Nakup Fishfinderja

Vse o ribolovu s kopnega, plovila ali podvodnem ribolovu. Dodate lahko tudi primerne lokacije in vaše izkušnje.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

skocij1
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 13, 2019 10:28

Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a skocij1 » Ne Sep 10, 2023 14:04

Na Pagu (Vlašići) imam malo pasarico Vega (4,5 m) z motorjem Tohatsu 5 KM 4T. Torej skorajda klasični ribarski čolniček za starce :wink: .
Trenutno imam in uporabljam poklonjeni Humminbird Wide One Hundred (to je fishfinder katerega proizvodnja sega v leto 1994) z navadno sondo, ki pa - po mojem skromnem mnenju - ne opravlja funkcije tako, kot bi ga kateri izmed modernejših (verjetno je sicer velika razlika prav v sondah, a kakorkoli - dejstvo je, da je ta fishfinder verjetno že preživet).
Ker globine že v bližini dosegajo 40 metrov (zaliv in pa del proti Smokvici) in več (paški most 60 m) menim, da je to področje verjetno zanimivo za ribolov. Da pa ne bi lovil v prazno (letos sem se lotil malo slow jigginga, pred in med tem panulanje, pričeti nameravam še z lignjelovom s čolna (sedaj to v zimskem času počnem z obale in je kar zanimivo) bi želel kupiti nek novejši, kvalitetnejši in zmogljivejši fishfinder za do največ cca. 500 EUR. Pri tem seveda želim upoštevati tudi model čolna, ki ga imam, zato bi želel "mobilno" verzijo (tako imam tudi sedaj - imam škatlo z akumulatorjem, sondo namestim na ALU cev in jo dam v vodo - na krmi) ter primerno velikost glede na sam čoln (ekran do 7").

Na osnovi zgoraj zapisanega in pridobljenih nekaterih informacijah so mi "v oči padli" sledeči modeli:
- Sonar Humminbird Helix 5 G3 CHIRP GPS (cca. 450 EUR),
- Lowrance Hook Reveal 5 - HDI 83/200 (cca. 350 EUR),
- Lowrance Hook Reveal 7 - TripleShot (cca. 570 EUR).

Ne vem, ali je občutek pravi, a se mi zdi, da je Lowrance cenovno ugodnejši oziroma ponuja za podoben denar več. Ali je temu tako in ali je to upravičeno (je resnično Humminbird v čem toliko boljši)? Kot vem se - razen pri boljših in še to ob vsakič ustreznih nastavitvah - lignje ne da ravno zaznavati na fishfinder, je pa verjetno smiselno najti jato manjših ribic, ki so ponavadi dobra "vaba" za lignje ...

Hvaležen bom za kakršenkoli nasvet, mnenje in sem seveda odprt tudi za nove predloge fishfinderjev.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5969
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Sep 10, 2023 19:55

.
Ja no, govoriš o sodobnosti in če hočeš bit v trendu razmišljaj v kombinaciji FF in GPS. Lokacije so nepogrešljive pri ribolovu. Dobiš jih pa samo z GPS-om.

Morda kaj takega.

https://www.garmin.com/sl-SI/p/592101#inTheBox

Sam imam tudi prenosnega HUMIJA, toda ga uporabljam izključno ko sem gost na plovilu, čolničku, ki nima resne naprave.

-
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
skocij1
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 13, 2019 10:28

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a skocij1 » So Sep 16, 2023 19:15

Kolikor vem imajo vsi, ki sem jih navedel GPS funkcijo. Če se motim, me popravi.
Me pa zanima, kateri od teh (ali kateri drugi) bi bil najbolj primeren za nevedno področje, čoln, ... ter to, da pretežno panulam, sedaj sem začel s slow jiggingom, lovil bom tudi lignje s čolna in včasih morda na klasično vabo na dno (svinec na koncu in nato 3 naveze s trniki na razmak 50 cm.
Ali sploh potreben SI, ali potrebujem Tripleshot ali bi bil dovolj (enako dobra) sonda 83/200 Hz ...
Da ne omenjam, da sem na netu malo gledal močno dražje Live FF oziroma Active Live, kjer prav vidiš premikanje rib v živo in se mi zdi fascinantno ... No, je pa tudi cena fascinantna ... Ne vem, če se da dobiti kaj do 1.500 EUR (kar se mi zdi absolutno preveč in tudi ne vem ali to deluje do globine 60 metrov ali je podobno kot SI omejen ...
Uporabniški avatar
MareC
Admiral
Prispevkov: 3289
Pridružen: Če Mar 06, 2008 08:20
Kraj: Ljubljana... Otok

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a MareC » So Sep 16, 2023 19:59

skocij1 napisal/-a:Na Pagu (Vlašići) imam malo pasarico Vega (4,5 m) z motorjem Tohatsu 5 KM 4T. Torej skorajda klasični ribarski čolniček za starce :wink: .
Trenutno imam in uporabljam poklonjeni Humminbird Wide One Hundred (to je fishfinder katerega proizvodnja sega v leto 1994) z navadno sondo, ki pa - po mojem skromnem mnenju - ne opravlja funkcije tako, kot bi ga kateri izmed modernejših (verjetno je sicer velika razlika prav v sondah, a kakorkoli - dejstvo je, da je ta fishfinder verjetno že preživet).
Ker globine že v bližini dosegajo 40 metrov (zaliv in pa del proti Smokvici) in več (paški most 60 m) menim, da je to področje verjetno zanimivo za ribolov. Da pa ne bi lovil v prazno (letos sem se lotil malo slow jigginga, pred in med tem panulanje, pričeti nameravam še z lignjelovom s čolna (sedaj to v zimskem času počnem z obale in je kar zanimivo) bi želel kupiti nek novejši, kvalitetnejši in zmogljivejši fishfinder za do največ cca. 500 EUR. Pri tem seveda želim upoštevati tudi model čolna, ki ga imam, zato bi želel "mobilno" verzijo (tako imam tudi sedaj - imam škatlo z akumulatorjem, sondo namestim na ALU cev in jo dam v vodo - na krmi) ter primerno velikost glede na sam čoln (ekran do 7").

Na osnovi zgoraj zapisanega in pridobljenih nekaterih informacijah so mi "v oči padli" sledeči modeli:
- Sonar Humminbird Helix 5 G3 CHIRP GPS (cca. 450 EUR),
- Lowrance Hook Reveal 5 - HDI 83/200 (cca. 350 EUR),
- Lowrance Hook Reveal 7 - TripleShot (cca. 570 EUR).

Ne vem, ali je občutek pravi, a se mi zdi, da je Lowrance cenovno ugodnejši oziroma ponuja za podoben denar več. Ali je temu tako in ali je to upravičeno (je resnično Humminbird v čem toliko boljši)? Kot vem se - razen pri boljših in še to ob vsakič ustreznih nastavitvah - lignje ne da ravno zaznavati na fishfinder, je pa verjetno smiselno najti jato manjših ribic, ki so ponavadi dobra "vaba" za lignje ...

Hvaležen bom za kakršenkoli nasvet, mnenje in sem seveda odprt tudi za nove predloge fishfinderjev.


To rabiš
https://www.youtube.com/watch?v=qW8sRaP2icM&t=1s
skocij1
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 13, 2019 10:28

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a skocij1 » So Sep 16, 2023 20:12

Mislim, da je cena tegale višja od tega, kolikor sem plačal za mojo pasarico z motorjem vred. Bi imel z veseljem, seveda ... Ampak če je res 3.000 EUR in še več?
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5975
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a AEgir » To Sep 19, 2023 17:19

Lowrance elite 5 ti mam en viška, 400e s sondo vred je pa med/hi downscan sonda.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
skocij1
Naddesetnik
Prispevkov: 6
Pridružen: Če Jun 13, 2019 10:28

Re: Nakup Fishfinderja

OdgovorNapisal/-a skocij1 » Sr Sep 20, 2023 00:45

AEgir napisal/-a:Lowrance elite 5 ti mam en viška, 400e s sondo vred je pa med/hi downscan sonda.



Poslal sem vam zasebno sporočilo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti