Dobri pregovori in misli

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Nov 23, 2017 08:56

Slovenija paradoksov v očeh novinarja Timesa
Nekoč že bilo na forumu (mislim da med šalami in čisto lahko, da je med eno od čistk med šalami). In spada sem, saj tudi kar je provokativno in ni vedno ali v celoti res, je res vse prevečkrat in da misliti.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Če Nov 23, 2017 09:13, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Nov 23, 2017 09:11

What the hell, the set-up worked. If it ain’t broke, don’t fix it.


That doesn't mean you shouldn't consider alternatives to be ready if/when needed, if the current working setup is duct tape/drinking straws based, and lives depend on it.



Prepesnjeno Slo:
Hudiča, res je delovalo. In pregovor pravi, da če ni pokvarjeno, ne popravljaj.

Ampak to vseeno ne pomeni, da ne smeš razmišljati o drugih možnostih, da bodo pripravljene za naslednjič, še posebej če je sedaj delujoča rešitev sestavljena iz slamic za kokto in izolirnega traku in je - če crkne - lahko kdo ob življenje.

Vir
Tokrat celega citata in njegovega tokratnega konteksta, ki mi je dal misliti naprej, Eric Flint (1636: The Ottoman Onslaught)
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3950
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Nov 24, 2017 17:02

Samo drugačni ljudje spreminjajo svet; nihče normalen ni še nikoli dosegel nobene ušive spremembe.

F. Backman
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Nov 25, 2017 06:49

Od tule...
Bonaparte napisal/-a:...
p.s. Dober rek: Če ne znaš povej te bomo naučili,če ne zmoreš ti bomo pomagali, če misliš da vse veš in znaš, nimaš tukaj kaj iskati. To bi lahko bil slogan foruma morjeplovec. :)

Hvala, Bonaparte
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Ne Nov 26, 2017 13:09

Iz enega 'prepucavanja' tule
...

VI skupaj ste forum uničili in tega se ne da izbrisat :twisted:
oh, če bi ti vedel koliko je istomislečih , ne samo mi trije, ki si nas izpostavil, bi se zakopal nekam

pa prosim te ne vleči me več za jezik, ker imam druge stvari v življenju(in nimam časa) kot ti, ki krave paseš, jaz jih pač NE in jih nikoli nisem


Veš kaj, če so to tisti istomisleči, ki so zahtevali, da smeš pisati le iz lastne izkušnje, bi te ti isti v tisti temi tule morali ostro okrcati, kot so sistematično mene: če nisi nikoli pasel krav, o tem na forum ne bi smel pisati.

Jaz sem kot deček in najstnik več let poleti sicer ne pasel, ampak vsakodnevno (mislim da dvakrat) gnal krave do napajališča in nazaj (in tisti kilometer nazaj grede zraven nosil dve vedri z vodo za kuho itn.). Ne doma v Ljubljani, ampak v stranski dolini v Posočju; sem pa kasneje imel večkrat opravka s kravami, tudi v Vevčah, ki so zdaj najbrž že del Ljubljane.

Nekaj desetletij kasneje sem gnal kozjo čredo sem nekaj kilometrov od letne do zimske 'štale' - in moji dve 'močvirniški' kuži sta se pri tem iz prvega poskusa izkazali tako, da tam še vedno ne smem nič plačati, če pridem mimo.




Ampak to ni bistvo. Pomembno je tole - in spada v tole temo:

Po mojem je bedasto 'v nič devati' *) kakršno koli opravilo, ki je za preživetje skupnosti potrebno. Graje vredno je le to, če kdo malomarno in slabo izvaja opravilo, ki ga je treba opraviti dobro.



Dokler imaš do tega opravila tak pristop, kot ga kaže tvoj prispevek, bi jaz itak odsvetoval lastniku krav, da te spusti k kakršnemu koli opravilu v zvezi z njimi.

*) zaničevati, imeti za sramotno ipd.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a klemn » To Nov 28, 2017 08:44

Slika
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

OdgovorNapisal/-a Leut » So Dec 09, 2017 19:03

DOBRE DEFINICIJE

AVTOBUS - vozilo, ki gre dvakrat hitreje kadar tečete za njim, kot če se v njem peljete
PULOVER – oblačilo, ki ga mora nositi otrok, kadar mamo zebe
PLES – vertikalna frustracija horizontalne želje
EKONOMIST – ekspert, ki bo jutri vedel, zakaj se tisto, kar je včeraj predvidel, ni zgodilo danes
GINEKOLOG – oseba ki dela tam kjer se drugi zabavajo
INTELEKTUALEC – oseba, ki je dve uri v stanju misliti še na kaj drugega razen na seks
MIGRENA – največkrat uporabljena kontracepcija pri ženskah
ZAKON – skupnost v kateri dva rešujeta probleme, ki jih ne bi imela, če bi ostala samska
ZOBOZDRAVNIK – čarovnik, ki vam v usta vstavlja tisto, kar vam je pobral iz žepa
PESIMIST – optimist, ki ima izkušnje
PROGRAMER – oseba, ki na nepojasnjen način reši probleme, za katere nisi vedel, da si jih imel
PSIHOLOG – oseba, ki gleda ostale, ko v prostor stopi lepa ženska
BUDILKA – inštrument, ki je bil narejen za bujenje tistih, ki nimajo majhnih otrok
ZVEZDA – oseba, ki celo življenje težko dela, da bi bila slavna, ko pa to doseže, nosi velika črna očala, da bi je nihče ne prepoznal
Uporabniški avatar
elan450
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 138
Pridružen: Če Dec 29, 2016 12:54
Kraj: Ptujsko morje - Istra

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a elan450 » To Dec 12, 2017 14:32

:oops:

Nikoli nad nikomer ne obupaj.

Čudeži se dogajajo vsak dan.

:roll:
Boj se mora i boga
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

AFORIZMI

OdgovorNapisal/-a Leut » So Dec 16, 2017 20:53

Najboljši primer simbioze med floro in fauno je sarma.

Rekla mi je, da sem zanjo tisto, brez česar rože ne morejo živeti. Kasneje sem izvedel, da je to gnoj.

Od vseh življenjskih poti so službene najboljše.

Kelner je isto kot je natakar, samo da prvi pride veliko hitreje.

Boks je plemenit šport. Čeljust oplemeniti z zlatimi zobmi.

Kaj reče policist, ko mu namesto osebne izkaznice pokažeš indeks? O, vi ste pa res veliko potovali! ...

Gasilec želi spoznati gorečo blondinko zaradi osnovanja skupnega ognjišča.

Imeti oddelek za kadilce v restavraciji je tako, kot da bi imeli oddelek za uriniranje v bazenu.

Zakaj se reče "materni jezik"? Zato, ker očetje redko pridejo do besede.

Zakaj krava pase travo? Zato, ker nima rok, da bi zvila ...

Matičar je sodnik, ki obsodi na doživljenjsko!

Kaj je relativnostna teorija: en las v juhi je relativno veliko, na glavi pa je relativno malo ...

Infarkt, kakršen že je, je od srca!

Najhitrejši način, da prideš v časopis je, da ga čitaš med tem, ko greš čez cesto!

Če umreš v jeseni, te pozimi ne bo zeblo.

Star kitajski pregovor: Pes ki laja, je premalo kuhan!
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Dec 18, 2017 09:32

If I were to remain silent, I'd be guilty of complicity
-Albert Einstein

Prepesnjeno v Slo:
Će bi molčal, bi bil sokriv...

Če je kje 'sranje' - in ga je vedno več - potem bo kdorkoli, ki bi ga začel 'šauflati' kam, kjer ne bo škodilo (če že ne bo koristno), lahko označen za 'drekobrbca'. Ampak če nihče ne začne 'šauflati'...
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Po Dec 18, 2017 09:34

Zlo zmaga v hipu, ko vsakdo meni, da naj kak drug 'don Kihot' kaj ukrene proti njemu.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Daki

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Dec 28, 2017 09:23

Hoditi v službo je sicer žalostno, ampak plača je pa smešna.
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4309
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Če Dec 28, 2017 18:10

Pa ga spijva en kozarček, na zdravje-tokle mlada kot zdejle, nikoli več.
mašinfirer
Uporabniški avatar
Leut
Admiral
Prispevkov: 1166
Pridružen: To Sep 11, 2012 16:51

10 ZAPOVEDI, KI ŠE KAKO DRŽIJO!

OdgovorNapisal/-a Leut » Sr Jan 03, 2018 18:57

1. Nikoli se ne prepiraj z idioti. Najprej te bodo spustili na raven, kjer se počutijo kot doma, in te potem dotolkli!

2. Nikoli ne obmetavaj ljudi z blatom. Morda jih bo blato zgrešilo, umazanija pa bo ostala na tvojih rokah!

3. Nikoli ne podvomi v svojo privlačnost. Zapomni si! Tehtnica laže, ljudje so zavistni,ogledalo daje popačeno podobo!

4. Ne kliči tistih, ki te ne kličejo, in ne čakaj tistih, ki te ne čakajo!

5. Če so ti rekli, da je tvoj vlak že odpeljal, se spomni, da obstajajo še ladje in letala.

6. Pomni! Dobre stvari se začnejo dogajati takrat, ko se oddaljiš od negativnih ljudi.

7. Namesto da si brišeš solze z lic, raje izbriši iz svojega življenja ljudi, ki so te pripeljali do teh solz. Ne dovoli, da dejanja drugih porušijo tvoj notranji mir.

8. Nikoli se ne oziraj nazaj - tam je vedno vse po starem.

9. Nikoli se ne primerjaj z drugimi. Ne primerjaj svojega zdravja, moža, otrok in plače.

10. Če na poti ne srečaš sebi enakega ali boljšega, nadaljuj pot sam.

Človek je tam, kjer so njegove misli, in ne tam, kjer je njegovo telo.
Daki

Re: Dobri pregovori in misli

OdgovorNapisal/-a Daki » Če Jan 04, 2018 08:58

Fizika nas uči, če si pozitiven, boš pritegnil nase vse kar je negativnega.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov