš čim višje v skladišče, da ne pride voda zraven. Jaz imam to zalepljeno s sivim povijalnim trakom.
Bom pa vrv podaljšal na kake tri metre, kot pravi Nemo, jo je potem lažje najti v travi.

LP
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Če Mar 05, 2009 21:36

marjan5 napisal/-a:... Vrv mora biti prepletena na verigo, gre potem čez sidrni vinč?Pa kje se da to dat naredit po možnosti na Krku :D
LP Marjan


Ja, naša je vpletena v verigo in gre lepo čez vinč. Pravzaprav jo spodnji del vinča, ki je namenjen verigi kar dobro drži.
Glede dela pa... pri nas je bilo "naredi sam".
marjan5
Viceadmiral
Prispevkov: 363
Pridružen: Ne Apr 29, 2007 20:29
Kraj: Sevnica, Osor

OdgovorNapisal/-a marjan5 » Če Mar 05, 2009 22:36

Hvala za odgovore. To bom definitivno naredil glede prepletanja verige z vrvjo sem se pa spomnil prodajalca navtične opreme z malega lošinja ki mi je lani naredil 123 zanke za privezne vrvi. Letos ko se grem potepat kupim pri njemu vrv pa ga povabim na pir da mi vse skupaj preplete :D Upam da bo ratalo
LP Marjan
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Mar 05, 2009 23:24

Ne preveč komplicirat, itak jo slej ko prej prerežeš :lol: :lol: :lol:
Bistvo je v tem, da ko gre zares, je veriga tako napeta, oz. je nevarno čarati tam okoli, tako da ni variante, da bi karkoli vijačil in še čas ne dela zate.
V mojem primeru sem nož samo močneje "prislonil" na vrv in reeeesssssk, je vse skupaj odneslo v vodo. Vrv je tam nekje okrog 8-10 mm.
polanc
Admiral
Prispevkov: 9291
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

Re: Tramontana, 8.8.2008

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Apr 12, 2020 22:25

No tole sem sedaj bral..Nemo vrhunsko si tole izpeljal..rabiš pa res kilometrino ,da se ti morala ne sesede ko domine..Pa ko 4000 konjev potegne..mora pa kr kljubovat konkretnemu vetru.Morda samo dodam v temo..PAZITI je treba na prste in roke...take sile trgajo prste za šalo in tud 500 kilsko plovilo zna cukniti zelo grdo in če je prst kje vmes..težava takoj..

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov