TV fuč

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

TV fuč

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Nov 05, 2015 18:29

Na TVju so se nenadoma pojavili beli vertikalni trakovi, ki niso ves čas isti.
Beli trakovi so prisotni tudi kadar ni zunanjega signala na vhodu tvja.
Kaj bi to bilo? Kako odpraviti?

Na servisu so mi na mail odgovorili, da naj pripeljem TV na pregled (36€), da bodo povedali kaj in kako in mi potem zaupali ceno popravila.
Malo se mi zdi noro dajat 36€ zato, da bodo povedali nekaj kar že vedo, ker verjetno to ni prvi TV s tako ovaro.

Samsung LEDTV UE40D6510WS.

A mogoče kdo ve?
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Nov 05, 2015 19:28

Slika
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8346
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Nov 05, 2015 20:10

daj povej kateri svetli servis je to !
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Nov 05, 2015 20:13

So pa res đajići! Pelji na drug servis... kolker mam izkušenj pregledajo tv zastonj.
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Nov 05, 2015 20:19

Meni tko zgleda, kot da maš neke neonke zadaj prižgane pa se vidi odsev :D
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Nov 05, 2015 20:31

Tex napisal/-a:daj povej kateri svetli servis je to !

Mah, ta glavni servis za Samsung v LJ.
al

OdgovorNapisal/-a al » Če Nov 05, 2015 21:06

Če ni več garancije ne vozi k tistim zlatarjem. Tv servisov je dovolj drugih...
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 05, 2015 21:11

Marchi, to je pač tako...sam sicer nimam servisa za RTV, sem pa svoje čase, 30 let nazaj vodil servis printerjev na Birostroju, skozi moje roke je šlo tudi po 10 printerjev na dan, pa včasih nisem mogel biti 100% siguren v vzrok...RTV serviserji so si pred leti preko obrtne zbornice izborili, da lahko računajo pregled, kajti, ni ga serviserja, ki bo ti kar na oko garantiral, to je to, tu je napaka...v tvojem primeru je lahko problem v zaslonu, lahko v kontrolnem modulu, lahko na folijski povezavi, mislim,da manj kot 1 uro ne bo porabil nihče, da res ugotovi napako...1 uro si pa računajo, ker potem, ko se ugotovi napaka, se mnogokrat zgodi, da stranka enostavno reče, ko zve za strošek popravila, ehhh, to je pa predrago, kar obdržite TV ali pa ga enostavno hoče vzet nazaj brez plačila...tudi tukaj se zna zgoditi, da ti bo znesek popravila dosegel ali pa presegel polovico novega TV, glede na to, kako sorazmerno poceni so TV-ji
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 6954
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Če Nov 05, 2015 21:27

Jah glej in točno to oni vejo, da se TVja ne splača popravljat in "pripelji ga k nam, da potegnemo vsaj tistih 36€". Bedno!
Če so servis in imajo nekaj 10 TV na dan, potem 100% vejo zakaj gre pri tej napaki in nočejo povedati, "ne splača se popravit". Več kot očitno.
Uporabniški avatar
Marcel_Mastnak
Admiral
Prispevkov: 4013
Pridružen: So Jul 31, 2010 22:06
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Marcel_Mastnak » Če Nov 05, 2015 21:29

Čene pa poišči če ima slučajno kako serijsko napako al pa po simptomih... Google marikaj izve. Al pa če kakega mostra pozna kir kolega od enga znanca :D
CAR
Admiral
Prispevkov: 2269
Pridružen: Sr Mar 26, 2008 19:54
Kraj: Ljubljana - ACI Supetarska draga - Rab

OdgovorNapisal/-a CAR » Če Nov 05, 2015 22:07

Pinosat, oprosti ampak tukaj se ne morem strinjati s teboj. Eden riziko morajo prevzeti tudi serviserji elektronskih naprav in to je, da aparat pregledajo ter javijo stranki kakšen bo strošek popravila. Nato se stranka odloči ali bo krila popravilo ali ne. Še zelenjavar ima riziko ko nabavi solato in ne ve če jo bo prodal ozairoma ali jo bo prodal po znižani ceni tik pred gnitjem. Enako pek, mesar.....Prav tako servis avtomobilov, pripelješ in ti povejo kje je napaka in kakšen bo strošek potem pa je odločitev tvoja ali se boš odločil za popravilo ali ne.
You can't control the wind, but you can adjust your sails.
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 05, 2015 22:16

Car, vidiš, moje mnenje je drugačno, čeprav nimam servisa TV-jev, jih v tem podpiram, ker vem, kakšni problemi so s strankami...kolegu, ki se je par dni zajebaval s CD playerjem, je po tem, ko ga je stranki popravil, povedal ceno in stranki je bilo to kasneje preveč...hotela je pa imeti CD player nazaj...ker ga je razstavil in spet vrnil pokvarjenega, mu je poslal inšpektorja :x :x

Tudi jaz sem včasih opravljal meritve antenskega signala zastonj, plazil po strehah in strankam večkrat povedal, kje je signal, kje bom postavil antene in ojačevalce...čez teden, dva sem se peljal mimo, normalno... tam, kjer sem zmeril, je stala štanga, na njej antene...halo, pa nismo nori, danes takšnih meritev ne delam zastonj

No, v Marchijevem primeru ... sigurno obstaja RTV servis, ki bo dejal, če je zaslon, je popravilo cca...če je kontrolni modul, zna biti popravilo cca...če je folija, je toliko in toliko...potem se pa bo že odločil, ampak odpret ga je treba
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
Uporabniški avatar
cibro
Admiral
Prispevkov: 5004
Pridružen: Ne Jun 10, 2007 23:35

OdgovorNapisal/-a cibro » Če Nov 05, 2015 23:40

Ta ki je cd player popravljal brez da bi povedal koliko bo stalo je bebo v ostalem ti dam prav.diagnostika se placa jb ga.Seveda bi pa vsak normalen servis vsaj okvirni strosek dal saj to so neke standardne napake.Ko gres k dohtarju na pregled tud kasira.Ce bos potem sel na zdravljenje ali ne in to placal se pa potem odlocis ali pa ne..Ali pa sam guglaj.Men je tud crknl neki na tv.Samsung servis rece 250 eur bo.Mišo na crno mi rece 100.Pa sem guglal in narocil kondenzatorje za 22 eur tv 50 inc dol na mizo razstavt polotat sestavt nazaj gor.Ce bi bil Mišo pa da grem na teren itd isto 100 ojr minimum.Ce pa ces racun pa pod 150 ne.Pri doktorju zal guglanje kej dost ne pomaga je treba kar odkartat ali cakat da pride zdr.kartica na vrsto.Poguglaj kaj bi lahko bilo pa bomo pomagali ce se da.Sraufat pa znas pa kaj polotat;)
Uporabniški avatar
pinosat
Admiral
Prispevkov: 776
Pridružen: To Avg 16, 2011 13:39
Kraj: Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a pinosat » Če Nov 05, 2015 23:55

cibro napisal/-a:Ta ki je cd player popravljal brez da bi povedal koliko bo stalo


Narobe si razumel, on je povedal vnaprej približno ceno popravila....ampak ta je bila potem stranki naenkrat preveč :roll:

No, saj se je tudi meni že zgodilo, da sem zmontiral antenski sistem, pa mi po končani montaži stranka reče, da nima dovolj denarja :?
Vsak dan v vsakem pogledu vse bolj in bolj napredujem...
klemn
Admiral
Prispevkov: 1220
Pridružen: Sr Nov 25, 2009 08:10

OdgovorNapisal/-a klemn » Pe Nov 06, 2015 08:56

Izguba stika do panela, fuč kabel do panela ali pa kar fuč panel....to ti bojo ugotovili :)

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov