Vreme te dni

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a CAR » So Sep 10, 2022 12:22

Tudi na Rabu je vceraj noro padalo, danes "šajba"
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Ne Sep 11, 2022 07:03

Trenutno privezani na Unijah. Z vzhoda je sla cez ena nevihta, padalo, veter, nad Losinjem se je fajn bliskalo. Zdaj se pocasi jasni. Ko bodo mornarke vstale bo ze soncno :)
james.7
Kapitan
Prispevkov: 193
Pridružen: Pe Jul 04, 2014 08:56
Kraj: Vrtojba-portorož

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a james.7 » Če Sep 15, 2022 12:57

Dobro dela jugo danes...

https://vetercek.com/index.php
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Sr Sep 21, 2022 06:32

Zdravo, eno vprasanje.

Drugi teden mamo najeto jadrnico za teden dni z druzbo, pa napoved ni najlepsa.
Izhodisce Mali Losinj.
Sprva sem mel nacrtovano da bi sli do Oliba, Molat, Sakarun, Veli Zal,... Zdaj pa glede na vreme se to mal podira. Gledam windy, v nedeljo, ponedeljek in torek nebo nic kaj lepo.

Razmisljam o opciji, da v soboto, ko se nebo najmocnejsi veter pobegnemo prek na Rab in se drzimo Raba... ali pa se drzimo malega Losinja, skok na Unije in Susak, pa potem od torka naprej bolj sprosceno.

Vedno smo jadrali juzneje od Zadra, zato sprasujem za nasvet za tiste, ko poznate ta predel ko zapiha jugo.

Itak se bo pa vreme se 10x spremenilo do sobote, upam :mrgreen:
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Sr Sep 21, 2022 07:44

V nedeljo popoldan morate biti v varnem zalivu pred močnim jugom, če boste ostali bolj severno. V okolici Kvarneričla bo deževalo vse do srede opoldan. Rab ni primeren za jugo!! Se nimaš kam skrit na vzhodni strani razen v mestno marino. Verjetno ne boste od nedelje do srede čepeli v marini, zato bi jaz šel raje v zavetju Dugega proti Saliju in se na poti ustavil v zalivih Pantera, Paprenica (tunel), Brbinj, Luka, Zaglav.
Če boste šli proti jugu bo v Saliju deževalo samo v torek in nekaj ploh popoldan vendar bo že sončno.

Zanimivost!
Norveški Meteorološki Center si edini v EU lahko privošči napoved na podlagi petih vremenskih modelov. Njihove napovedi so neverjetno natančne.
NMC-yr.no napoved:, klikni na mesto > izberi napoved > graf...
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a omas » Sr Sep 21, 2022 08:47

Meni je Windguru veliko boljši od Windyja. Celo bolj ziher kot Aladin.
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Sr Sep 21, 2022 12:14

Nikola T. napisal/-a:V nedeljo popoldan morate biti v varnem zalivu pred močnim jugom, če boste ostali bolj severno. V okolici Kvarneričla bo deževalo vse do srede opoldan. Rab ni primeren za jugo!! Se nimaš kam skrit na vzhodni strani razen v mestno marino. Verjetno ne boste od nedelje do srede čepeli v marini, zato bi jaz šel raje v zavetju Dugega proti Saliju in se na poti ustavil v zalivih Pantera, Paprenica (tunel), Brbinj, Luka, Zaglav.
Če boste šli proti jugu bo v Saliju deževalo samo v torek in nekaj ploh popoldan vendar bo že sončno.

Zanimivost!
Norveški Meteorološki Center si edini v EU lahko privošči napoved na podlagi petih vremenskih modelov. Njihove napovedi so neverjetno natančne.
NMC-yr.no napoved:, klikni na mesto > izberi napoved > graf...


Hvala, tocno taki odgovor sem cakal.
Lp, Ž
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Sr Sep 21, 2022 12:37

omas napisal/-a:Meni je Windguru veliko boljši od Windyja. Celo bolj ziher kot Aladin.


Windguru je globalni model. Aladin v resnici uporabi globalne napovedi kakrsne ima vgrajene Windy in jih dodela na visjo resolucijo, torej na lokalne razmere za katere imajo dodatne senzorje, ki jih globalci nimajo.

Vseeno pa so vse to modeli, ki po definiciji niso in nikoli ne bodo povsem tocni :)
omas
Admiral
Prispevkov: 728
Pridružen: Po Avg 24, 2015 13:49

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a omas » Sr Sep 21, 2022 12:51

Windy sem večkrat pogledal glede vetra na jezerih pri nas in je vedno kazal preveč kot je bilo potem v resnici. Windguru pokaže pa dokaj natančno. Takšna je pač moja izkušnja.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a hrošč » Sr Sep 21, 2022 16:37

Zanski18 napisal/-a:Zdravo, eno vprasanje.

Drugi teden mamo najeto jadrnico za teden dni z druzbo, pa napoved ni najlepsa.
Izhodisce Mali Losinj.
Sprva sem mel nacrtovano da bi sli do Oliba, Molat, Sakarun, Veli Zal,... Zdaj pa glede na vreme se to mal podira. Gledam windy, v nedeljo, ponedeljek in torek nebo nic kaj lepo.

Razmisljam o opciji, da v soboto, ko se nebo najmocnejsi veter pobegnemo prek na Rab in se drzimo Raba... ali pa se drzimo malega Losinja, skok na Unije in Susak, pa potem od torka naprej bolj sprosceno.

Vedno smo jadrali juzneje od Zadra, zato sprasujem za nasvet za tiste, ko poznate ta predel ko zapiha jugo.

Itak se bo pa vreme se 10x spremenilo do sobote, upam :mrgreen:

Če bo veter dovoljeval, bi mogoče tudi jaz potegnil južneje, kot je svetoval NT. Tam imaš cel kup možnosti, tudi zelo varnih in zaščitenih, ob nestabilnem vremenu si lahko privoščiš krajše premike, tudi poorcaš lahko kako krajšo varjanto. Unije, Susak, če je jugo, ni najboljše, sploh če za njim pihne burja.
Na tem južnejšem delu bi dodal še Telaščico npr., v tunelih na Dugem smo preživeli že ene par močnih jugov in neviht. Aja, Zverinac v lučici, notri si čisto zaprt za pomolom, tudi lušten kraj. Brgulje, Molat.. Ja, več boljših opcij se mi poraja v tem akvatoriju za napovedano vreme :mrgreen:
mato
Admiral
Prispevkov: 818
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a mato » Če Sep 22, 2022 08:02

Živijo!

Manjše opozorilo; Paprenica proti kuncu tunela je v sredini cca 1m pod gladino nekakšna cev ali pa obraščena vrv. da ne bo kdo to zadel ko se vozi notri.
Z jadrnico se seveda ne da noter. Velja pa za ostale. :!:
Mato :wink:
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Če Sep 22, 2022 10:48

hrošč napisal/-a:
Zanski18 napisal/-a:Zdravo, eno vprasanje.

Drugi teden mamo najeto jadrnico za teden dni z druzbo, pa napoved ni najlepsa.
Izhodisce Mali Losinj.
Sprva sem mel nacrtovano da bi sli do Oliba, Molat, Sakarun, Veli Zal,... Zdaj pa glede na vreme se to mal podira. Gledam windy, v nedeljo, ponedeljek in torek nebo nic kaj lepo.

Razmisljam o opciji, da v soboto, ko se nebo najmocnejsi veter pobegnemo prek na Rab in se drzimo Raba... ali pa se drzimo malega Losinja, skok na Unije in Susak, pa potem od torka naprej bolj sprosceno.

Vedno smo jadrali juzneje od Zadra, zato sprasujem za nasvet za tiste, ko poznate ta predel ko zapiha jugo.

Itak se bo pa vreme se 10x spremenilo do sobote, upam :mrgreen:

Če bo veter dovoljeval, bi mogoče tudi jaz potegnil južneje, kot je svetoval NT. Tam imaš cel kup možnosti, tudi zelo varnih in zaščitenih, ob nestabilnem vremenu si lahko privoščiš krajše premike, tudi poorcaš lahko kako krajšo varjanto. Unije, Susak, če je jugo, ni najboljše, sploh če za njim pihne burja.
Na tem južnejšem delu bi dodal še Telaščico npr., v tunelih na Dugem smo preživeli že ene par močnih jugov in neviht. Aja, Zverinac v lučici, notri si čisto zaprt za pomolom, tudi lušten kraj. Brgulje, Molat.. Ja, več boljših opcij se mi poraja v tem akvatoriju za napovedano vreme :mrgreen:


Top!
Se je tudi napoved mal umirila glede vetra, tako da je v planu prvo Pantera (ze bili tam, lep zaliv), pa potem po vzhodni strani Dolgega naprej...

Seveda pa izkoristili tunele za postanek pred dezjem/vetrom.
Tunel v Zagrecini je dost globok tudi za vgrez 2m ? Po Navionicsu je.
Hvala za opozorilo za Praprenico.

Hvala vsem!
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Sep 22, 2022 13:03

Vsi tam so cca 4m globine, tako da brez skrbi.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a hrošč » Ne Sep 25, 2022 12:43

In, Zanski18, kje ste pristali? :mrgreen:

V Istri kar lep jugo oz oštro, obcasno dez, visoka plima..zunaj dve barki videni, ena motorirala proti juhmgu, ena lepo jadrala z vetrom. Guzve zunaj vsekakor ni, jambori v marinj lepo zvizgajo :mrgreen:
Uporabniški avatar
PogachnyK
Admiral
Prispevkov: 742
Pridružen: Ne Feb 26, 2012 11:09

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a PogachnyK » Ne Sep 25, 2022 16:57

Zdravo hobi prognozarji.

Kje se najde trenutni pretok rek za hrvaško?
Hvala na razumevanju

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov