Kava

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

vladimir
Kapitan
Prispevkov: 172
Pridružen: To Sep 07, 2010 18:05

OdgovorNapisal/-a vladimir » To Okt 25, 2011 10:14

dule napisal/-a:Pol pa še jaz pirdem na kavo ko bom kaj v vašem koncu.

Samo bova našla drugo gostilno.Kot vidiš vabi,ti prideš,pol mu je pa preteško napisat -lepo da si se oglasil.
Slootack
Viceadmiral
Prispevkov: 546
Pridružen: Pe Avg 21, 2009 14:02
Kraj: Kras/ Trst
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Slootack » Sr Jan 25, 2012 09:47

Kavico pijem parkrat na mesec, ekspress. Poznam pa kofetarje in kofetarce, ki spijejo že pred sedmo uro zjutraj 4-5 doz v eni uri in to ne tistih doz iz avtomata...
Seveda pulz že navsezgodaj prebije korce in se obnašajo kot, da je vse za polomit in razbit... ob 12h že mečejo granate... :lol: :evil:
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Jan 25, 2012 10:04

Več kofeina zaužiješ z dolgo vodeno kavo, kakor z močnim kratkim esspresom.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jan 27, 2012 10:19

K A V A

Vsako jutro vas prebudi in pravega klepeta si brez nje ne
predstavljate. A kava ni zgolj dišeči krepčilni napitek! Njena
uporabnost se pri polni skodelici ne konča! Vas zanima, kako jo se
lahko uporabite?

Kot gnojilo. Kavna usedlina je najpogostesi krivec za zamasene odtoke
v gospodinjstvu! Ne zlivajte je torej vanj, raje jo uporabite za
gnojilo! Preden v zemljo posejete rastline, njihova semena zmešajte s
kavno usedlino. Rastline bodo tako bolje uspevale, sestavine kave pa
bodo uničile vse skodljive snovi v zemlji!

Proti mravljam. Mravlje ne marajo kave. Če boste kavno usedlino zlili
na mesto, kjer domujejo na vašem vrtu, jih boste tako pregnali. V
pomoč pa vam je lahko tudi v kuhinji: na mesta, kje ste v stanovanju
opazili mravlje, potresite nekaj zrn kave!

Proti neprijetnemu vonju v hladilniku. Če se želite znebiti
neprijetnih vonjav iz hladilnika, vanj postavite skodelico kavnih zrn.
Po nekaj dneh bo neprijetni vonj izginil.

Za sveža oblačila. Oblačila bodo zadržala svežino, če boste v omaro
postavili nekaj zrn pražene kave.

Turška ali z mlekom? Vseeno, le da ima kofein. Kava je namreč osvojila
simpatije nutricionistov in številnih iz zdravstvenih krogov.
Poudarjajo, da je poživljajoč napitek, seveda v zmernih količinah,
dober za nas. Ob tem nizajo pet dokazov, s katerimi utemeljujejo svoje
prepričanje.

Pri ženskah preprečuje depresijo
Ena novejših raziskav, ki so jo izvedli na univerzi Harvard, je
dokazala, da je pri ženskah, ki redno pijejo kavo, moznost za pojav
depresije kar 20 odstotkov manjša kot pri tistih, ki po črnem napitku
ne posegajo.

Pri moških zmanjšuje verjetnost raka na prostati
Na podlagi rezultatov še ene raziskave s Harvarda znanstveniki
zatrjujejo, da se pri moških, ki dnevno zaužijejo vsaj pet skodelic
kave, zmanjša verjetnost nastanka raka na prostati kar za 60
odstotkov, hkrati pa je pri njih za 20 odstotkov manjša verjetnost, da
bodo zboleli za katero koli obliko raka na tej žlezi. Pri tem sicer ne
povedo, kolikšna je možnost infarkta ob rednem uživanju tolikšne
količine tega poživila - mogoče pa se bodo s tem ukvarjali v naslednji raziskavi ...

Ščiti pred različnimi oblikami raka glave in vratu
Raziskava, izvedena na univerzi Utah, dokazuje, da je pri osebah, ki
na dan zaužijejo štiri skodelice kave, 39 odstotkov manjša verjetnost
razvoja raka ustne votline in grla v primerjavi s tistimi, ki kave ne
pijejo. Redno uživanje kave povezujejo tudi z manjšo možnostjo pojava
raka na črevesju, raka jeter in ciroze.

Lahko varuje pred alzheimerjevo boleznijo
Kar nekaj raziskav je proučevalo učinek kofeina na možgane. Poskusi na
miših so dokazali, da občutno zmanjšuje kopičenje strupenih proteinov,
povezanih z alzheimerjevo boleznijo, ki počasi uničujejo možganske
celice. Pri miškah, ki so že pokazale simptome te bolezni, je kofein
upočasnil propadanje in pospeąil obnavljanje možganskih celic, so
povedali znanstveniki s centra za raziskovanje te bolezni na Floridi.

Ščiti pred diabetesom
Številne raziskave dokazujejo, da kava ščiti pred nastankom diabetesa
tipa 2: pri ljudeh, ki popijejo tri do štiri skodelice kave vsak dan
je mošnost za nastanek diabetesa tipa 2 kar za 25 odstotkov manjša v
primerjavi s tistimi, ki so privoščijo manj kot dve skodelici dnevno.

Gremo na eno kavico?
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Feb 10, 2013 09:05

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 17:13, skupaj popravljeno 1 krat.
rjavolasa skipperka
Viceadmiral
Prispevkov: 516
Pridružen: To Jan 01, 2013 10:35
Kraj: LJUBLJANA

OdgovorNapisal/-a rjavolasa skipperka » Ne Feb 10, 2013 10:09

hmmmm kava

Sama sem tudi ljubiteljica kave tako turške kot tudi kdaj iz avtomata. V gostilni pa vedno pijem belo kavo.....

Najboljša kava je kava, ko ti jo nekdo skuha z ljubeznijo :)
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Feb 10, 2013 10:17

al napisal/-a:Idealen dan za srebanje kavice na kavču pred TV-jem...


Sploh z visoko vročino in bolečimi sklepi.
Grem enga cuknt, saj slabše ne more bit!

LP

.
pajer 1

Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Feb 10, 2013 10:53

kava, kaj pa je to ? :lol:
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
polanc
Admiral
Prispevkov: 9475
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Ne Feb 10, 2013 11:24

Kava je podloga za SMETANO...
No smetane je pa veliko vrst,veliko ima možnosti uporabe.posebno paše pri kaki dobri sadni kupi,pa s kakih......je tud sladka.........Kupi se jo...Pakirana je ....Ima rok trajanja.... :lol:
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Ne Feb 10, 2013 11:28

a tudi to ne poznam, mi kupujemo samo to kar nima roka trajanja ; )
SlikaSlika

“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
pale
Admiral
Prispevkov: 1905
Pridružen: Pe Okt 19, 2007 06:34
Kraj: ˇljubljana

OdgovorNapisal/-a pale » Ne Feb 10, 2013 14:46

v roku 14 dni sem se navadil piti nesladkano kavo,moram priznati da je kava veliko boljšega okusa in zdrava.ne pijem več sladkane :lol:
francelj
Admiral
Prispevkov: 1097
Pridružen: Po Nov 26, 2007 21:09
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a francelj » Ne Feb 10, 2013 15:00

Pajer, tudi jaz danes gledam, če se je mogoče termometer pod pazduho pokvaril. Kavo sem pa vseeno spil. Belo kavo, da se ne pozna, če je kava slaba.
Uporabniški avatar
dule
Admiral
Prispevkov: 751
Pridružen: Pe Jul 27, 2007 15:53

OdgovorNapisal/-a dule » Ne Feb 10, 2013 15:15

Očitno nas je tukaj kar nekaj z visoko vročino? :oops:
Samo brez kave pa ne gre.
Uporabniški avatar
pajer1
Admiral
Prispevkov: 5982
Pridružen: Ne Dec 16, 2007 17:39
Kraj: Ljubljana, Marina Umag

OdgovorNapisal/-a pajer1 » Ne Feb 10, 2013 15:42

.

Vrag je vzel šalo!

Že tretji dan se kuha po meni. Od 37,6 do 38,3. Pa vroče in mraz in sam sebi odveč.
Moram en nezabeljen čajček popit, ker sem stalno žejen.

LP

.
pajer 1



Kdor misli, da ne zna molit, naj gre na morje!
al

OdgovorNapisal/-a al » Ne Feb 10, 2013 15:44

...
Nazadnje spremenil al, dne Ne Jan 17, 2016 17:13, skupaj popravljeno 2 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti