Zaposlitev v navtičnem področju
Moderatorji: moderator2, moderator
Se strinjam Al. Ne samo da so ljudje močno omejili nakupe novih bark, tudi opremljajo in vzdržujejo jih precej manj... oziroma poskušajo čimveč naredit sami. V krizi ljudje pač varčujejo kjer se le da in najprej zmanjšajo tiste stroške, ki niso nujno potrebni... barke so že takšen "nepotreben" strošek.
Trenutno je v navtiki ponudba precej večja od povpraševanja in ponavadi v takšnem poslu ni zaslužka... z navtiko se bo verjetno spet splačalo ukvarjat, ko bo večina sedanjih ponudnikov obupala in bo povpraševanje preseglo ponudbo.
P.S. Ne verjamem, da bi lahko Masterpiece živel od urejanja foruma... razen če bi to delal za hobi... ampak on išče zaposlitev.
Trenutno je v navtiki ponudba precej večja od povpraševanja in ponavadi v takšnem poslu ni zaslužka... z navtiko se bo verjetno spet splačalo ukvarjat, ko bo večina sedanjih ponudnikov obupala in bo povpraševanje preseglo ponudbo.
P.S. Ne verjamem, da bi lahko Masterpiece živel od urejanja foruma... razen če bi to delal za hobi... ampak on išče zaposlitev.
Al, tvoje razmišljanje je popolnoma na mestu, zadel si bistvo.
Lahko povem, da mi znanja in izkušenj ne manjka pa se le težko prebijam skozi, ker pač živim samo od navtike. Največja drama je, da jeseni in pozimi sploh ni dela, spomladi, nekje marca se delo začne in traja do julija. V tem času pa bi vsak rad imel čim hitreje vse postorjeno. Na žalost vsega res ne uspeš ali pa se lahko dobesedno pretrgaš. Potem tudi zaslužen denar izgubi svojo vrednost. Pa še tisti, ki nimajo pojma, kaj je na stvari, govorijo, kako so serviserji na morju blazno dragi. Čudno!!
O neplačnikih ne bi izgubljal besed, še celo več: na forumu bi odprl novo kazalo z naslovom "Nateguni in neplačniki".
Osebno imam kar nekaj kandidatov.
Ne vem, kaj ponuja trg čez mejo. Za italijanske serviserje sicer vem, da so spustili cene storitev, kar daje slutiti, da je tudi pri njih kar globoka kriza.
Morda ti ostane samo še pot tam čez, Amerika ali Avstralija. Brez znanja in izkušenj
Lahko povem, da mi znanja in izkušenj ne manjka pa se le težko prebijam skozi, ker pač živim samo od navtike. Največja drama je, da jeseni in pozimi sploh ni dela, spomladi, nekje marca se delo začne in traja do julija. V tem času pa bi vsak rad imel čim hitreje vse postorjeno. Na žalost vsega res ne uspeš ali pa se lahko dobesedno pretrgaš. Potem tudi zaslužen denar izgubi svojo vrednost. Pa še tisti, ki nimajo pojma, kaj je na stvari, govorijo, kako so serviserji na morju blazno dragi. Čudno!!
O neplačnikih ne bi izgubljal besed, še celo več: na forumu bi odprl novo kazalo z naslovom "Nateguni in neplačniki".
Ne vem, kaj ponuja trg čez mejo. Za italijanske serviserje sicer vem, da so spustili cene storitev, kar daje slutiti, da je tudi pri njih kar globoka kriza.
Morda ti ostane samo še pot tam čez, Amerika ali Avstralija. Brez znanja in izkušenj
Joško napisal/-a:Največja drama je, da jeseni in pozimi sploh ni dela, spomladi, nekje marca se delo začne in traja do julija.
O tem smo že govorili. Navtika je pač sezonski posel in redko kdo lahko od njega živi celo leto (ne samo v krizi, tudi v dobrih časih). Tisti ki lahko, si morajo v sezoni nabrat toliko "špeha".
Ampak, kot pravite, da je kriza, se pa nekateri obnašajo popolnoma idiotsko ! (od mehanikov,trgovin,prodajalcev...)
In čudno,da take firme sploh še lahko laufajo...
Pozna kdo te norce, Selymar yacht ?
Klicali so me po 2x na dan, če lahko objavijo mojo barko, in če jim pošljem slike, in mi cenkali ceno, še preden so objavili kvaliteten oglas, oz le tega sploh ne znajo objavit, kljub vsem posredovanim informacijam !
Sedaj jih bom pa po enem mescu njihovega klicanja in drugem mescu čakanja, da so objavili oglas ( seveda popolnoma amatersko) rekel,da naj se skopljejo...
Ni čudno da gre vse v rit, če se pa danes nihče več ne zna držat dogovorjenega
In čudno,da take firme sploh še lahko laufajo...
Pozna kdo te norce, Selymar yacht ?
Klicali so me po 2x na dan, če lahko objavijo mojo barko, in če jim pošljem slike, in mi cenkali ceno, še preden so objavili kvaliteten oglas, oz le tega sploh ne znajo objavit, kljub vsem posredovanim informacijam !
Sedaj jih bom pa po enem mescu njihovega klicanja in drugem mescu čakanja, da so objavili oglas ( seveda popolnoma amatersko) rekel,da naj se skopljejo...
Ni čudno da gre vse v rit, če se pa danes nihče več ne zna držat dogovorjenega


“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
A ni Seaway preseli proizvodnjo Greenlinov nazaj v Slovenijo (in odpustil precej ljudi, ki so delali v Monfalconu)?
Nazadnje spremenil H2O, dne Če Okt 27, 2011 10:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov
