izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

Vse o popravilu plovil, motorjev in opreme na plovilih, tehnični nasveti

Moderatorji: moderator2, cibro, Marchi, moderator

Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Maj 30, 2018 10:31

Nisem testiral v mivki ampak v pesku (drugačna granulacija)
Sem testiral tudi v mulju na Sveti Katarini.
Ne bom se več ukvarjal z vašimi nagrižanji. Samo čas mi tratite.
Če že želite nekaj pisat, kaj je res in kaj ne, vam bom posodil sidro pa ga gremo skupaj testirat.

Mino grede, v prikolici presejanega peska so rezultati testiranj bolj verodostojni kakor v naravi kjer ne veš kje je kaka skala malo pod površjem mulja .
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
AEgir
Admiral
Prispevkov: 5972
Pridružen: Če Okt 04, 2012 20:29

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a AEgir » Sr Maj 30, 2018 11:39

Mislm, da bi blo fer, da ti še mi morjeplovci zberemo skupaj za eno zlato medaljo. Nemoreš bit svetovni kralj brez medalje.
Finally, give that old outboard a hug—everyone needs some love now and again.
Uporabniški avatar
widmann
Admiral
Prispevkov: 803
Pridružen: Ne Jan 26, 2014 20:24
Kraj: KAMNIK-Minkendorf

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a widmann » Sr Maj 30, 2018 16:19

frikmusic napisal/-a:No da še jest prslonm lonček, najceneje ga dobite tukile in tud neki jih je že naredil...in stestirani so že drugo sezono... :D

Frik :lol:


http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 1527329350


No tole sidro je pa res cenovno ugodno pa še inox je. Bravo.:idea:
Če bi bila manjša na voljo bi še jaz kakšnega vzel.


Razni kopisti mantusov so bistveno dražji ,kot so sprva govorili ,da bodo njihova sidra pol cenejša in boljša itd... Koliko so boljša pa ne vem sigurno so dobra...
Mene boli Đoka kaj kdo izdeluje sam ko začneje flancat,da jim ne gre za zaslužek je pa mal preveč... :roll: Baje ta sidra delajo za hobi jaz pa pravim hobi je zbiranje PEZ figuric. :lol:

Mimogrede mi ni jasno zakaj se spravljajate nekateri samo na Bonaparta jih je še en kup ,ki so kopirali Mantusa na tak ali drugačen način o njih pa niti besede.Zanimivo.
Drugač se mi zdi sidro Storm fajn zadeva.

Sam sem se odločil za Mantusa ,ker razlike v ceni praktično ni oziroma je zelo majhna pa še takoj sem ga dobil.
Prišel ,videl,plačal brez mišmašenja.

Sidra,ki sem jih sprobal na internautiki v peskovniku najboljše je ULTRA z ultra ceno!

lp
Das Ist Valter
Uporabniški avatar
frikmusic
Admiral
Prispevkov: 653
Pridružen: Po Dec 14, 2009 15:53
Kraj: Ljubljana-Volme Kamenjak
Kontakt:

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a frikmusic » Sr Maj 30, 2018 17:25

widmann napisal/-a:
frikmusic napisal/-a:No da še jest prslonm lonček, najceneje ga dobite tukile in tud neki jih je že naredil...in stestirani so že drugo sezono... :D

Frik :lol:


http://www.bolha.com/navtika/navticna-o ... 1527329350


No tole sidro je pa res cenovno ugodno pa še inox je. Bravo.:idea:
Če bi bila manjša na voljo bi še jaz kakšnega vzel.


Razni kopisti mantusov so bistveno dražji ,kot so sprva govorili ,da bodo njihova sidra pol cenejša in boljša itd... Koliko so boljša pa ne vem sigurno so dobra...
Mene boli Đoka kaj kdo izdeluje sam ko začneje flancat,da jim ne gre za zaslužek je pa mal preveč... :roll: Baje ta sidra delajo za hobi jaz pa pravim hobi je zbiranje PEZ figuric. :lol:

Mimogrede mi ni jasno zakaj se spravljajate nekateri samo na Bonaparta jih je še en kup ,ki so kopirali Mantusa na tak ali drugačen način o njih pa niti besede.Zanimivo.
Drugač se mi zdi sidro Storm fajn zadeva.

Sam sem se odločil za Mantusa ,ker razlike v ceni praktično ni oziroma je zelo majhna pa še takoj sem ga dobil.
Prišel ,videl,plačal brez mišmašenja.

Sidra,ki sem jih sprobal na internautiki v peskovniku najboljše je ULTRA z ultra ceno!

lp



Dela vse dimenzije, in sigurno oziroma stoprocentno najdle stestirano Inox (Mantus, Polanc...) sidro v SLO. Da me ne požrete, ne največkrat sigurno pa najdle.

Meni ga je naredil in cenejšega takrat ni bilo...izdelek korekten. Verjetno ga naredi Kr3mn1 ceneje saj tako je bilo napisano v moji temi sidro Polanc ⚓

Frik
Frajtonerca je prava stvar...
šari
Kapitan
Prispevkov: 188
Pridružen: To Jan 11, 2011 17:55

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a šari » Sr Maj 30, 2018 18:35

AEgir napisal/-a:Mislm, da bi blo fer, da ti še mi morjeplovci zberemo skupaj za eno zlato medaljo. Nemoreš bit svetovni kralj brez medalje.


Markota pust pri miru.....škodoželjnež...…...celje :roll: :roll:
Uporabniški avatar
igorb
Admiral
Prispevkov: 1163
Pridružen: To Dec 07, 2010 17:43

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a igorb » Sr Maj 30, 2018 19:00

Kaj češ takle mamo
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Jun 14, 2018 21:23

Marko eno vprašanje oz mnenje :

Mi hodimo na dopust pretežno v kamp...in gremo vsako leto drugam .. vedno vzamemo seboj čoln, za katerega potem iščemo kako prazno bojo, kak betonski blok v vodi in gresta ena dva dni samo za to...pa me zanima sledeče...ker oglašuješ "storm" anchor...kako bi se recimo obneslo, glede na to da to sidro očitno res ne spusti, da bi poskusil narediti nek "transportni" corpo morto s pomočjo tega sidra ???
Rabil bi bojo in 10 m verige, zavaril bi eno košaro s pokrovom in tvoje sidro...košara bi bila velikosti, da bi jo transportiral na čolnu do izbrane lokacije, tam bi nametal noter kamnje in za košaro vezal še tvoje sidro ... vse skupaj bi košara tehtala recimo 100 kg-150 kg (drugače je košara že prevelika) ...
Ko bi čoln želel košaro potegniti, bi sidro držalo vse skupaj na mestu ?? Naloga košare je, da sidra ne dviguje...
Kakšne razmere bi to še preneslo ???

tako nekako :

Slika
Uporabniški avatar
Galex
Viceadmiral
Prispevkov: 371
Pridružen: To Jan 16, 2018 20:50
Kraj: Portorož

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Galex » Če Jun 14, 2018 21:59

aja, čoln ima 1 tono
Uporabniški avatar
kasaudio
Admiral
Prispevkov: 3949
Pridružen: Po Dec 13, 2010 08:32
Kraj: Ljubljana

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a kasaudio » Pe Jun 15, 2018 18:46

Sicer si vprašanje namenil Marku, pa vseeno v razmislek...

Namesto sidra cca. 6kg in 100 kg košare, bi človek uporabil kakšen 30 kilski zmaj od sidra in zgolj neko lažjo utež, ker 100kg košara s kamni je vseeno zoprna in veliko dela za manipulirat z njo. Če se vsako leto selite je čas, ki ga porabiš za ureditev priveza kar pomemben.

LP
Xilinx Vivado HLx trainee
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jun 19, 2018 10:20

Poznam nekoga ki prodaja za drobiž 50kg tezko sidro Bruce katerega je našel v morju in nima kam z njim, mislim da bi bila to super rešitev za vas. Na sidro bi dal še 5-10m ladijske verige za čezoceanke nekaj vrvi in bojo.

Razstavljivo. In ena oseba lahko namesti na željeno lokacijo. Ni potrebna cela potapljaska flota.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jun 19, 2018 10:21

Raje brez košare ampak z ladijsko verigo.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » To Jun 19, 2018 10:56

Sem ga poklical. Sidro ima še. Za 50kg bruce pocinkano sidro želi 100€.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2017
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » To Jun 19, 2018 21:48

...pomoje je boljše 50kil težko želežniško šino v morje vreč kot pa bruca....
mirno morje
Uporabniški avatar
Bonaparte
Admiral
Prispevkov: 1773
Pridružen: Sr Feb 10, 2010 09:08
Kraj: Koper

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Bonaparte » Sr Jun 20, 2018 08:38

Bruce je srednje dobro sidro.
Kar koli delaš, naredi kvalitetno ali se pa raje sploh ne loti.

Video test sider: https://www.youtube.com/channel/UC_cYNza74BYYsuOjhmAHAdA/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6224
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

Re: izdelava inox sidra za varno sidranje tudi ob močnih nevihtah - STORM ANCHOR HOMEMADE DIY

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Jun 20, 2018 09:04

Roman, bilo bi dobro, če bi napisal, zakaj tako misliš, in od koliko naprej si sarkastičen.

Kolikor jaz vem
    Bruce sidra OK držijo v nekaterih vrstah terena (ne vseh), ampak so 'sitna', da jih pripraviš, da primejo. To oboje pa pomeni tudi, da če se pri obratu vetra ali toka (recimo močno plimovanje) izruje, ne bo samo prijelo nazaj (kot prime precej sodobnih sider).

    Zaradi tega jih ima večina morjeplovcev, ki so jih uporabljali, za nič vredne, čeprav ko prime in na primerni podlagi za ta tip drži čisto dobro, zlasti če poskrbiš, da ne more priti do spremembe smeri sile nanj. Drži pa še vedno bistveno bolje od tračnice, tudi če te ne bi le vrgel na dno, ampak jo vanj - če je dno peščeno ali muljasto - zabil. V tem smislu je tvoja primerjava Bruce-a s tračnico najbrž sarkastična.

    Če pomnim prav, sta ta problem - da prime in da prime ponovno po spremembi smeri - pri njunem Bruce sidru reševala OKZ in njen kapitan. OKZ je napisala, da njuna 'poprčkana' različica zgoraj omenjenih težav ne kaže (ali vsaj ne v taki meri, da bi ju to motilo).

    Peter Smith (ki je najbrž zasnoval sidro Rocna zato, ker ga je 'delta' zezala) je pred nekaj leti - ko je bila Rocna novost - zanimivo opisal primerjave med lastnostmi 'svojega' s starejšimi tipi sider tukaj.

    Sicer se mi zdi, da se velika Bruce sidra (tone težka in ne samo ulita) še vedno uporabljajo v sistemih, na primer za sidranje npr. naftnih ploščadi, ampak so ti sistemi zasnovani tako, da sila na sidro ne pride iz druge smeri, kot je za vkopano sidro optimalna.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 16 gostov