byboat

Vse o opremi motornih plovil in jadrnic, tehnični nasveti v zvezi z opremljanjem plovil, prikolice za prevoz plovil, stojala za zimovanje plovil...

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » To Mar 31, 2009 11:07

Novomar 2m trdo dno38kg in 3,5 Tomos. Brez problema ga sam dvignem na krmno ploščad. Občasno ga uporabljam tudi za panulo ob obali.
Čoln mora imeti čim večje tubuluse zaradi stabilnosti :!:
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
clipper
Viceadmiral
Prispevkov: 438
Pridružen: Po Feb 25, 2008 11:12
Kraj: Lucija-Izola B33

OdgovorNapisal/-a clipper » To Mar 31, 2009 18:11

Imam ARIMAR 210 roll in YAMAHA 3.Za tender na jadrnci je odlična zadeva lahek za dvignit na palubo.Če pa delamo daljšo plovbo, enostavno ga spraznemo in zrolamo, da zadeva se ne valja po palubi in ga ne vlečemo. Za pripravit na plovbo 5 min..Tudi jaz ga uporabljam za panulirati ob obali.

LP Clipper :wink:
spyder
Viceadmiral
Prispevkov: 566
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » Po Maj 04, 2009 22:06

mariachi hvala za link :wink:
sem ga danes kupu in zgleda res super-pa še rumenega sem uzel da me ne povozite !
Mariachi
Kapitan fregate
Prispevkov: 119
Pridružen: Pe Jun 20, 2008 09:04
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Mariachi » To Maj 05, 2009 17:42

Torej boš prepoznaven in že od daleč opazen a :wink:

Te bom takoj prepoznal in te pocukal za rokav da spijeva enga :wink:

Pa obilo užitka in veselja ti želim.
:D Kar si srce želi, na morju vidi :D
spyder
Viceadmiral
Prispevkov: 566
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 19:00
Kraj: portorož

OdgovorNapisal/-a spyder » To Maj 05, 2009 23:03

ti kar pocukaj :lol:
Aky
Kontraadmiral
Prispevkov: 288
Pridružen: Sr Apr 01, 2009 17:15
Kraj: Ljubljana, Pula - Bunarina

OdgovorNapisal/-a Aky » Po Avg 10, 2009 09:44

Jaz imam Selva T240R in moram reči da je super. Čoln ima "trdo" dno, kar pomeni 3 deske. Brez zraka se enostavno zrola in zasede malo prostora.

Gor imam Tomosa 4.8.

Cena je pa še nižja od Visola.
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2732
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Po Avg 10, 2009 12:23

Pozdravljeni,

Bom kar tukaj postavil vprašanje glede motorja za byboat. Do sedaj sem od obale pa do boje veslal, sedaj pa je padla odločitev za nakup motorčka za byboat. Malo sem gledal na mornarju za rabljenega pa je na koncu skoraj padla odločitev za nakup tegale motorčaka (http://www.visol.info/trg/detajl.php?im ... (dvotaktni)&id=837&hid=17). Ker je cena kar ugodna me zanima če ima kdo izkušnje z tem motorjem in kakšno je vaše mnenje. Motor bom rabil samo za prevoz iz boje do obale (večinoma).

Lp
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Avg 10, 2009 12:59

omenjenega modela sicer ne poznam, ampak so si vsi ti mali motorji zelo podobni. Delajo b.p., imaš garancijo, tako, da se rabljenega res ne izplača iskati. V podjetju Visol sem kupil zamrzovalno skrinjo, pa so se mi zdeli zelo korektni.
Kupiš in imaš mir za petnajst let, če ga boš redno pral in konzerviral.

_________________________________________________

good girls go to heaven, bad girls go everywhere !
Matejc
Admiral
Prispevkov: 2592
Pridružen: To Maj 19, 2009 22:01
Kraj: SLO - HR, skratka EU

OdgovorNapisal/-a Matejc » Po Avg 10, 2009 13:49

Jest mam SELVO 210... sam roke stran lepo prosm da naute še vi tko pizdl kokr jest... vsako leto dodamo kšno flikco, pa ne zaradi slabega ravnanja da ne bo pomote, ampak zardi tega ker so šivi narejeni "vrhunsko"...
Sm jo prpelu da bo kuhala kt mami, pa je pila kt ati...
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Po Avg 10, 2009 23:53

Evovii, sam imam dvotaktnega Tohatsuja 3,5 in dela ko urca, lahek in zanesljiv. Edina težava zna biti prodaja 2 taktnega motorja v EU, se mi zdi da ne gre več, tako da je oglas star al bo pa potrebne mal iznajdljivosti. :wink: Aha še to, Novinec ima istega 3,5 in je malo pojamral ker gasa ni na ročki ampak je na ohišju, mene to sicer ne moti, se je pa treba navaditi.
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2732
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » To Avg 11, 2009 08:37

Ojla,

Oglas ni star, ker sem včeraj dobil predračun od podjetja Visol. Preko Email sem jih tudi kontaktiral in pravijo, da jih imajo še na zalogi. Tako, da sem ga že rezerviral in ta konec tedna ga letim iskat. Še eno vprašanje... Kako je z menjalnikom pri tem motorčku? Ali ima tudi nevtralni položaj oz. ali se takoj vrti ko ga zalaufaš?
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » To Avg 11, 2009 11:02

Zanimivo. Kar se tiče pa menjalnika ga ima samo motor z oznako 3,5B. 2,5 in 3,5A ga nimata. Zato če imajo model 3,5B se splača dodati še kakšen evrček več. Sicer si pa več o teh motorčkih preberi na:
http://www.tohatsu.co.jp/en/boat/products/m2_5.html
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Novinec
Admiral
Prispevkov: 2569
Pridružen: Pe Feb 15, 2008 22:41
Kraj: Sailing on the world
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Novinec » To Avg 11, 2009 18:09

Gregor.n, jaz imam 2,5 Tohatsu 2T motor. Verjetno se še da kupiti, ker prodajalci naredijo "staro zalogo" oz. "star uvoz".
Motor je dober in ni zahteven. Celo sezono na barki, le da je glava pokrita, ostalo pa samo pošpricam, ker je nad vodo.
Spomladi vse spučem (že ker mi je dolgčas, potem pa namažem in je vse OK).
Mene tes moti, ker ni na ročki gas, ali pa ni ob strani ročke za naprej in nazaj, tu pa moraš obračat motor,....
Jaz bi najraje imel Suzukija 2,5 ali 3,5 se ga da dobiti za cca 150 eur več, je pa boljši.

LP
:wink:
"Morje je med vsemi opojnostmi najbolj opojno!"
...........................................................(J.H.)
Uporabniški avatar
evovii
Admiral
Prispevkov: 2732
Pridružen: Sr Nov 14, 2007 14:30

OdgovorNapisal/-a evovii » Če Avg 13, 2009 10:16

Hvala za nasvete. Včeraj sem šel v Visol kupit motorček, sedaj pa za vikend na obalo testirat zadevco.... Aja pa še to... v peti novega motorja ni olja. Še dobro, da me je prodajalec opozoril na to sicer bi ga šel sigurno testirat motor brez olja :roll: . Preveril sem v navodilih pa tudi nikjer ne piše, da pri novem motorju ni olja v peti!!!! Tako, da pozor pri nakupu novega motorja.
Mogoče je tole že splošno znana stvar ampak jaz bi sigurno zalaufal zadevo na suho, čeprav sem pregledal navodila :oops:

Lp
Veter v laseh, travarca v zobeh ;)
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4387
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Če Avg 13, 2009 10:37

Kaj? Ni olja? Prvič slišim, v mojem upam da je! :(
Grem jutri dol in preverim, madona.
lpg
https://medisken.si

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 6 gostov