Nasvet pri nakupu

Vse o gliserjih, cruiserjih in jahtah ter plovba z njimi

Moderatorji: moderator2, cibro, moderator

Gr3gur3c
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 23, 2019 07:45

Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a Gr3gur3c » Sr Jul 31, 2019 21:00

Pozdravljeni. Sem nov na forumu prav tako pa tudi v navtiki, tako da upam da ne bom streljal preveč mimo. :D
Skratka odločili smo se da nabavimo nekaj, da popestrimo naše dopustovanje, ki je enako že par let. Destinacija nam zelo usreza, majnka samo še kakšen čolnček. Gledam fishermane open do max 6m. Moj budget pa max 10k€
Motorji so dragi, tako da bo moral biti 60hp dovolj.
Ali je komu znan nordfinder ki ga prodaja jucca trgovina? Izgledajo ugodni. Sicer pa sem gledal rabljeno:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 10600.-EUR

http://www.bolha.com/navtika/motorna-pl ... 05494.html

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 12900.-EUR

Sicer zadnji dražji, pa tudi motor precej močnejši. Sem ga dal zraven da poveste mnenje v primerjavi z ostalima.
Razmišljal sem že resno o Nordfinder+ rabljen motor.
Potreboval bom tudi prikolico.
Vozili bi se na otočke in zalive. Daljših tur nebi imeli. Dva odrasla+dva otroka.
Hvala za vaša mnenja.

Lp
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a BOJA » Če Avg 01, 2019 07:52

Pozdravljen in dobrodošel na forumu,
moj glas gre vsekakor zadnjemu, torej Cap + E-tec… Čolna sploh nisem toliko detajlno gledal, zdi se pa všečen. Zmaga pa gre definitivno Evinrudeju, ga imam in govorim iz svoje izkušnje. Tudi sam nameravam ob koncu sezone iti v menjavo in novi bo gotovo imel tudi E-Tec gor :D :wink:
Green to green or red to red, safely go ahead!
Uporabniški avatar
primorc84
Admiral
Prispevkov: 623
Pridružen: Če Okt 16, 2014 12:54
Kraj: kras

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a primorc84 » Če Avg 01, 2019 07:56

Od vseh treh je tretji najbolša izbira je večji in močnejšni motor drugi ima previsoko ceno sem ga lansko leto šel pogledat.

Lahko na zs kaj več če te zanima moje mnenje o drugi izbiri.
Nazadnje spremenil primorc84, dne Če Avg 01, 2019 08:29, skupaj popravljeno 1 krat.
en mrzu špric, še raje en knc terana in ena feta pršuta, na zdravje morjeplovci
bozo
Kapitan
Prispevkov: 175
Pridružen: So Jan 28, 2012 14:41
Kraj: Sežana

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a bozo » Če Avg 01, 2019 08:02

Imaš zelo zanimivo izbiro od 4,5 m pa do 5.5 m.. in od 30 HP pa do 115 HP, razlika je občutna, tako finančno smislu kot tudi v samem udobju plutja. V kolikor boš imel čoln le za bližnje zalive je že prvi dovolj, za kaj več pa je hitro premajhen. Sicer pa ja, vsi smo verjetno na začetku imeli namen iti do bližnjega zaliva ;) potem pa se stvari razvijajo same od sebe. Ne vem no meni se zdi, da se mi čoln skrči tam v treh štirih letih ;). Sam sem sicer bolj pristaš Yamahe in tisti drugi ima gor novo Selvo, ki je po domače povedano preoblečena Yamaha, je pa vprašaj v kakšnem stanju je sama lupina. Sicer pa po mojih izkušnjah, ob vsakem nakupu prištej zraven še 1.000 EUR za določene stvari uredit, popravit. Sam bi gledal tam okrog 5m potem pa dalje...
Gr3gur3c
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 23, 2019 07:45

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a Gr3gur3c » Če Avg 01, 2019 08:55

Hvala za mnenja. Verjamem da bo kmalu prekratek in prešvoh. :D bom verjetno res gledal raje min 5m. Verjetno ni problem če ima evinrude 650ur? Prebral sem da bi naj zdržali min 2000ur. So pa baje občutljivi.
Se pravi da nebi izbrali nove lupine nordmaster 4,5m ki sem jo omenil? Je takšna razlika med 4,5 in 5m npr.?
Cena je sprejemljiva pri cap-u z evinrude? Glede na starost, motor in da ima prikolico se mi zdi ok. Sploh če še malo poravnam ceno.
Darh
Admiral
Prispevkov: 1177
Pridružen: Ne Dec 30, 2018 09:26
Kraj: Tu bolje- Pula

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a Darh » Če Avg 01, 2019 09:31

Gr3gur3c napisal/-a:Hvala za mnenja. Verjamem da bo kmalu prekratek in prešvoh. :D bom verjetno res gledal raje min 5m. Verjetno ni problem če ima evinrude 650ur? Prebral sem da bi naj zdržali min 2000ur. So pa baje občutljivi.
Se pravi da nebi izbrali nove lupine nordmaster 4,5m ki sem jo omenil? Je takšna razlika med 4,5 in 5m npr.?
Cena je sprejemljiva pri cap-u z evinrude? Glede na starost, motor in da ima prikolico se mi zdi ok. Sploh če še malo poravnam ceno.

Prikolico ima, vendar NI v ceni. Glej 5+ m, ker je to skoraj neprimerljivo. 6 ali 6,5 ni vec taksne razlike
Lpd
Uporabniški avatar
BOJA
Admiral
Prispevkov: 710
Pridružen: Če Maj 06, 2010 14:52
Kraj: Trzin

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a BOJA » Če Avg 01, 2019 11:51

Gr3gur3c napisal/-a:Hvala za mnenja. Verjamem da bo kmalu prekratek in prešvoh. :D bom verjetno res gledal raje min 5m. Verjetno ni problem če ima evinrude 650ur? Prebral sem da bi naj zdržali min 2000ur. So pa baje občutljivi.
Se pravi da nebi izbrali nove lupine nordmaster 4,5m ki sem jo omenil? Je takšna razlika med 4,5 in 5m npr.?
Cena je sprejemljiva pri cap-u z evinrude? Glede na starost, motor in da ima prikolico se mi zdi ok. Sploh če še malo poravnam ceno.

Verjemi na besedo, da je med 4,5m in 5,5m astronomska razlika v plovbi. Tega ne opaziš v bonaci, ko pa imaš samo 30 cm valov, ti je vse jasno... Moje mnenje je, da je za tak način uporabe 5m res čiiiiisto čisto spodnja meja. Meni je sedaj že 5,5m skoraj malo...
Green to green or red to red, safely go ahead!
Saso_P
Kapitan korvete
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 18, 2016 20:03

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a Saso_P » Če Avg 01, 2019 12:05

Lahko kupiš mojega. Morda malenkost presega tvoj proračun, ampaj je res vrhunski čoln:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 13500.-EUR
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a goahead » Če Avg 01, 2019 14:30

Saso_P napisal/-a:Lahko kupiš mojega. Morda malenkost presega tvoj proračun, ampaj je res vrhunski čoln:

https://www.mornar.net/Show/boat.asp?ID ... 13500.-EUR

Glasujem za tega
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4827
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a kocka » Če Avg 01, 2019 14:46

Razlog v dolžini čolna je tudi v periodi valov, ki je na Jadranu nekje od 4-5m in zato ti daljši čoln ne pada stalno v luknjo med valovi i je vožnja bolj mirna.
Gr3gur3c
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: To Jul 23, 2019 07:45

Re: Nasvet pri nakupu

OdgovorNapisal/-a Gr3gur3c » Če Avg 01, 2019 18:32

Saso p. : Hvala na ponujenem. Zaenkrat bo to res previsoko za moj proračun. 8k€ je bil budget. Za res pametnega pa tudi do 10k€.
Primorc 84 : od tvojih ponudb mi je prvi še najbolj zanimiv. Hvala.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov