Iskalnik je našel 764 ujemanj
- So Jun 20, 2026 12:37
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
- Odgovori: 18
- Ogledi: 980
Re: Jadrnica in Krilo Eclipse
Ja, ta razlaga je dobra in poučna. Očitno so bili na jadra (ne vemo pa ali je zraven delal tudi motor) in izgleda so jih še nekaj časa vlekli naprej pod trupom katamarana... https://slobodnadalmacija.hr/split-i-zupanija/split/u-posjedu-smo-dviju-videosnimki-iz-katamarana-na-prvoj-se-vidi-krs-na-jedr...
- Po Jun 15, 2026 14:19
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
- Odgovori: 18
- Ogledi: 980
Re: Jadrnica in Krilo Eclipse
Definitivno je večina krivde na jadrnici, kar mi pa ni jasno da profi posadka na katamaranu izgleda kot da ni naredila nič, da bi se izognila trčenju. Bi pričakoval vsaj očitno spremembo smeri.
- Po Jun 15, 2026 10:26
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
- Odgovori: 18
- Ogledi: 980
Re: Jadrnica in Krilo Eclipse
Se vidi, koliko plovil je potem pristopilo na pomoč
https://youtube.com/shorts/3J_y0htHnrQ
https://youtube.com/shorts/3J_y0htHnrQ
- Po Jun 15, 2026 07:33
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Jadrnica in Krilo Eclipse
- Odgovori: 18
- Ogledi: 980
Jadrnica in Krilo Eclipse
Tale nesreča pri Splitskih vratih bo pa še nekaj časa burila duhove. Predvsem, da se je zgodilo trčenje pri visoki hitrosti - izgleda da je katamaran imel hitrost vsaj 18 vz ob trku, minuto pred tem pa 32vz. https://i.postimg.cc/cCBWZRXF/Krilo-Eclipse.png Preseneča me, da katamaran s profesionalno p...
- Ne Mar 01, 2026 21:40
- Forum: Razno v zvezi z navtiko
- Tema: Tisti, ki živijo morje
- Odgovori: 1
- Ogledi: 559
- Pe Feb 20, 2026 12:08
- Forum: Vse kar ne spada nikamor
- Tema: Smart Home
- Odgovori: 42
- Ogledi: 8906
Re: Smart Home
OK, potem pa pošlji podatke od vremenske še na Windy, da imamo še ostali jadralci kaj od tega.
- Če Feb 19, 2026 21:28
- Forum: Vse kar ne spada nikamor
- Tema: Smart Home
- Odgovori: 42
- Ogledi: 8906
Re: Smart Home
Moja vremenska na barki je dostopna vsem v Windy:
https://www.windy.com/station/pws-f06ef ... 3,5,p:wind
Priporočam da si postaviš Signal K server, saj ti omogoča ogromno s podatki iz barke:
https://pojalabanda.com/t/odprta-naviga ... 750?u=lure
https://www.windy.com/station/pws-f06ef ... 3,5,p:wind
Priporočam da si postaviš Signal K server, saj ti omogoča ogromno s podatki iz barke:
https://pojalabanda.com/t/odprta-naviga ... 750?u=lure
- To Feb 17, 2026 20:15
- Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
- Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
- Odgovori: 187
- Ogledi: 139007
Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Mene forum in še kar nekaj strani gori stane 6 EUR/mesec pri Hetzner. To ni ravno nek strošek, da ne bi imeli shrambe za slike. Morjeplovec je že izgubil veliko uporabnih prispevokov, ker so slike izgubljene.
- To Feb 17, 2026 15:42
- Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
- Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
- Odgovori: 187
- Ogledi: 139007
Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Jaz sem pripravljen pomagati pri prenosu foruma na kakšno novejšo platformo kot je Discourse, pri čemer se bi nujno moralo urediti gostovanje za slike - ker to da so slike na drugih strežnikih nima nobenega smisla in ni dolgoročna rešitev. Za primer Discourse foruma je tukaj: https://forum.pojalaban...
- Pe Sep 12, 2025 17:42
- Forum: Navtični forum Morjeplovec.net
- Tema: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
- Odgovori: 187
- Ogledi: 139007
Re: Navodilo za lepljenje, dodajanje slik na forum
Kaj pa če bi zadevo prstavili na nekaj modernejšega? Jaz lahko pomagam postaviti Discourse, ki ga uporabljam na https://pojalabanda.com. Gostovanje slik pa tudi ne bi smelo biti prevelik zalogaj v teh časih.
- So Sep 06, 2025 15:56
- Forum: Zanimive poti naših morjeplovcev
- Tema: Offshore Krk - Devin, avg 2016
- Odgovori: 22
- Ogledi: 8386
Re: Offshore Krk - Devin, avg 2016
Bi bilo fajn če bi forum nudil storitev za hranjenje slik, ker kamorkoli se prestavlja si odvisen od zunanjega ponudnika in prej ali slej se zadeve podrejo...
Pa še nalaganje slik bi bilo bolj enostavno.
Pa še nalaganje slik bi bilo bolj enostavno.
- Če Avg 28, 2025 15:16
- Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
- Tema: Pb+LiFePO4
- Odgovori: 298
- Ogledi: 46537
Re: Pb+LiFePO4
Ja, fajn je če ima alternator interni temperaturni senzor in se zna regulirati na podlagi tega. Originalen alternator (Mistubishi 115A) na Volvo D2-55 recimo ima interni regulator na temperaturo. Jaz sem potem dodal zunanji kontroler Nordkyn VRC-200 , ki potem preko V-sense regulira za LFP polnjenje...
- So Avg 09, 2025 11:28
- Forum: Vreme
- Tema: Windy članek o nevihtah
- Odgovori: 0
- Ogledi: 849
Windy članek o nevihtah
Zelo dober članek o nevihtah
https://www.windy.com/articles/41283?20 ... 0,5,p:wind
https://www.windy.com/articles/41283?20 ... 0,5,p:wind
- To Avg 05, 2025 08:46
- Forum: Vreme
- Tema: Vreme te dni
- Odgovori: 1211
- Ogledi: 337985
Re: Vreme te dni
Tale na Komiži si bo pa upam zapomnil da vezanje na obalo ni vedno dobra odločitev. Sploh ne v globoki vodi in z bokom na smer prihajajoče nevihte.
https://web.facebook.com/10008529711574 ... 735159100/
https://web.facebook.com/10008529711574 ... 735159100/
- Če Jul 31, 2025 21:00
- Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
- Tema: Mojstri za inox izdelke
- Odgovori: 37
- Ogledi: 15684
Re: Mojstri za inox izdelke
Iztok Žigante iz Izole je super mojster za inox. Meni je naredil nosilce za sončno elektrarno (integirano/nodomestil original ograjo) in stopnice za v morje. Več kot priporočam. A je moral odstranit ograjico ali je šlo brez, torej rezanje in varjenje kar direkt na obstoječi ograjici? Ograjico je od...
