Pozdravljeni.
Kakšen pomožni motor priporočate? Moč, proizvajalec?
Imamo pasaro Dalmatinko z vgrajenim diesel Volvo penta motorjem.
Lokacija je pod Velebitom/CRO.
Hvala.
Iskalnik je našel 13 ujemanj
- To Mar 04, 2014 15:12
- Forum: Motorna plovila
- Tema: Pomožni motor
- Odgovori: 2
- Ogledi: 1132
- Ne Apr 01, 2012 11:16
- Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
- Tema: Pasara Dalmatinka - pomožni motor
- Odgovori: 3
- Ogledi: 2739
Pasara Dalmatinka - pomožni motor
Pozdravljeni. Prosil bi za nasvet glede pomožnega motorja za pasaro Dalmatinko. Pasara ima glavni motor Volvo Penta MD 7 (vgradni diesel). Do sedaj smo imeli za pomožni motor Tomosa 4, vendar je postal nezanesljiv, tako da smo se po slabi lanskoletni izkušnji na morju odločili, da je treba nov pomož...
- Ne Jul 04, 2010 13:11
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Serviser Tomos
- Odgovori: 3
- Ogledi: 1704
Serviser Tomos
Pozdravljeni.
Iščem servis za Tomos 4,5 izvenkrmni motor...pozna kdo kakega dobrega serviserja na Dolenjskem ali v LJ?
Hvala.
Iščem servis za Tomos 4,5 izvenkrmni motor...pozna kdo kakega dobrega serviserja na Dolenjskem ali v LJ?
Hvala.
- So Maj 22, 2010 10:52
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Leseni deli na pasari
- Odgovori: 4
- Ogledi: 1786
- To Maj 18, 2010 20:09
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Leseni deli na pasari
- Odgovori: 4
- Ogledi: 1786
Leseni deli na pasari
Pozdravljeni.
Zanima me, kakšno barvo uporabiti za zaščito lesenih delov na pasari dalmatinki? Les je izpostavljen soncu, slani in sladki vodi...ker krma pasare ni pod tendo. Hvala za nasvete. lp.
Zanima me, kakšno barvo uporabiti za zaščito lesenih delov na pasari dalmatinki? Les je izpostavljen soncu, slani in sladki vodi...ker krma pasare ni pod tendo. Hvala za nasvete. lp.
- Pe Sep 04, 2009 11:10
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Teža pasare Dalmatinka
- Odgovori: 38
- Ogledi: 12600
Teža pasare Dalmatinka
Zdravo. Grem v nakup prikolice za prevoz barke. Imam pasaro Dalmatinko 5,9m, z vgradnim disel motorjem Volvo Penta MD7 ter nadgradnjo nad osnovno lupino. Koliko cca. tehta takšna pasara, da vem iskati primerno prikolico? Kaj svetujete? HVALA.
- Pe Avg 14, 2009 14:12
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Voda v pasari
- Odgovori: 5
- Ogledi: 2280
Voda v pasari
Zdravo. Za izkušene morjeplovce imam sledeče vprašanje: Imam pasaro Dalmatinko z vgradnim Volvo Penta MD7 motorjem. Vsakič ko grem na čoln (npr. 1x na dan zjutraj) se mi vklopi črpalka za črpanje vode iz kobilice čolna in prečrpa cca. 2-3 litre slane vode, kar pomeni, da v čoln prihaja slana voda. Z...
- Pe Jul 03, 2009 11:30
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
Vrtenje okoli osi
Zaenkrat vse uredu...T 4,5 lepo vžiga in laufa, a še vedno ga ne morem obračat okoli osi. Vijak za fiksiranje smeri čisto odvit, pa še zmeraj nič. Kaj naj naredim? Kje razdret in podmazat? lp.
- Če Jul 02, 2009 14:26
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
- Če Jul 02, 2009 09:24
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
- Če Jul 02, 2009 09:01
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
- Če Jul 02, 2009 07:54
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
Hvala za super stran. Malo sem si uspel pomagati z navodili...žal stvar ne deluje čisto tako enostavno kot piše v navodilih. A ima kdo izkušnje, kako T 4,5 vžigati, ko je hladen, delno segret in popolnoma segret motor. No pri segretem tudi meni ni delal težav, večji problemi so bili pri hladnem ozir...
- To Jun 30, 2009 22:12
- Forum: Popravila, gradnja, obnova
- Tema: Tomos 4,5
- Odgovori: 17
- Ogledi: 10213
Tomos 4,5
Pozdravljeni.
Dobil sem motor Tomos 4,5, brez navodil za uporabo. A ima mogoče kdo kakšna navodila za zagon, delovanje, vzdrževanje, gorivo-mešanica...?
hvala.
Dobil sem motor Tomos 4,5, brez navodil za uporabo. A ima mogoče kdo kakšna navodila za zagon, delovanje, vzdrževanje, gorivo-mešanica...?
hvala.
