Zaposlitev v navtičnem področju

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Sr Okt 26, 2011 09:08

Se strinjam Al. Ne samo da so ljudje močno omejili nakupe novih bark, tudi opremljajo in vzdržujejo jih precej manj... oziroma poskušajo čimveč naredit sami. V krizi ljudje pač varčujejo kjer se le da in najprej zmanjšajo tiste stroške, ki niso nujno potrebni... barke so že takšen "nepotreben" strošek.

Trenutno je v navtiki ponudba precej večja od povpraševanja in ponavadi v takšnem poslu ni zaslužka... z navtiko se bo verjetno spet splačalo ukvarjat, ko bo večina sedanjih ponudnikov obupala in bo povpraševanje preseglo ponudbo.

P.S. Ne verjamem, da bi lahko Masterpiece živel od urejanja foruma... razen če bi to delal za hobi... ampak on išče zaposlitev.
Uporabniški avatar
Joško
Admiral
Prispevkov: 1774
Pridružen: Če Sep 17, 2009 15:02
Kraj: Koper

OdgovorNapisal/-a Joško » Sr Okt 26, 2011 16:39

Al, tvoje razmišljanje je popolnoma na mestu, zadel si bistvo.

Lahko povem, da mi znanja in izkušenj ne manjka pa se le težko prebijam skozi, ker pač živim samo od navtike. Največja drama je, da jeseni in pozimi sploh ni dela, spomladi, nekje marca se delo začne in traja do julija. V tem času pa bi vsak rad imel čim hitreje vse postorjeno. Na žalost vsega res ne uspeš ali pa se lahko dobesedno pretrgaš. Potem tudi zaslužen denar izgubi svojo vrednost. Pa še tisti, ki nimajo pojma, kaj je na stvari, govorijo, kako so serviserji na morju blazno dragi. Čudno!!

O neplačnikih ne bi izgubljal besed, še celo več: na forumu bi odprl novo kazalo z naslovom "Nateguni in neplačniki". :twisted: Osebno imam kar nekaj kandidatov.

Ne vem, kaj ponuja trg čez mejo. Za italijanske serviserje sicer vem, da so spustili cene storitev, kar daje slutiti, da je tudi pri njih kar globoka kriza. :(
Morda ti ostane samo še pot tam čez, Amerika ali Avstralija. Brez znanja in izkušenj :?
:)"Dobrega štromarja zruka samo slab šnops":)
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Sr Okt 26, 2011 18:49

Masterpiece imaš ZS.
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Okt 26, 2011 19:59

Ja, teb bi pa prav pršu še kakšen mojster več. :wink:
lpg
https://medisken.si
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Sr Okt 26, 2011 20:25

gregor.n napisal/-a:Ja, teb bi pa prav pršu še kakšen mojster več. :wink:
lpg

Ja seveda , mam zahtevno stranko u Biogradu, pa moram čimprej
rešit problem... :oops:
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Okt 26, 2011 21:43

Zahtevno? Jaz bi rekel potrpežljivo, ZELO. :lol:
lpg
https://medisken.si
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Okt 26, 2011 21:51

dokler ta zahtevnopotrpežljiva stranka ne bo na joškotovem spisku, v novem podforumu, sploh ni problema... :wink:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 27, 2011 07:51

Joško napisal/-a:Največja drama je, da jeseni in pozimi sploh ni dela, spomladi, nekje marca se delo začne in traja do julija.

O tem smo že govorili. Navtika je pač sezonski posel in redko kdo lahko od njega živi celo leto (ne samo v krizi, tudi v dobrih časih). Tisti ki lahko, si morajo v sezoni nabrat toliko "špeha".
primusr
Admiral
Prispevkov: 933
Pridružen: To Mar 03, 2009 15:53
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a primusr » Če Okt 27, 2011 08:15

gregor.n napisal/-a:Zahtevno? Jaz bi rekel potrpežljivo, ZELO. :lol:
lpg


Potrpežljivost je božja mast. :D
Fiat Justitia ... Some day....
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 27, 2011 08:39

Ti ne razumeš Gregor... Primusr bi si rad zagotovil še delo za čez zimo :wink:
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Okt 27, 2011 09:25

brane40 napisal/-a:Ti ne razumeš Gregor... Primusr bi si rad zagotovil še delo za čez zimo :wink:


:lol:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Okt 27, 2011 09:49

Ampak, kot pravite, da je kriza, se pa nekateri obnašajo popolnoma idiotsko ! (od mehanikov,trgovin,prodajalcev...)
In čudno,da take firme sploh še lahko laufajo...

Pozna kdo te norce, Selymar yacht ?
Klicali so me po 2x na dan, če lahko objavijo mojo barko, in če jim pošljem slike, in mi cenkali ceno, še preden so objavili kvaliteten oglas, oz le tega sploh ne znajo objavit, kljub vsem posredovanim informacijam !
Sedaj jih bom pa po enem mescu njihovega klicanja in drugem mescu čakanja, da so objavili oglas ( seveda popolnoma amatersko) rekel,da naj se skopljejo...

Ni čudno da gre vse v rit, če se pa danes nihče več ne zna držat dogovorjenega :roll:
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Če Okt 27, 2011 09:54

Probaj pri SEAWAYU tam so kar nekaj ljudi rabili za delo v monfalconu-Italija, samo to je bilo par mesecev nazaj.Veliko uspeha
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Če Okt 27, 2011 10:15

A ni Seaway preseli proizvodnjo Greenlinov nazaj v Slovenijo (in odpustil precej ljudi, ki so delali v Monfalconu)?
Nazadnje spremenil H2O, dne Če Okt 27, 2011 10:20, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Če Okt 27, 2011 10:20

Pred mesecom dni al pa malo več sem se peljal z barko tam mimo in so še veselo delali. No vsaj videt je blo da se nekaj dela.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov