Neurje Umag (3.8.2020)

Vreme na morju, njegove nevarnosti in lepote

Moderatorji: moderator2, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
DR76
Kontraadmiral
Prispevkov: 236
Pridružen: To Mar 25, 2014 06:28
Kraj: Ljubljana

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a DR76 » Ne Avg 09, 2020 18:45

Morda le še ena misel. Iz operativnega vidika zna biti iskanje pravičnosti na sodišču sila drago in nehvaležno opravilo, ki na kocu lahlo razočara. Sodnega reševanja sporov se je vedno smiselno lotiti le tedaj, ko je glede na dokazljivost realno pričakovati zmago. V kolikor se oba elementa poklopita, toliko bolje, žal se vedno ne.
Lep pozdrav.
Uporabniški avatar
Paco
Admiral
Prispevkov: 1682
Pridružen: Ne Okt 01, 2017 15:05
Kraj: Lj-Pag

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Paco » Ne Avg 09, 2020 18:49

Nina , a to je ona rinka v bloku počla ? :?
pojdi se z bikom bost!
Uporabniški avatar
Roberth1
Admiral
Prispevkov: 2042
Pridružen: Po Avg 15, 2011 20:32
Kraj: Kranj - Vraniči - Červar

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Roberth1 » Ne Avg 09, 2020 19:23

Mogoče par (logičnih) izhodišč:
- plovilo je bilo vezano na plačljivem vezu
- ta vez je uporabniku prepovedano predelovati ali drugače spreminjati
- noben od elementov veza nima varnostnega podvajanja
Iz teh točk se lahko zaključi, da mora uporabnik verjeti, da je ponujena storitev zagotovljena popolno. Lastnik mora dokazati, da ni popustila privezna vrv (do boje, rinke,...).
Država ki določa koncesijska območja, pa mora določiti obveznosti dajalca storitve (ne le odvoz smeti, kasiranje,...). Prav tako mora biti za izredne vremenske (ali druge) razmere imeti sklenjeno zavarovanje. To mora trajati dlje, kot je trajanje nadlje trajajoče pogodbe.

V marinah so sklenjena zavarovanja, imajo zaposlen kader, ki skrbi za barke, je vsako plovilo vezano v štirih točkah, ... pa tudi zavarovalnice ne sklenejo zavarovanja, če marina nima zagotovljenih minimalnih standardov (ustrezne vrvi, verige, ...)

V primeru, da dajalec storitve ne bo nosil odgovornosti si res ne predstavljam, kako bi se taka storitev še naprej zaračunavala...

Na Hrvaškem bi bilo odgovornost za plovila popolnoma definirati. Mene že dlje boli, ko gledam striženja na določenih vezih, pa čeprav koncesionar dobro ve, da bodo v določenih primerih prišlo do škode. En od takih primerov je Olib (Ivica). Hrvaška je zaradi smrti na jetu spremenili zakonodajo in je sedaj nujna čelada poleg rešilnega jopiča.... temu so dodali vsa plovila brez kabine in je potrebno uporabljati rešilne jopiče....
https://vodovod-rh.si/
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3222
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Ne Avg 09, 2020 19:52

Bouges Nina napisal/-a:Zakaj toliko truda za staro barko? Ker je bila naša. Lepa, vzdrževana, težko prigarana. Nama je ustrezala taka kot je bila. Niti meter daljša, niti cm krajša. Ravno dovolj stara in žlahtna. Ravno dovolj nora. In varna, no, počutila sva se varno in to šteje. Pridna jadralka, dobra motoristka. Prijazna, omikana, ok, sem zašla na prometno nesrečo iz zgodbe z LU. Nam je pomenila izredno veliko. Vrednost barke? Neprecenljiva. Za nas. Res je, @mirante jo je spoznal v času, ko je ravno prišla v našo družino, a sva v teh letih barko lepo pomladila. Res je najbrž tudi to, da z oceanskimi očmi nima 80 odstotkov plovil kaj iskati v vodi. Niti Jadranski. A nam je zadostovala za obisk čudovitih zalivov, čudovitih večerov (tudi s tabo @Al – s Kosiji na Silbi). Naši družini je v celoti zadoščala za naše morjeplovske potrebe. Takšna kot je bila.

Lep zapis. Iskreno upam, da se izteče vse dobro in da nadaljujete morjeplovsko pot na novi barki.
kotulc
Kontraadmiral
Prispevkov: 295
Pridružen: Ne Jul 26, 2009 14:12

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a kotulc » Ne Avg 09, 2020 20:46

Ključna stvar pri morebitnem sodnem postopku bo dokazati, da je zaradi malomarnosti lastnika boje popustil člen (gambet?) - npr. da gambet bi ni bil ustrezen glede na težo, ki jo boja predvideva, da ni bil pravočasno menjan (če obstajajo predpisi, kako pogosto se menjajo), ...

Ali se splača it v postopek ali ne je stvar odločitve vsakega posameznika, lahko pa pri tem pomagajo strokovnjaki (izvedenci).
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1164
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a igorb » Ne Avg 09, 2020 21:49

oni oz uporabnik je stranko zvezal z svojo vrvjo v gambet od nekoga ki mu je jamcil varnost in za svoje dejanje sprejel placilo ali izstavil racun,alora je stvar cista ce je popustil gambet je problem od tega ki je montiral gambet oz lastnika gambeta,čisto samo zna trajat
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Ne Avg 09, 2020 21:57

igorb napisal/-a:oni oz uporabnik je stranko zvezal z svojo vrvjo v gambet od nekoga ki mu je jamcil varnost in za svoje dejanje sprejel placilo ali izstavil racun,alora je stvar cista ce je popustil gambet je problem od tega ki je montiral gambet oz lastnika gambeta,čisto samo zna trajat


Kar naj traja. Zdaj imamo časa na pretek. Nimamo več barke.
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Ne Avg 09, 2020 21:58

Grega295 napisal/-a:
Bouges Nina napisal/-a:Zakaj toliko truda za staro barko? Ker je bila naša. Lepa, vzdrževana, težko prigarana. Nama je ustrezala taka kot je bila. Niti meter daljša, niti cm krajša. Ravno dovolj stara in žlahtna. Ravno dovolj nora. In varna, no, počutila sva se varno in to šteje. Pridna jadralka, dobra motoristka. Prijazna, omikana, ok, sem zašla na prometno nesrečo iz zgodbe z LU. Nam je pomenila izredno veliko. Vrednost barke? Neprecenljiva. Za nas. Res je, @mirante jo je spoznal v času, ko je ravno prišla v našo družino, a sva v teh letih barko lepo pomladila. Res je najbrž tudi to, da z oceanskimi očmi nima 80 odstotkov plovil kaj iskati v vodi. Niti Jadranski. A nam je zadostovala za obisk čudovitih zalivov, čudovitih večerov (tudi s tabo @Al – s Kosiji na Silbi). Naši družini je v celoti zadoščala za naše morjeplovske potrebe. Takšna kot je bila.

Lep zapis. Iskreno upam, da se izteče vse dobro in da nadaljujete morjeplovsko pot na novi barki.


Hvala!
mato
Admiral
Prispevkov: 817
Pridružen: Pe Apr 25, 2014 13:27
Kraj: Škofja loka

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a mato » Ne Avg 09, 2020 22:48

Mogoče samo vprašanje;

Kaj vam glede odgovornosti za škodo piše vpogodbi za vez (bojo)?

Jaz vem da mi piše da za škodo ne odgvorjajo. Se mi zdi da nekej tudi zahtevajo kasko zavarovanje, če ne ne dobiš veza pri njih.

Da ni vrag že kej v začetku pokopan :cry:

Drugače pa škoda barke :?
Mato :wink:
zlatko83
Admiral
Prispevkov: 1644
Pridružen: Ne Maj 20, 2007 10:26

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a zlatko83 » Po Avg 10, 2020 07:40

Bouges Nina napisal/-a:Ne vem, če smo izbrali pravo pot, a volja je tu. In tista z upanjem, ki pač umira zadnje.


Jaz mislim, da ste izbrali pravo pot :idea: Tudi jaz bi verjetno tako.Ob tem seveda morate upoštevat, če gre postopek do konca na sodišču, bo potrebno v primeru za vas neugodnega razpleta (ne daj bože), odštet kar nekaj denarja :cry: Kakšna je ocena vašega odvetnika? Jaz bi v vsakem primeru poiskal še drugo, tretje mnenje.
V pomorskem zakoniku so nekatere stvari precej zapletene, meni dost nerazumljivo. Deluje mi, da je zakonik bolj napisan za velike ladje (straža, dežurstvo na vezu,.....) Mene so vedno učili, če se ti utrga boja koncesionarja in posledično nasedeš z barko, vrzi bojo vstran, demontiraj sidro in vrzi ketno v vodo. Bojda tako nezgodo zavarovalnica prizna, boje ne. Ne vem, koliko je tukaj resnice, nekaj verjetno že. Ampak 99% sem prepričan, da od koncesionarja ne boš dobil povrnjene škode. Kako bi se končalo na sodišču, ne vem. No, pri vas je situacija drugačna, privez na boji. Res bi vam priporočal poiskat še drugo, tretje mnenje. Poiščite kako sodno prakso.....
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5111
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Avg 10, 2020 07:56

Teh škod na bojah in ostalih koncesijah brez vsakršne odgovornosti koncesionarjev je preveč. Nekje je potrebno začet. Kot morjeplovec sem zaradi tega kar se dogaja glede koncesionarjev izredno ogorčen. Nini dajem mojo popolno podporo.

Mislim, da bomo morali morjeplovci stopiti skupaj.

1. Predlagam, da odpremo fond za prostovoljne prispevke s katerimi bi finančno podprli Ninin boj za pravico .
2. Dati je potrebno vedeti, da za njo stojimo tudi ostali morjeplovci. (Koliko nas pravzaprav je?)
3. Pred razpravo na sodišču kjerkoli to že bo, bi se morali zbrati v čim večjem številu in mirno brez vpitja pokreniti kampanjo "STOP koncesijam brez odgovornosti!".

Moja ideja v grobem, ostalo so detalji.
Predlogi?
LP Iztok
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Avg 10, 2020 08:59

Podpiram tvojo idejo NT, da ustanovimo nekaj, kar nas bo zastopalo v različnih primerih in interesih. S članarino seveda.
Rok-11
Admiral
Prispevkov: 1195
Pridružen: Ne Avg 17, 2008 09:58
Kraj: Ljubljana, Ribiška vasica - It.

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Rok-11 » Po Avg 10, 2020 10:07

Nikola T. napisal/-a:Teh škod na bojah in ostalih koncesijah brez vsakršne odgovornosti koncesionarjev je preveč. Nekje je potrebno začet. Kot morjeplovec sem zaradi tega kar se dogaja glede koncesionarjev izredno ogorčen. Nini dajem mojo popolno podporo.

Mislim, da bomo morali morjeplovci stopiti skupaj.

1. Predlagam, da odpremo fond za prostovoljne prispevke s katerimi bi finančno podprli Ninin boj za pravico .
2. Dati je potrebno vedeti, da za njo stojimo tudi ostali morjeplovci. (Koliko nas pravzaprav je?)
3. Pred razpravo na sodišču kjerkoli to že bo, bi se morali zbrati v čim večjem številu in mirno brez vpitja pokreniti kampanjo "STOP koncesijam brez odgovornosti!".

Moja ideja v grobem, ostalo so detalji.
Predlogi?
LP Iztok


Absolutno ZA!
Bouges Nina
Admiral
Prispevkov: 853
Pridružen: Po Jun 21, 2010 21:53

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Bouges Nina » Po Avg 10, 2020 10:31

Hvala za tak širokosrčen predlog.
Moram poudariti, da v primeru, ki ga predstavljam, ne gre toliko za finančno plat medalje, kot prav(ič)no. Želeli bi si, da se take stvari nikomur več ne zgodijo, če pa že, pa naj ponudnik storitve prevzame tudi vso odgovornost, če se napaka zgodi na njegovi strani. Pri nas gre, na srečo, le za finančno izgubo. Mlini se bodo najbrž premaknili šele takrat, ko bo prišlo do žrtev. In glede na, roko na srce, spremenjeno podnebje, z intenzivnejšimi dogodki, tu "ko" ni več vprašljiv. Glede na obsežnost poškodb naše barke, je imela LU veliko srečo, da nikogar ni bilo v tistem trenutku na barki. Zakaj srečo LU? Ker bi najbrž, ahhh, nočem o tem. Tu ne gre za bojo vaškega gostilničarja, tu gre za priveze v lasti države. In odgovorsnosti prav tako.
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

Re: Neurje Umag (3.8.2020)

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Avg 10, 2020 12:55

Bouges Nina napisal/-a:Hvala za tak širokosrčen predlog.
Moram poudariti, da v primeru, ki ga predstavljam, ne gre toliko za finančno plat medalje, kot prav(ič)no. Želeli bi si, da se take stvari nikomur več ne zgodijo, če pa že, pa naj ponudnik storitve prevzame tudi vso odgovornost, če se napaka zgodi na njegovi strani. Pri nas gre, na srečo, le za finančno izgubo. Mlini se bodo najbrž premaknili šele takrat, ko bo prišlo do žrtev. In glede na, roko na srce, spremenjeno podnebje, z intenzivnejšimi dogodki, tu "ko" ni več vprašljiv. Glede na obsežnost poškodb naše barke, je imela LU veliko srečo, da nikogar ni bilo v tistem trenutku na barki. Zakaj srečo LU? Ker bi najbrž, ahhh, nočem o tem. Tu ne gre za bojo vaškega gostilničarja, tu gre za priveze v lasti države. In odgovorsnosti prav tako.


Tako je Nina, tukaj gre za priveze, ki jih nekdo oddaja za denar in odgovornosti ne more pobegniti.
V Gardalandu greš tudi na vlakec smrti na lastno odgovornost, a če vagon iztiri ali poleti v nebo, nosi krivdo Gardaland firma.
Če bi se jadrnica potopila na boji, ker bi iz katerega koli razloga zajela vodo ali bi se utrgala bitev na palubi, boja bi ostala pa tam, je odgovornost tvoja. Ker pa je vaša barka pristala na obali skupaj z bojo, ki naj bi jo varovala in vsemi rinkami in priveznimi vrvmi, pa ni dvoma kdo je zamočil.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov