Otok ist

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Otok ist

OdgovorNapisal/-a hhocevar » Po Feb 06, 2023 09:04

Pozdravljeni morjeplovec,
Letos se na glavni dopust odpravljam na otok ist, zanima me kako je kaj z ribolovom na tem otoku in okrog? Z seboj bo imel gumico 3.80 in 15 ks motor za krajše izlete okrog otoka.
Lp
mrdaco
Kontraadmiral
Prispevkov: 325
Pridružen: To Mar 27, 2012 15:04

Re: Otok ist

OdgovorNapisal/-a mrdaco » To Feb 07, 2023 10:48

Sodelavc hodi vsako leto na Ist na podvodni ribolov in se zna pohvalit z trofejami. Če bo pa tebi ratalo, pa je vseeno vredno poizkusit.
ennavtik
Kapitan
Prispevkov: 187
Pridružen: Sr Mar 14, 2018 20:37

Re: Otok ist

OdgovorNapisal/-a ennavtik » To Feb 07, 2023 14:58

Če ne drugega imajo pred Carrubo par akvarijev in lahko tam uloviš in se pohvališ :lol: ...
Mtrobec
Poročnik fregate
Prispevkov: 62
Pridružen: Pe Dec 12, 2014 11:33
Kraj: Vrtojba-Komen-Rib. Naselje

Re: Otok ist

OdgovorNapisal/-a Mtrobec » To Feb 07, 2023 15:08

Super ribolovno območje. Na prehodu med Istom ter Molatom ter na jugu Ista kjer so otočki. Fanj je da imaš sonar za globino in ker je dno take barve da težko oceniš globino in je dosti skritih podvodnih sek, če vlečeš viško panulo kaj hitro jo zabiješ če nisi pozoren... Pa tokovi so zelo močni.
Ribaru ima mokre gače, za večeru nezna štače...
hhocevar
Štabni praporščak
Prispevkov: 41
Pridružen: Če Feb 04, 2016 19:48

Re: Otok ist

OdgovorNapisal/-a hhocevar » Če Feb 09, 2023 08:45

Hvala vsem za uspodbudne odgovore.
Sem malo karte dna v okolici pregledal in ne kaže slabo,samo pravilno se je treba pripravit. Do sedaj sem največ lovil na lahko panulo in sem imel kar dobre uspehe. imam pa v planu da letos probam še na težko panulo. Ker je lignja v tistem času težko ulovit bom probal z iglo. Če ima kdo še kakšne informacije bi bil zelo hvaležen.
Lp
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Otok ist

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Feb 15, 2023 23:03

Za karte globin si verjetno že gledal tole: Navionics WebApp, Ist, Sonar
Za teren na kopnem pa ti mogoče pride prav tole: Arkod preglednik Ist. Ta prikaz kaže plastnice za relief (a brez senčenja, ki marsikje poudari relief). Če na tisti karti klikneš na Ortofoto, dobiš letalske posnetke.

Tam sem se že nekajkrat motal, ampak ne lovim.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov