Črna gora-boka kotarsk

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a hhocevar » Ne Feb 07, 2021 07:18

Pozdravljeni morjeplovci.
Letošnji dopust planiramo v boki. Za mene je to prvič, da grem ven iz hrvaške. Zato bi vas prosil za pomoč in nasvete. Kamo je v tistih koncih z ribolovom, dovolilnicami in kar se tiče vsega drugega,če bo vse tako kot je treba bomo rental kakšno barkico za ribolov in kakšen izlet.
Lp
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a SR 290 » Ne Feb 07, 2021 09:32

Boka je zaprt zaliv in morda boš negativno presenečen nad bistrostjo vode. Rib je precej, boka ima celo svojo jato delfinov, ampak jaz sem ribe v glavnem lovil po restavracijah v Kotorju, kjer so dostopne cene.
Ne vem, če tam obstaja kako rentanje plovil.
Za moje pojme je Boka primerna za nekajdnevni izlet, da si ogledaš zgodovinske in naravne znamenitosti (Kotor je mini Dubrovnik!), potem pa postane dolgčas. Oddiha na način kot v Damlaciji si tam ne predstavljam. Na ostalih delih obale imajo noro lepe plaže, npr Dobra Voda..., ampak so v glavnem vse uničili z nekontrolirano pozidavo, katere žalostni "biser" je za moje pojme Sutomore, ki je eno samo cigansko naselje z cenenimi apartmaji. Če imaš rad mivko je zelo lepo južno od Ulcinja, ampak tam je že albanski melos in rahla nehigijena zaradi katere je dobro pazit kje kupiš sladoled.

Jaz bi dopust v Črni Gori razdelil na nekajdnevne skoke po raznih destinacijah, kjer bi se vsekakor izognil sardinastim naseljem kot je Budva, Sutomore..., vrnitev pa morda čez Nikšič, ki je zanimiv in potem gori do Tare na en rafting, ter vrnitev čez Sarajevo z čevapčiči v starem centru.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Feb 07, 2021 09:45

Mi smo bili pred leti z barko v Boki Kotorski. V zalivu ni dovoljeno glisirat (čeprav domačini ne jebejo prepovedi), voda ni preveč čista, kot je rekel že SR290 in lepih plaž v Boki skoraj ni. Zanimiv je Kotor in Porto Montenegro, če rad gledaš bogate Ruse, ki se šopirijo na svojih jahturinah. Drugače je pa večina mest v Boki grdih. Še Kotor je grd, razen starega mesta, ki je res kot mali Dubrovnik. Mene so poleg Kotorja najbolj impresionirali visoki hribi nad zalivom. Pa cena goriva.... za liter diesla smo plačali pol centa 8)
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 778
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a pinosat » Ne Feb 07, 2021 11:26

Pa obvezno idi izven glavne sezone, pomeni junija ... tja dol še vedno prileti pol Srbije v sezoni, sem bil doli parkrat v letih 2004-2010 in to je gužva, ki se ne da opisat ... plaže, tiste bolj popularne, dostopne z avti, so tako polne v sezoni, da se je meni enkrat zgodilo ( Trsteno, lepa, ampak uničena z nekimi železnimi podesti ob strani, da pridobijo mal več prostora, popravljam, sem šel zdaj pogledat na Google Street, so odstranili tisto železje ), da nisem imel kam postaviti brisače in smo čakali , da je ena skupina odšla ... v sami Boki pa kot so rekli, pravih plaž tako ali tako ni ne vem koliko , ker je skoraj vse pozidano do obale ... voda seveda ni kristalno čista kot na otokih Hrvaške, ampak imaš pa to prednost, da tudi valov ni, še največje valove so tam povzročale podmornice pri vplutju v Tivat, pa topla voda ... da o vremenu ne govorim, v življenju sem v Boki-Đenovići, od leta 1977-1989 preživel cca 20 mesecev dopustovanja, pa ne vem, če sem doživel 20 deževnih dni ...
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a Leut » Ne Feb 07, 2021 21:00

pinosat napisal/-a:..., v življenju sem v Boki-Đenovići, od leta 1977-1989 preživel cca 20 mesecev dopustovanja, pa ne vem, če sem doživel 20 deževnih dni ...

No, jaz pa 1981 preživel tri četrt svojega vojnega roka v mornarici na Prevlaki in Kumborju (v vojsko sem šel po končanem faksu in enem letu službe). Z barkaso smo prečesali vsak kotiček Boke, takrat o turizmu ni bilo ne duha ne sluha, le posamezniki iz takratne zahodne Evrope, jugosov ne štejem. Naselja so bila še pristna, brez novograzgrajenih turističnih skropucal in hotelskih kompleksov. Poleti je res mirno, v glavnem sonce brez kapljice dežja. Znotraj zaliva je tudi pozimi več ali manj mirno, le ko je udarila burja, je bilo kar konkretno, saj se hribi strmo spuščajo v zaliv. Na zunanji strani pa je znalo pihati orkansko jugo tudi po 10 dni in več in spomnim se, da nam je enkrat zmanjkalo vode v cisterni, ker vodonosec ni mogel pripluti (na Prevlaki ni bilo vodovoda). Nič umivanja v kopalnicah dva tedna, le v morju par sekund, dokler nisi zmrznil. Vojaško milo se itak ni penilo v morju in je bilo bolj za moralo, kot pa za resno odstranjevanje vojaškega smradu. Ja, neki drugi časi so bili to, ampak se mi prav nič ne toži po njih.
hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a hhocevar » Po Feb 08, 2021 10:31

Hvala vsem,dobil sem kar nekaj novih informacij o boki.Ja plan je iti prvi dan čez sarajevo na čevapčiče,prespimo dopoldne pa naprej proti boki.gremo konec junija in začetek julija.upam,da nebo prehude gužve.barko upam,da nam jo najde znanec ,ki je doma iz tivata.Z barko bi šli na kakše zanimiv izlet predvsem pa za ribičijo.Zanima me kako je z dovolilnicami za ribolov,ker nočem imeti kakšnih nepotrebnih težav.
lp
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7546
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a H2O » Po Feb 08, 2021 10:35

hhocevar napisal/-a:Zanima me kako je z dovolilnicami za ribolov,ker nočem imeti kakšnih nepotrebnih težav.

Tvoj znanec iz Tivata bo to še najlažje izvedel.
Uporabniški avatar
sova
Admiral
Prispevkov: 879
Pridružen: Sr Okt 15, 2014 21:02
Kraj: Solkan

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a sova » Po Feb 08, 2021 11:34

Da se ne bo znanec trudil https://ssrm-cg.com/distribucija-dozvola/

lp.
hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a hhocevar » To Feb 09, 2021 07:17

Hvala za informacijo o dovolilnicah, se mi zdijo kar ugodne. Kaj se pa da ujeti v kotorskem zalivu? Na spletu Je zelo malo informacij na to temo,. Ne najdem nobenega foruma o morskem ribolovu v črni gori. Dobro je vedeti že zaradi same opreme, da ne bi vsega vlačil seboj,ker bomo malo omejeni z prostorom.
Lp
SR 290
Admiral
Prispevkov: 4407
Pridružen: Če Avg 02, 2012 17:40

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a SR 290 » To Feb 09, 2021 08:48

Orade so kapitalne, ampak sem videl večinoma prestreljene, ulovljene na trnek ne. Vprašanje je tudi kje se nahajajo, ker je ta zaliv en sam zaprt labirint in če ga ne poznaš bo po moje suša. Prepričan sem, da je polno podvodnih izvirov sladke vode in podobnih anomalij, ampak z čolna ne boš videl mešanja vode, ker je kalna.
Nekje na vhodu v Boko menda prijemljejo mečarice, pa tudi zlatih lokard bi znalo biti na odprtem precej.
hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Re: Črna gora-boka kotarsk

OdgovorNapisal/-a hhocevar » To Feb 09, 2021 10:05

Ja za orade sem slišal, da so kapitalne. Baje naj bi en slovenec ujel 8kg.imajo velik školščič posledično so tu tudi orade. Lampuge prdejo verjetno bolj v jesenjskem času. Sem pa nekje prebral, da pride v zaliv kar veliko plave ribe. Problem jo bo najdit, bo treba mal domačine spremljat.
Lp

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov