Nepremičninski davek ...

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
kr en
Admiral
Prispevkov: 6703
Pridružen: So Nov 22, 2008 21:20
Kraj: From sea to sky
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a kr en » Po Okt 28, 2013 06:16

Pa saj davke je treba plačevat. Samo naj bodo pošteni in razumni!

Uni gospod Vitoslav Türk in barabinski Jaklič sigurno za svoje milijonske vile ne bosta plačala nič, ker so vpisane kot majhen gospodarski objekt. :twisted:
Raja pa naj za svoje stare bajte plačuje, da pokrije to proračunsko luknjo :evil:
"..Jer ovi ljudi normalni, tako su mi dosadni..." Jasmin Stavros
Uporabniški avatar
Nikola T.
Admiral
Prispevkov: 5414
Pridružen: Ne Nov 29, 2009 21:12
Kraj: Lj.-Trzin-Izola-Devin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Nikola T. » Po Okt 28, 2013 07:37

Tujina je le izhod v sili. Jaz si ne želim tega. Želim si ostati doma in živeti človeka dostojno življenje, ter le vzdržne pogoje za delo in da me lastna država ne (o)lupi do kraja in s tem prisili iskati izhod v sili.
Sashs
Kontraadmiral
Prispevkov: 233
Pridružen: So Sep 01, 2012 21:58

OdgovorNapisal/-a Sashs » Po Okt 28, 2013 10:04

Baufix napisal/-a:Če komu ni všeč.. naj se odseli v Francijo in tam plačuje. Bo hitro prišel nazaj.


kdo govori o franciji... jas bom če bom uspel prodat nepremičnine odpeketal k jodlerjem...
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7095
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » Po Okt 28, 2013 10:06

Visoki davki vzpodbujajo sivo-črno ekonomijo. Vsak se bo še bolj trudil skriti ali ugodno prikazati vse kar ima in zaslužiti mimo sistema, ker je sistem blesav in nerazumen. Pomoč sosed-sosedu so hoteli prepovedati, pa jim k sreči ni uspelo, ampak ravno k temu se bomo na koncu vsi zatekli, ker nas lupijo nerazumno.
Nazadnje spremenil Marchi, dne Po Okt 28, 2013 10:19, skupaj popravljeno 1 krat.
Baufix
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: To Nov 02, 2010 09:32

OdgovorNapisal/-a Baufix » Po Okt 28, 2013 10:11

Čeprav niti najmanj ne podpiram nabijanja davkov, pa menim, da najbolj lupimo sami sebe.
Neplačevanje je nacionalni šport, prav tako stečaji in likvidacije.
Uporabniški avatar
Grega295
Admiral
Prispevkov: 3328
Pridružen: Ne Apr 04, 2010 21:50

OdgovorNapisal/-a Grega295 » Po Okt 28, 2013 10:56

http://www.delo.si/arhiv/novi-davki-dod ... rizmu.html

Privezi 500 evrov dražji?

Enrico Galassi iz Marinvesta, ki upravlja izolsko marino, je dejal: »Zneska nismo niti izračunali, saj smo ugotovili tako hude nepravilnosti pri izračunavanju premoženja, da smo Gursu oporekali in predlagali, naj naredijo ponovne cenitve. Toda že sam obračun vodne pravice za 104.000 kvadratnih metrov morja po ceni 2,08 evra za vsak meter, bi nam prinesel 216.000 evrov pristojbine za uporabo morja. To pomeni, da bi morali samo zaradi vodne pravice vsak privez podražiti za 500 evrov. Česa podobnega naši gostje ne bi sprejeli,« je dejal Galassi.

V Marini Portorož so doslej plačevali 152.000 evrov za NUSZ in 45.000 za vodno pravico, odslej bodo poleg vodne pravice morali odšteti 282.000 evrov davkov. A tudi v Marini Portorož se ne strinjajo z vrednotenjem premoženja, saj so jim, denimo, hangarje vrednotili enako kot turistične apartmaje. Sami so izračunali, da bi morali plačati vsaj 80.000 evrov nižji davek.
tomaz_slo
Admiral
Prispevkov: 2392
Pridružen: Če Mar 25, 2010 15:28

OdgovorNapisal/-a tomaz_slo » Po Okt 28, 2013 11:22

Baufix napisal/-a:Če komu ni všeč.. naj se odseli v Francijo in tam plačuje. Bo hitro prišel nazaj.


Se absolutno ne strinjam s takšnim razmišljanjem.
Če komu ni všeč, naj to pove naglas. Če ga izvoljeni predstavniki ljudstva ne slišijo, pa naj se znajde.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti