Vreme te dni

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Sep 25, 2022 17:24

PogachnyK napisal/-a:Zdravo hobi prognozarji.

Kje se najde trenutni pretok rek za hrvaško?

V Hoby centru :lol:

Tuki maš https://hidro.dhz.hr/
Zanski18
Štabni praporščak
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Avg 31, 2017 10:46

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Zanski18 » Po Sep 26, 2022 08:45

hrošč napisal/-a:In, Zanski18, kje ste pristali? :mrgreen:

V Istri kar lep jugo oz oštro, obcasno dez, visoka plima..zunaj dve barki videni, ena motorirala proti juhmgu, ena lepo jadrala z vetrom. Guzve zunaj vsekakor ni, jambori v marinj lepo zvizgajo :mrgreen:


Mali Losinj - Ilovik - Premuda (trenutno)

V soboto je bil kar rodeo do poti na Ilovik-a :lol:
V nedeljo ni bilo napovedanega dezja, je bil pravzaprav super jadralni dan (popoldne).
Danes pa bomo vidli kam pridemo :D

Kolikor gledam napovedi, ni nobenih posebnosti vnaprej. Je kdo kaj zasledil?
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Sep 26, 2022 14:05

Med Krkom in celino v soboto jugo in ostro, 15 do 20 aws, malo valov in krasno jadralno popoldne. Barka letela ko strela, motor sem rabil samo iz in na privez 8) :D

Sem bil pa skoraj sam, do kamor je pac nesel pogled. Kot ponavadi ;)

Slika
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1292
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a hrošč » Po Mar 27, 2023 09:02

Ponoci v Vrsarju oz vsaj delu Istre konkreten udar vetra. Nekako nepricakovano, saj je fronta prisla ze prej zvecer in ni bilo nic posebnega.
Pihalo na polno vsaj pol ure, ce ne vec, potem pocasi slabelo. Smer SZ. Epilog tukaj, vsaj en potopljen coln, enega je odtrgalo spredaj z obale in je obvisel na muringu, kar nekaj bark v marini je tolklo ob pontone..+cel kup vej na tleh,.kant razmetanih in kaksno drevo kje se padlo.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » Po Mar 27, 2023 09:36

Na Krku toča v soboto popoldan. Cesta proti Cizicem, skoraj 10 cm, kot sredi zime je bilo. Je pa bila k sreci dokaj drobna in ni povzrocila silne skode. Vsaj meni ne...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Jul 16, 2023 09:52

Podrto drevje minule dni
V Prekmurju
Koroška, Cerkljansko...
Bohinj
    V Bohinju je vreme v petek med drugim dobesedno strlo "topler" (kozolec, ki je lahko hkrati streha za kmetijsko orodje, stroje in opremo) v kraju Kamnje, ter podrlo več desetin dreves v kraju Ribčev laz, precej od tega tudi meter ali več premera. Od tega je eno Pod Skalco padlo na hišico, v kateri je bila gostinska oprema za pripravljanje jedi in jo enostavno strlo; ko sem včeraj videl kraj, kjer je stala, so ostanke pravkar odstranili do tal, saj jo bo treba narediti povsem na novo. Imam nekaj slik, ampak dokler iz člankov na forumu izginejo in se v zvezi s tem ne da nič storiti, se ne bom mučil z njimi.

    Če povzamem vremenski del - videti je, kot da se je tam gibalo več pijavic, saj je škoda zelo izrazita in hkrati ostro omejena na razmeroma ozke pasove.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a francelj » Če Jul 20, 2023 09:36

"Med 22.30 in 23. uro je ob morju pihala tramontana orkanskih moči, v povprečju s hitrostjo 25 metrov na sekundo, s sunki do 35 metrov na sekundo oziroma 130 kilometri na uro, so povedali na upravi za pomorstvo-v koprskem pristanišču, kjer se je s priveza odtrgala 353-metrska tovorna ladja "

Ima kdo današnje stanje po marinah?
Bom šele jutri lahko šel v Izolo pogledat, če je vse OK.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Jul 22, 2023 18:06

Vreme zadnje 2 tedna je totalno zglajzalo. Js tolk neviht poleti se nisem dozivel. Ponavadi celo poletje tolk kot zadnje 4 dni na jadranju. Po 2, 3 nevihte na dan, ponoci je blo sam enkrat brez. Vreme je bolj aprilsko kot poletno. Evo ravno soncno in se je ulilo. Vceraj 3x tako.

No sej bo bolje. Po Murphju, ko bom mel konc dopusta :lol:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jul 22, 2023 19:13

Jaz pravkar čakam nevihto, sem na sidru, tudi včeraj je bilo isto, malo toče fajn naliv in rahlo pranje kapitana, tako lepo se še nisem stuširal letos, čist ku suza.
Uporabniški avatar
1stofficer
Admiral
Prispevkov: 2760
Pridružen: Sr Maj 30, 2018 13:14

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a 1stofficer » So Jul 22, 2023 19:14

alesjo napisal/-a:Jaz pravkar čakam nevihto, sem na sidru, tudi včeraj je bilo isto, malo toče fajn naliv in rahlo pranje kapitana, tako lepo se še nisem stuširal letos, čist ku suza.


Kje pa si? Zena je vceraj porocala o toci s Krka. Mi je stolklo avto ... :shock: :evil:
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a alesjo » So Jul 22, 2023 19:15

Jezera murter
francelj
Admiral
Prispevkov: 1080
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a francelj » So Jul 22, 2023 21:00

francelj napisal/-a:"
Ima kdo današnje stanje po marinah?
Bom šele jutri lahko šel v Izolo pogledat, če je vse OK.


Pred dvema dnevoma je polomilo dva lesena jambora jadrnici na sosednjem pomolu. Pravijo, da ji je odvilo genovo...
Dve barki stran jadrnici bingljajo deli strganega jadra, ki je še v glavnem videti zvito. Na koncu pomola je motorni Bavariji strgalo tendo in zvilo nosilce.
Medtem, ko sem si včeraj ogledoval, je spet začelo. Predstava v živo iz dobro privezane barke. Varen občutek, kot kadar gledam dež iz hiše, čeprav se je zdelo, da imam zadaj tendo bolj s čigumijem prilepljeno, kot privezano. Čez pomol je poletel nek dvometerski tender, spektakularno, čez eno motornjačo, kot v filmu. Pristal je cel med dvema barkama en pomol naprej...

Bom zdaj še bolj spoštoval nevihte. Nisem še doživel take kje na sidru ali zunaj. Mislim, da bom raje kje vedril nekaj dni.
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Avg 06, 2023 16:36

Vreme popolnoma nepredvidljivo ta trenutek jadram savudrija mimo pirana proti sistiani pali burja pogledam windy kaže bonaco če nisi na morju ne veš nic tolk piha da samo genova da 7 vozlov hitristi še pišem komaj
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral
Prispevkov: 4649
Pridružen: Ne Nov 04, 2012 12:16
Kraj: kras

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Avg 06, 2023 16:43

Evo po 10 min burje jaca levant, kot kaze bom prej doma kot sem predvideval ali pa potaj boga kaj bo se v 18ih miljah do doma
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Vreme te dni

OdgovorNapisal/-a Marchi » Ne Avg 06, 2023 16:47

Prešla te bo precej močna in hitra fronta. Dobro da si na odprtem.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov