Iskalnik je našel 17 ujemanj

Napisal/-a iGregor
Sr Mar 07, 2012 22:15
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: načrtovanje gradnje lesenega plovila
Odgovori: 16
Ogledi: 6275

Če ti je oblika in zadeva všeč (glede na to kaj boš s tem čolnom počel), pa če imaš prostor, orodje, strica tišlerja.... zakon, ti se kar loti. je to tvoj prvi čoln?
Napisal/-a iGregor
To Nov 01, 2011 21:27
Forum: Oprema plovil in vse kar paše zraven
Tema: Okovje za "starinsko-tradicionalno-klasično" jadrn
Odgovori: 0
Ogledi: 1301

Okovje za "starinsko-tradicionalno-klasično" jadrn

Za jadrnico ( opis jadrnice je v blogu, naslov je spodaj v nogi ) potrebujem okovje, skratka vse kar je kovinskega. Na netu sicer sta en večji nemški in angleški ponudnik opreme, a sta draga ku žafran+poštnina+nimata vsega kr rabim. Predvsem gre za bron in galv. jeklo. Če se je kdo s podobnim bavil ...
Napisal/-a iGregor
Sr Mar 02, 2011 21:45
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Gradnja surfa na vesla SUP in pena EVA
Odgovori: 3
Ogledi: 1968

Hvala za info na PM

Če bo še kdo rabil, EVA peno, ki ima to lastnost da ne drsi ko je mokra sem dobil v ALPagency v lj.

2x1m, deb 5mm za 33 €
Napisal/-a iGregor
Po Jan 17, 2011 09:04
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Gradnja surfa na vesla SUP in pena EVA
Odgovori: 3
Ogledi: 1968

Hvala Bolid.

No, to je ta pena. Da se jo tudi narezat, da imaš boljši oprijem.
Napisal/-a iGregor
Ne Jan 16, 2011 18:33
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Gradnja surfa na vesla SUP in pena EVA
Odgovori: 3
Ogledi: 1968

Gradnja surfa na vesla SUP in pena EVA

Pozdravljeni! Medtem, ko čakam na ugodne temperature, da bo mogoče nadaljevanje gradnje jadrnice, sem se lotil gradnje surfa na vesla (Stand Up Paddle surfa). Nabavil sem material, izrezal stringer, zlepil veslo, smernike. Čaka me oblikovanje stiroporja, grafika in laminiranje steklena vlakna+epoksi...
Napisal/-a iGregor
To Dec 14, 2010 20:46
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

Prozorne, mogoče ima rahlo rumen odtenek.
Napisal/-a iGregor
Sr Nov 24, 2010 21:12
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

V Amalu pravijo, da to smolo kupci uporabljajo tudi za gradnjo čolnov. Drgač pa je to smola za epoxi tlake, torej tle ne bomo najdl kaksnga potrdila od lloyda ali kej podobnga. Probi na vzorci pa poročaj. Aky pravi, da je OK.
Napisal/-a iGregor
To Nov 23, 2010 21:30
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

S herpelinom še nisem laminiral. Kar se tiče viskoznosti pa je Herpelin nekoliko bolj gost od namenske smole za laminiranje. Toliko ti lahko zaenkrat pomagam. Za strokovne nasvete se obrni na Samson Kamnik, ti imajo več vrst smol, tudi za laminacijo.
Napisal/-a iGregor
Sr Okt 27, 2010 18:05
Forum: Pravila in zakoni
Tema: Ali je B kategorija zadosti?
Odgovori: 28
Ogledi: 11092

Prav danes sem obiskal upravno enoto s tem vprašanjem, takole je: Če NMD vlečnega vozila in NDM prikolice ne preseže 3,5 t, potem lahko voziš z B kategorijo. Če pa ta vsota presega 3,5t (in ne gre ćez 4,25t) potem je potrebno opraviti dodatno praktično preizkušnjo v avtošoli, opraviti zdravniški izp...
Napisal/-a iGregor
Če Okt 14, 2010 22:07
Forum: Sporočila članov
Tema: Trbovlje represent!
Odgovori: 10
Ogledi: 3444

Tule imaš nekaj podatkov pa slik:
http://www.gartsideboats.com/catsail2.php#spartan

lp, GG
Napisal/-a iGregor
Če Okt 14, 2010 21:06
Forum: Sporočila članov
Tema: Trbovlje represent!
Odgovori: 10
Ogledi: 3444

Če bi bil sam v tem, bi me: 1)ali že zdavnaj minilo 2)ali pa bi se zadeve lotil bolj preprosto Tako pa smo trije in en drugega bremzamo ali pa spodbujamo...taksen je ta cirkus. Lotili smo se te velikosti zaradi prevoza in manjših stroškov vzdrževanja, vsekakor pa je kompromis, in tudi nas je že prij...
Napisal/-a iGregor
Sr Okt 13, 2010 11:59
Forum: Sporočila članov
Tema: Trbovlje represent!
Odgovori: 10
Ogledi: 3444

Trbovlje represent!

Pozdravljeni!

Iz Trbovelj. Sicer nismo izkušeni mornarji, smo pa tišlerji, profesorji ... in gradimo leseno jadrnico. Postopek gradnje objavljamo na blogu:

http://spartan.blog.siol.net/


LP, Gregor Guna (041 933 566)
Napisal/-a iGregor
Ne Okt 10, 2010 19:04
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

Torej, kot sem obljubil. Naredil sem preizkus z epoksidno smolo Herpelin 1000 v slani vodi. Vzel sem 4 naključne vzorce, ki so ostajali v lončku po končanem delu, stari so bili vsaj teden dni in jih kuhal 10 minut v slani vodi (4% soli). Še topli vzorci so bili bolj gumijasti, kasneje, ohlajeni so b...
Napisal/-a iGregor
Po Sep 27, 2010 18:05
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

Vse je na blogu, naslov sem dodal v zgornjem sporočilu, drugače pa še tule [http://www.gartsideboats.com/catsail2.php#spartan],

za kej več me pokliči na 041 933 566,

Gregor.
Napisal/-a iGregor
Po Sep 27, 2010 12:03
Forum: Popravila, gradnja, obnova
Tema: Epoksidno lepilo, osmoza, trdnost
Odgovori: 18
Ogledi: 8300

Hvala za informacije. Ko opravim test vam sporočim. Cena za Herpelin (smola in trdilec) je okol 110 € za 10 kg.

Kakšne so pa kaj cene za ostale smole?