Iskalnik je našel 764 ujemanj

Napisal/-a Lure
So Jun 20, 2026 12:37
Forum: Razno v zvezi z navtiko
Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
Odgovori: 18
Ogledi: 980

Re: Jadrnica in Krilo Eclipse

Ja, ta razlaga je dobra in poučna. Očitno so bili na jadra (ne vemo pa ali je zraven delal tudi motor) in izgleda so jih še nekaj časa vlekli naprej pod trupom katamarana... https://slobodnadalmacija.hr/split-i-zupanija/split/u-posjedu-smo-dviju-videosnimki-iz-katamarana-na-prvoj-se-vidi-krs-na-jedr...
Napisal/-a Lure
Po Jun 15, 2026 14:19
Forum: Razno v zvezi z navtiko
Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
Odgovori: 18
Ogledi: 980

Re: Jadrnica in Krilo Eclipse

Definitivno je večina krivde na jadrnici, kar mi pa ni jasno da profi posadka na katamaranu izgleda kot da ni naredila nič, da bi se izognila trčenju. Bi pričakoval vsaj očitno spremembo smeri.
Napisal/-a Lure
Po Jun 15, 2026 10:26
Forum: Razno v zvezi z navtiko
Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
Odgovori: 18
Ogledi: 980

Re: Jadrnica in Krilo Eclipse

Se vidi, koliko plovil je potem pristopilo na pomoč
https://youtube.com/shorts/3J_y0htHnrQ
Napisal/-a Lure
Po Jun 15, 2026 07:33
Forum: Razno v zvezi z navtiko
Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
Odgovori: 18
Ogledi: 980

Jadrnica in Krilo Eclipse

Tale nesreča pri Splitskih vratih bo pa še nekaj časa burila duhove. Predvsem, da se je zgodilo trčenje pri visoki hitrosti - izgleda da je katamaran imel hitrost vsaj 18 vz ob trku, minuto pred tem pa 32vz. https://i.postimg.cc/cCBWZRXF/Krilo-Eclipse.png Preseneča me, da katamaran s profesionalno p...
Napisal/-a Lure
Pe Feb 20, 2026 12:08
Forum: Vse kar ne spada nikamor
Tema: Smart Home
Odgovori: 42
Ogledi: 8906

Re: Smart Home

OK, potem pa pošlji podatke od vremenske še na Windy, da imamo še ostali jadralci kaj od tega.
Napisal/-a Lure
Če Feb 19, 2026 21:28
Forum: Vse kar ne spada nikamor
Tema: Smart Home
Odgovori: 42
Ogledi: 8906

Re: Smart Home

Moja vremenska na barki je dostopna vsem v Windy:
https://www.windy.com/station/pws-f06ef ... 3,5,p:wind

Priporočam da si postaviš Signal K server, saj ti omogoča ogromno s podatki iz barke:
https://pojalabanda.com/t/odprta-naviga ... 750?u=lure
Napisal/-a Lure
To Feb 17, 2026 20:15
Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Odgovori: 187
Ogledi: 139007

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Mene forum in še kar nekaj strani gori stane 6 EUR/mesec pri Hetzner. To ni ravno nek strošek, da ne bi imeli shrambe za slike. Morjeplovec je že izgubil veliko uporabnih prispevokov, ker so slike izgubljene.
Napisal/-a Lure
To Feb 17, 2026 15:42
Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Odgovori: 187
Ogledi: 139007

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Jaz sem pripravljen pomagati pri prenosu foruma na kakšno novejšo platformo kot je Discourse, pri čemer se bi nujno moralo urediti gostovanje za slike - ker to da so slike na drugih strežnikih nima nobenega smisla in ni dolgoročna rešitev. Za primer Discourse foruma je tukaj: https://forum.pojalaban...
Napisal/-a Lure
Pe Sep 12, 2025 17:42
Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Odgovori: 187
Ogledi: 139007

Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum

Kaj pa če bi zadevo prstavili na nekaj modernejšega? Jaz lahko pomagam postaviti Discourse, ki ga uporabljam na https://pojalabanda.com. Gostovanje slik pa tudi ne bi smelo biti prevelik zalogaj v teh časih.
Napisal/-a Lure
So Sep 06, 2025 15:56
Forum: Zanimive poti naših morjeplovcev
Tema: Offshore Krk - Devin, avg 2016
Odgovori: 22
Ogledi: 8386

Re: Offshore Krk - Devin, avg 2016

Bi bilo fajn če bi forum nudil storitev za hranjenje slik, ker kamorkoli se prestavlja si odvisen od zunanjega ponudnika in prej ali slej se zadeve podrejo...
Pa še nalaganje slik bi bilo bolj enostavno.
Napisal/-a Lure
Če Avg 28, 2025 15:16
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Pb+LiFePO4
Odgovori: 298
Ogledi: 46537

Re: Pb+LiFePO4

Ja, fajn je če ima alternator interni temperaturni senzor in se zna regulirati na podlagi tega. Originalen alternator (Mistubishi 115A) na Volvo D2-55 recimo ima interni regulator na temperaturo. Jaz sem potem dodal zunanji kontroler Nordkyn VRC-200 , ki potem preko V-sense regulira za LFP polnjenje...
Napisal/-a Lure
So Avg 09, 2025 11:28
Forum: Vreme
Tema: Windy članek o nevihtah
Odgovori: 0
Ogledi: 849

Windy članek o nevihtah

Napisal/-a Lure
To Avg 05, 2025 08:46
Forum: Vreme
Tema: Vreme te dni
Odgovori: 1211
Ogledi: 337985

Re: Vreme te dni

Tale na Komiži si bo pa upam zapomnil da vezanje na obalo ni vedno dobra odločitev. Sploh ne v globoki vodi in z bokom na smer prihajajoče nevihte.

https://web.facebook.com/10008529711574 ... 735159100/
Napisal/-a Lure
Če Jul 31, 2025 21:00
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Mojstri za inox izdelke
Odgovori: 37
Ogledi: 15684

Re: Mojstri za inox izdelke

Iztok Žigante iz Izole je super mojster za inox. Meni je naredil nosilce za sončno elektrarno (integirano/nodomestil original ograjo) in stopnice za v morje. Več kot priporočam. A je moral odstranit ograjico ali je šlo brez, torej rezanje in varjenje kar direkt na obstoječi ograjici? Ograjico je od...