18.Novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran

Vabila in poročila z navtičnih sejmov in navtičnih dogodkov

Moderatorji: moderator, moderator2

kinpur
Kapitan fregate
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

18.Novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja Ankaran

OdgovorNapisal/-a kinpur » Če Dec 25, 2014 21:06

Zdravo,

Razpis je že in datum tudi 10.1.2015

http://www.wada.si/category/novoletna-regata/

Vabljeni v čim večjem številu.

Tudi REPORTAŽA na H2O TV je že ZUNAJ
MED 22:50 minute in 25:18 min.

[url]https://www.youtube.com/watch?v=ZIl7GPBC4qE[url][/url]
Nazadnje spremenil kinpur, dne Ne Feb 08, 2015 11:22, skupaj popravljeno 3 krat.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jan 09, 2015 01:54

Slika

Tega se je razmeroma redno udeleževalo vsakič vsaj nekaj morjeplovcev.
2013, 2012, pa mislim, da je morala biti še kaka zgodba z ostalih let; mislim da so se enkrat, ko niso pluli (megla), ampak namesto tega za uvrstitev vlekli vrv, celo z adminom vred v posadki odlično uvrstili, samo te teme trenutno ne najdem.

Edit: Mislim da bi lahko bilo tole - Morjeplovska regata

Zrak in voda sta trenutno ok. 10 stopinj (boja Vida), kar je OK.
Vetra bi po CRO Aladinu tudi moralo vsaj nekaj biti, naj bi bilo malo nad ničlo in malo sonca malo oblakov.
Naša modelska prognoza je - kar zadeva oblake - bolj črnogleda, aladin se pa strinja s Cro Aladinom, torej malo sonca malo oblakov.

Vsaj pri napovedi nikjer nisem opazil megle :lol:

Pride letos še kdo?
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Feb 08, 2015 02:44, skupaj popravljeno 1 krat.
Correct me if I am wrong, please.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jan 09, 2015 18:40

Še vedno velja, da bi morala biti temperatura nekaj nad ničlo, ne brezvetrje in delno oblačno, torej OK.

20 prijavljenih.

Brovch s Cheeky Cherry tudi, ampak zgleda da ni nič na 'plovcu.

Takile so bili lani, letos pričakujemo malo več vetra in manj megle :lol: :lol: :lol:
Slika

Pa ko že al pri jadrarjih omenja Podunavca, ta je tudi prijavljen.
Uporabniški avatar
al
Admiral
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a al » Pe Jan 09, 2015 19:00

Marjan Tomki napisal/-a:Pa ko že al pri jadrarjih omenja Podunavca, ta je tudi prijavljen.

reč mu, da nej da takoj 40% dol na cene :lol: :lol:
...not all who wander are lost...
brovch
Kapitan korvete
Kraj: kras

OdgovorNapisal/-a brovch » Ne Jan 11, 2015 00:01

Evo mene,
Vetra je bilo res za odtenek več, megle manj, drugo pa kot vedno super :-).
Bravo WADA!
Uporabniški avatar
alesjo
Admiral

OdgovorNapisal/-a alesjo » Ne Jan 11, 2015 12:00

Vetra je bilo res malo, bi komot lahko malo panulali za lignje, glavno pa je, da ste se imeli fajn :D
kinpur
Kapitan fregate
Kraj: Zbilje, Ankaran, Sesljan

posnetki od lani

OdgovorNapisal/-a kinpur » Ne Jan 11, 2015 17:46

Hajo,

Poiščite posnetek od lani.

https://www.youtube.com/results?search_query=kinpurson

Ko dobim letošnje obvestim.
brovch
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a brovch » Ne Jan 11, 2015 22:56

alesjo napisal/-a:Vetra je bilo res malo, bi komot lahko malo panulali za lignje, glavno pa je, da ste se imeli fajn :D

O tudi za to (lignje) je bilo poskrbljeno na poti do Valdoltre. Ulov zadovoljiv :-)
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a donato » Po Jan 12, 2015 22:46

18 novoletna WADA - moja prva regatna izkušnja.
Čakali na veter, štart uspel ob 13' ko se je vetrič prebudil.
Maksimalna dosežena hitrost naše barke 2,2 vozla. Po treh urah uspešno prečkali ciljno črto. Izredna vztrajnost vseh ekip.
Pogostitev in pozornost organizatorja vrhunska in daleč nad pričakovanji.
Večerna podelitev, pogostitev in druženje z vinsko kraljico - spontano, prijetno in iskreno.
Vse čestitke društvu WADA

Hvala

Pa še povezava:
www.wada.si/18-novoletno-srecanje-ljubi ... na-regata/
kalužni mali
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jan 16, 2015 17:06

Flying Junior SLO 17 in 18. novoletno srečanje ljubiteljev morja in jadranja
pred Ankaranom
I. del

Vir fotografij: Wada.

Uvod
    Lanskega 17. novoletnega srečanja... se se je prvič sploh udeležila 'jadrnica s smerno perutjo - dvosed - in takrat sva se uvrstila na sedmo mesto absolutno od približno 40-ih.

Lani smo jadrnico Flying Junior (naprej FJ) SLO 17 dali na morje in z njega po drči pristana Sv. Katarina in zaradi lahnega vetra zjutraj pripluli do pristana pri Ortopedski bolnici Valdoltra - kako morsko miljo daleč - šele približno do časa za start, in tako zamudili velik del dogajanja na obali.

Tokrat smo se odločili, da po eni plati krenemo prej, po drugi pa poskusimo, če bo mogoče dati jadrnico na morje kje bližje. Izkazalo se je, da bi lahko šlo, čeprav je bila čez dostop zaklenjena veriga. Najprej nas je opogumilo nekaj prostovoljcev, ki so se ponudili, da če bo res treba, pomagajo na roke prestaviti jadrnico čez verigo, potem pa se je našla odgovorna oseba s ključem - in tako smo tokrat lahko užili večji del gostoljubja prirediteljev.

Proga
    Slika

Proga je 'nekoliko pomečkan' enakostranični trikotnik s stranico nekaj nad 2 km (ok. 1,2 NM), skupaj kakih 6,5 km oziroma 3,5 NM. Štart in cilj je bil med 1. bojo in pomolom pri bolnišnici Valdoltra, druga boja ok. NM v smer 235 ° (približno proti jugozahodu), nato nekako toliko v smer 0° (natančno proti severu) in nato še nekako toliko v smer 115° (približno proti jugovzhodu), vsega skupaj približno 6,5 km oziroma 3,5 NM.

Predvidevali so v nekoliko močnejšem vetru (kakršen je bil pričakovan) en plov dvakrat okrog trikotnika, v šibkem vetru pred startom izobešen ustrezen plamenec plamenec. Predvidevali so tudi skrajševanje proge za jadrnice iz razredov 1 in 2 v primerjavi z ostalimi, torej tudi za najinega Flying Juniorja, pa sva bila kljub malo 'zabluzenemu' štartu na cilju solidno v prvi tretjini med vsemi.

Prihod, priprave barke in posadke...
    Aljaž in Boštjan sta - kolikor vem - bila celo minulo leto standardna posadka Flying Juinorja SLO 17. Mislim da je bila edina izjema lansko 17. novoletno srečanje v Ankaranu, ko sem tudi lahko jadral jaz.

Tokrat sta šla iskat barko, še preden sta me prišla pobrat. Čakati me ni bilo treba, ker je Boštjan poklical, ko sta se onadva opravila, in sem jaz lahko lepo pobral, kar sem ali bi lahko rabil in bil lagodno več kot pravočasen.

Aljaž je od lani precej zrasel, in kaže, da bo mogoče naslednje leto ob takem času že okoli moje višine, in verjetno bo drugo leto tudi na tej regati že on vozil flok. Del vožnje je lepo predremal. Bili smo dovolj zgodnji, da smo prispeli v pristan pri bolnici Valdoltra, ko so pravkar dobro prišli prvi med organizatorji.

Slika
    Zjutraj je bilo solidno zamegljeno - sploh se ni dalo poskusiti, če se da v petek zvečer kupljeni dalnogled Pentax izostriti, kot je treba. Tudi vetra je bilo le tu pa tam za kak dih, ne tako kot na celini, kjer je v soboto marsikje krepko pihalo.

Z Aljažem sva Boštjana malo zapustila in za zbujanje in jutranje razgibavanja malo pomagala ekipi prireditelja sestaviti in razpostaviti mize in klopi. Potem je prišlo na vrsto malo 'šole' hoje in teka po skalah na zunanji strani valobrana, potem je bila že počasi na vrsti jota. Boštjan je rekel, da je malo redka, meni bila všeč, Aljaž pa je rekel, da jote ne bo jedel - morda zato, ker je imel - in mislim da še ima - nekdo ob morju navado nazjati koga od mladih jadralcev, ki bi lahko kaj naredil bolje, "Ma kaj delaš... Ti si ena jota!". Tako smo naredili ovinek do trgovine, nabrali nekaj sadja in surovine za nekaj sendvičev - in ko smo se vrnili, se je prijazno našel ključ tiste verige.
    Megla se je vendarle po malem redčila in tako se je počasi vedelo več bark.
    Slika

Tudi ljudje so se počasi zbirali.
    Slika

Tudi zame pomemben logistični detajl, ki ga niso pozabili
    Slika

Tudi mesto, kjer si lahko plačal štartnino in dobil gradivo za štart (in v njem tudi tri točke 'tekoče zadeve' različnih koncentracij) so odprli.
    Slika

In za tiste, ki so okrepčilo tipa 'tekoče zadeve' potrebovali takoj, se je tudi kaj našlo.
    Slika

Srečali smo se tudi z nekaterimi iz posadk drugih FJ, ki sicer tekmujejo na njihovih regatah, tu pa so vodili najete večje jadrnice in/ali sodelovali pri organizaciji regate. Tole je bila pa fotografska ekipa - nekje bi morali biti tudi posnetki privezanih jadrnic izpod vode in še kaj, saj je bil zvečer tudi kratek posnetek na eni izmed televizij, ampak doslej sem uspel najti le tele slike.
    Slika

Tale par je bil še en bistven del logistike. Ne vem, kdaj so se začele ocvrte sardelice, ampak dokler zvečer nismo šli s pomola na razglasitev rezultatov, jih ni zmanjkalo.
    Slika
    Slika

Tale tudi tradicionalni konec zajtrka sem pa takrat spregledal.
    Slika

Potem je Boštjan - s komaj kaj moje pomoči - spustil FJ s karelom s prikolice, postavil jambori, smernik, krmilo, jadra in vse vrvi (o priliki bo treba najti kako fotko, saj je na FJ mogoče nastavljati več reči, kot bi si kdo mislil, ampak tokrat mislim, da nimam nobene primerne). Potem je počasi začel biti čas, da bi lahko dali barko na morje. Standardni mali zaplet je seveda bil, da je bil na FJ postavljeni jambor na karelu višji od dveh kablov - ki sta bila na našo srečo izolirana. Tudi je ta karel nekoliko drugačen od tistega, na katerem je bil Boštjanov prejšnji FJ, tako da je bilo jadrnico razmeroma lahko na njem toliko nagniti, da je lepo zdrsnila pod vsemi ovirami.

Za vsak primer sva prilagodila tudi 'home made' trapez - zadnji ga je nosil Aljaž, ki je za zdaj še veliko manjši od mene. Jaz se namreč po izpahu ramena - ki se je šlo na tej regati prav lepo razgibavanje - za dalj časa skupaj vendar še ne bi smel obešati na tisto roko.

Moja standardna obutev - sandali Teva - je bila za sobotne temperature vode in zraka (oboje ok. 12 +) in za spuščanje s karela v vodo s peščene plaže čisto OK. Ker je letos bil gasilski gumenjak zaseden, je pred štartom tudi Aljaž še plul z nama, potem pa so ga vzeli v posadko enega od običajno članov posadke FJ.
    Slika

Zjutraj je krepko vlekel veter - ampak daleč nad kopnim, tu pa smo z nekaj prestavitve starta čakali, da ne le kak piš tu in tam ampak kaj vsaj malo bolj stalnega ali močnega pride do nas. To čakanje sva porabila, da sem se spet malo - vsaj približno - spomnil uporabe kontrol - dva druga FJ, s katerima sem imel prejšnja leta večkrat opravka na Bohinjskem jezeru, imata veliko enostavnejšo ureditev.

Ampak - kot je videti že na prejšnji sliki, je veter počasi začel kodrati gladino in prostor pred pomolom se je izpraznil
    Slika

in na 'prapore' so dvignili signalne zastavice: plamenec 1, torej en trikotnik..
    Slika
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Pe Jan 16, 2015 18:09

pred Ankaranom
II. del

Opomba: pod nekaterimi slikami so povezave na slike v malce večji ločljivosti. Še enkrat razpored boj.
Slika
Za vso galerijo (Wada) klik na sliko.

Start in plov, kakor je šlo nama.
    Start je bil med pomolom in bojo 1 - tako, da je sodniška ekipa lahko s pomola lepo videla štartno linijo.
    Slika

Boja 2 je bila mislim da v smeri 235°, tretja potem naravnost na sever pred Debelim rtičem, nato ob obali nazaj na 1. bojo.

Boštjan si ni dobro zapomnil zaporedja in je najbrž mislil, da je treba s štarta pluti proti Debelemu rtiču. V tem primeru bi bilo ugodno startati toliko blizu obale, do koder je še veter preden pojenja pri obali in od tam - ena od dveh pomolu najbližjih jadrnic - sva tudi štartala.
    Slika

To za končno razvrstitev ni bilo zelo ugodno, saj je bila prava smer skoraj naravnost od obale proč in je bila boja, ne obala za štart ugodnejša stran, je pa naredilo plov za naju vse prej ko dolgočasen.

Tule sva na desnem kotu slike verjetno med štartom in prvo bojo in v glavnem se trudiva ostati vsaj kolikor toliko na čistem vetru. Še bodo tiste jadrnice levo od naju ostale tako nagnetene, si bodo zmešale veter in lahko jim bova ušla.
    Slika

Do obrata na drugi boji sva tudi še nekaj 'bluzila', saj naj bi z plovbo cik cak, torej ne naravnost na bojo kot sva plula, bila hitrejša, in tako do druge boje nisva dosti pridobila, nisva pa padla v senco oziroma pod jadra višjih v tisti gneči, tako da ni bilo najbolje, ampak tudi ni bilo slabo, saj sva nekaj jadrnic, ki so vozile cik cak in se pri tem v gneči - če ne drugače, vsaj z vzvrtinčenjem vetra - ovirale med seboj, vseeno dohitevala.
    Slika

Tole spodaj pa mislim da je obračanje okrog druge boje. Približno na sredi slike je gumenjak, ki je bil blizu boje, ki je tam med jadrnicami. Jadrnice desno od njega so že obrnile in so na poti proti tretji boji.

Midva sva na čistem, ampak ne na optimalni smeri na bojo. Samo... če bi se ujela v tisto gnečo in tisti zvrtinčeni veter, ne bi šla ne le hitrost pozlu, ampak je vprašanje, če bi med toliko višjimi jadri sploh še imela dovolj vetra za manevriranje.
    Slika

Vse, kar je na tej sliki desno od gumenjaka - motal se je blizu boje - je že obrnilo pred nama. Domnevam, da sva obrnila približno petindvajseta.
    Slika

Na obratu sva ujela manjšo skupino in del takoj, del pa malo kasneje pustila za seboj.

V tejle floti naju ne najdem...
    Slika

Evo nas :lol: Tam ena majhna reč z dvema pikama pod jadrom desno, ampak že kar precej spredaj.
    Slika

Tisto zadaj bi moral biti malo Ankaran, malo pa morda že Debeli rtič.
    Slika

Tole levo sva do cilja 'šibnila' - in še pet ali šest drugih za njo, desna - Sombrero - pa je bila na cilju skoraj deset minut pred nama.
    Slika

Potem je tik pred tretjo bojo zaostala še ena skupina na desni, ki je morala še enkrat prečiti, da je lahko dosegla bojo - temeljito nama pa je ušla ena barka z leve, mislim da Quarter Back, in ta je tudi potem 'odšibala naprej'. Tole mislim da je obračalo malo pred nami na tretji boji .
    Slika

Mane se že ni dalo ujeti.
    Slika

Najin obrat na tretji boji je bil pofotkan, in se mi zdi zanimiv. Za obratom sva s špinakerjem - čeprav se je veter smotano obrnil in je bilo špin treba ves čas žgečkati, pa je še komaj kaj nesel - dohitela in potem ušla vsaj še eni.

Kdo koga lovi?
    Slika
    Slika
    Midva sva na tem, da uideva - ne oni na tem, da nas dohiti.

Drug zorni kot z jadrnicami pred nama: Račka za racami
    Slika
    Slika

Slika
    Pa gremo po svoje, in sicer uidemo naprej
    Slika

Glede na smer vetra pred obratom okrog boje dvigneva špinaker, a veter bodisi obrne, bodisi je prešibek. Žgečkamo genaker do cilja - kljub temu, da se noče lepo napolniti, uidemo vsem. ki so v bližini.
    Slika
    Slika
    Slika
    Slika

Sprednji pa so tedaj že imeli toliko prednosti, da sploh nisva mogla ugotoviti, kdo od nas jadra hitreje. Za nekatere jadrnice na fotkah ne vidim oznak, tako da ne vem, ali so bile pred nama ali za nama. Po mojem so tido malo zmešane zaporedne številke fotk in zato še težje uganem.

Tele so najbrž za nama...
    Slika

V glavnem, Boštjan daje vtis, da je zadovoljen.
    Slika

Pa jaz tudi nisem ravno objokan.
    Slika

Potem do cilja ni bilo več nikogar v bližini pred nama - najbližji je imel deset minut prednosti; tisti za nama pa so kljub težavam z sesedanjem špinakerja počasi zaostajali.

Če bi štartala optimalno, bi nama nekaj hitrejših ušlo, s katero od ostalih bi se 'sabljali' za mesto, ostale pa bi verjetno že od štarta postopno zaostale. Dolgčas... Tako je bilo zanimiveje.

Boštjan ima (med drugim) dober nos za to, kje bo med drugimi barkami vseeno nekaj čistega vetra, pa tudi v od drugih jadrnic zvrtinčenem vetru sva se dobro znašla, tako da tudi z malo sreče kljub nižjemu jamboru in jadrovju nikoli nisva obtičala pod jadri katere od drugih jadrnic.

Na koncu 11. od 42 vseh - tudi na dan prireditve - prijavljenih.
Browch oziroma Cheeky Cherry sedmi. Donato - s katero jadrnico si bil pa ti? [/list]
Edit: ena slika je bila prevelika... Popravljeno.
Edit: ni bila zadnja - zdaj mislim, da so vse primerne velikosti.
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Feb 08, 2015 02:47, skupaj popravljeno 2 krat.
Uporabniški avatar
donato
Kontraadmiral

OdgovorNapisal/-a donato » Pe Jan 16, 2015 23:42

Naši ekipi je pa uspel veliki met in tako sem že na svoji prvi regati osvojil lovoriko. :wink:

Slika

......ali sedaj lahko kje ponižno zaprosim za morjeplovsko zastavico ? :D
kalužni mali
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Jan 17, 2015 00:36

Lanski in letošnji pošteno zadnji
    Lani je bila pošteno zadnja Cheeky Cherry - torej tudi morjeplovec - brovch. Bili so zadnji (mislim da 12.), ki so od 40 prijavljenih še uspeli pravočasno priti do cilja (še dvema so šteli uvrstitev, ker sta uspela prijadrati do prve boje, ampak to ni zadoščalo za pošteno zadnjega).

Letos so pa sedmi od 40 uvrščenih in približno četrt ure pred nama. Tokrat se jim midva po smotanem štartu nisva imela možnosti niti motati pod nogami (oziroma pred jadri), kaj šele da bi jim ušla.

Tako sta dve barki tudi letos neuvrščeni, vi pa ste blili letos zadnji, ki ste prispeli do cilja.

Bomo videli, kje boste naslednje leto :wink:

Zastavica
    Zastavico najlažje dobiš na srečanjih - admin jih ima praviloma s sabo. Mogoče na tistem, kjer si bil ti, ko smo poslušali Miran in Milana (Echo), sdmina ni bilo, sicer bi jo verjetno že dobil.

Februarsko srečanje je bilo praviloma Morjeplovski beli dan na katerem od smučišč in sicer na slovenski kulturni praznik (in na isti dan, kot navtični veleslalom, kjer so mene zadnjih nekaj let uporabili, tako da na tem srečanju še nisem bil.) Kako bo letos...

Jaz sem tokrat zastavico sicer imel s seboj, ampak FJ ni imel kake proste pripone ali križa, kjer ne bi motila, pa je ostala v nahrbtniku.
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » So Jan 17, 2015 02:00

pred Ankaranom
III. del

Popoldanska fešta
    Boštjan je hotel, da po tekmi še malo potrenirava, ko je že barka bila poštimana za plovbo, ampak jaz sem - čeprav rama ni bolela, začel čutiti pomanjkanje kondicije po mslo več kot enomsesečni imobilizaciji, česar še nisem uspel nadoknaditi. Tudi se dve vezi nista uspeli zarasti, torej...

Sem pa malo zaplul okrog Polančeve Pribe... Potem pa barko nazaj na karel in na kopno...

Zjutraj sva izplula ob plimi, zdaj pa je bila oseka in na lepem gladkem bregu sva zapeljala jadrnico na karel in jo odvlekla nad mejo plime blizu mesta, kjer je bila zjutraj veriga. Dobili smo se tudi z Aljažem, ki je pozabil pojesti sendvič in najbrž tudi sadje iz torbe, tako da je bilo najbolje vse tri malo nahraniti.

Med tem, ko so postopno v cilj plule ostale barke, je ves čas bilo nekaj glasbe - ves čas do odhoda v bar Korte na večerni del - in nekaj odraslih in tudi precej otrok je več ali manj ves čas plesalo. Tekoče zadeve raznih vrst - od nekaj vin (na kar se spet ne razumem) do čaja, ki je bil dober, a je na koncu pošel - verjetno je bila to edina reč, ki je je zmanjkalo.

Do večera ni zmanjkalo - zame odličnih - sardelic, pa tudi kak kos 'ihanskega brancina' se je našel. Bilo je kup zanimivih pogovorov in tudi Aljažu, mislim, da ni bilo dolgčas.

Po dolgem času sem se spet srečal z Olgo, ki se je šla tisti dan rehabilitacijo po poškodbi gležnja z morda dve-urnim plavanjem v morju (in me je spomnila tudi na letošnji Novoletni skok v morje). Zanjo so temperature vode ok. 10°C nekaj, česar je vajena od malega. Povedala je, da da Irtiš tudi poleti ni imel več kot 18°C, ko je bila temperatura zraka v okolici bistveno - recimo 20°C - višja. Kar zadeva odpornost na hlad, me nese - in jaz se tokrat nisem šel kopat :wink: Malo sva se pogovarjala tudi o tem, kaj zadnje čase počneta njeni hčeri Anja in Nastja; ko sem jih prvič srečal, je starejša komaj začela hoditi v šolo in tudi še nista dobro govorili slovensko. Odgovor je, da veliko in tudi dobro plezata. Olga in jaz sva pa zaradi tega ali onega sklepa z resnim plezanjem končala...

Ko so se začeli ljudje z okoli parkiranimi vozili odpravljati, je Boštjan - spet le z malo moje pomoči - razstavil in pospravil jadrnico in naložila sva jo na prikolico. Razen razglasitve rezultatov smo pripravljeni za odhod...

Razglasitev rezultatov in večerna fešta v baru Korta
    Če je bil še kdo lačen, je bilo še nekaj užitnega (na to se ne razumem dobro - dobra polenta z neko 'čorbico' tudi z nekaj 'morskimi sadeži' kot ena reč in druga reč verjetno iz krompirja tudi z 'morskimi sadeži'. Vmes so kratek utrinek z regate pokazali ob poročilih na eni televiziji in v času, ko smo čakali na rezultate, je imel bar Korta tudi še kaj za žejna grla.

Pa mislim, da je o tem nekaj zgoraj napisal donato :wink:

Vsi rezultati so tukaj... Razglasitev je bila zunaj pred barom Korta in po sončnem zahodu je postajalo hladno. Ker ni bilo ozvočenja in se občinstvo ni pustilo utišati, je bilo včasih malo treba ugibati, kaj je bilo povedano, a je za silo vseeno šlo.

Zmagal je, skupno, Lucifer pod roko Gorazda Frasa - tega imena se spomnim med jadrnicami pred nama že lani. Fotke so po obratu na 3. boji pred debelim rtičem, ko so razvili špinaker. Na cilju so bili skoraj eno uro - ok. 50 minut - pred nama.
    Slika
    Slika
    Slika

Drugi skupno je bil v za eno kategorijo večji barki Peter Podunavec z Glenfieldom. Pred obratom na 3. boji so bile tri jadrnice - od leve proti desni Yoga, Lucifer in Glenfield - blizu skupaj, na cilju pa je bil Glenfield 7 minut za Luciferjem.
    Slika

Potem priprava in dviganje genakerja...
    Slika
    Kljub temu, da so po fotkah sodeč tudi na Yogi pri tem malo 'kvačkali', je na Yogi tule že razvit, na Glenfield-u pa še ne.
    Slika
    Še malo, pa bo...
    Slika

Tretja skupno je bila Yoga, ki po obratu na 3. boji takole dviga genaker. Na cilju je bila dobre četrt ure za Luciferjem.
    Slika
    In tako gre z njim...
    Slika

Sinkopa, 4. na cilju, slabe pol ure za Luciferjem in dobrih deset minut za Yogo
    Slika

Kar se mi zdi posebej zanimivo je, da so prvi štirje od Debelega rtiča proti cilju pir Valdoltri pluli na levih uzdah, torej veter zajemali z leve, midva z Boštjanom pa z desne (verjetno je veter med tem obrnil in oslabel). Tisto skupino, ki sva jo 'šibnila' prav pri 3. boji (serija fotk v prejšnjem prispevku), sva verjetno v precejšnji meri zato, ker so predolgo rabili, da dvignejo genakerje in z njimi ujamejo veter, ki je najbrž prav takrat obrnil.

Rissa, 5. na cilju, 2 minuti za Sinkopo, in manj ko minuto za njo Kiwi in Cheeky Cherry
    Slika

Kiwi, 6. na cilju, 11 sekund pred Cheeky Cherry (brovch-em)
    Slika

Cheeky Cherry, 7. na cilju - približno četrt ure pred nama.
    Slika

Lani 'pošteno zadnji' Cheeky Cherry torej tokrat sedmi (naša lanska uvrstitev) in v svoji kategoriji tretji.

QuarterBack, 8. na cilju - slabe četrt ure pred nama.
    Slika
    Edit2: Kot zanimivost: ta tip ima (lahko? ne vem ali vsi ali po izbiri - in nisem našel prilike vprašati) nagibno kobilico (za več o tem klik na sliko).

Tole nisem 'ziher', ampak mislim da so tudi oni.
    Slika

Mana, 9. na cilju, deset minut pred nama.
    Slika

Sombrero, 10 na cilju, 9 minut pred nama. Tule je na desni strani slike - to je bilo med 2. in 3. bojo; Alba la Diva je peljala skozi cilj 16.ta
    Slika

Flying Junior SLO 17 je bil tokrat skupno 11. (od 40 uvrščenih) in v svoj kategoriji - za letos še - prvi in edini :lol: :lol: :lol:
    Nagrada za prvo mesto v razredu sta bili še dve točki dnevnega reda 'tekoče zadeve' v steklenicah, na katere se spet in še vedno ne razumem, ampak Boštjanu bodo prišle prav.

Aljaža in tudi mene je začelo mraziti, tako da sem stopil po rezervna oblačila in ko je Aljaž čez svoje oblekel še eno vetrovko, se je na udobnem stolu obrnil na stran in ugasnil kot luč.

Bila je še ena pomembna točka dnevnega reda, in sicer srečolov. Boštjan je že prejšnje leto zadel polirno sredstvo za podvodje jadrnice, ki se je na tekmah prav lepo obneslo, in si močno želel, da bi to zadel tudi letos.

Želja se mu je izpolnila, pa še med prvimi so nas izžrebali, tako da smo lahko zbudili Aljaža toliko, da se je prestavil v avto.

Edit2: Donato je bil 40 z Lenko - in bil tokrat 'pošteno zadnji', ampak ko sva se pred odhodom srečala in pozdravila, je rekel, da se je tudi on prav dobro imel.

Nazaj do doma in naslednji dan...
    Najprej smo odpeljali na njen dom prikolico z barko, potem sta se Boštjan in Aljaž poslovila od mene in...

No ja, doma sem najbrž tudi jaz 'ugasnil' precej podobno kot Aljaž prej. Naslednji dan, v nedeljo sem čutil precej mišic in kosti, ki se zadnjih nekaj mesecev od poškodbe niso imele prilike zares oglasiti. Danes je pa že spet vse OK.

Katera plovba bo že naslednja - za nadaljevanje rehabilitacije in vračanja kondicije...

Edit1: Dodane, urejene slike (in temu ustrezno tudi dopolnjeno besedilo)
Nazadnje spremenil Marjan Tomki, dne Ne Jan 25, 2015 05:35, skupaj popravljeno 2 krat.
brovch
Kapitan korvete

OdgovorNapisal/-a brovch » Ne Jan 18, 2015 00:19

Marjan lepa reportaža;

Doseglivo je bilo 4 mesto, na prvi in drugi boji smo obrnili kot 5, zadnja stranica pa je bila za pozabo.
lpg

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 0 gostov