Nesreca pri Bernardinu

Tukaj lahko razpravljate o vsem, kar ne sodi v nobeno od zgornjih rubrik. Vseeno naj ne vsebuje preveč politike, verskega prepričanja in podobnega, kar lahko hitro preveč razdvaja ljudi!

Moderatorji: moderator2, moderator

Mat2000

Nesreca pri Bernardinu

OdgovorNapisal/-a Mat2000 » So Jul 17, 2010 23:17

..
Nazadnje spremenil Mat2000, dne To Mar 19, 2013 15:38, skupaj popravljeno 1 krat.
Uporabniški avatar
bolid
Admiral
Prispevkov: 2659
Pridružen: Če Maj 29, 2008 18:56
Kraj: Novo mesto
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bolid » Ne Jul 18, 2010 09:41

Pred mesecem dni, sem bil v Portorožu in sem opazoval kako je z Baylinerjem 602 ob obali (cca30m) vlekel privezan balon na njem pa eno osebo.Sedaj ko tole berem se mi vse bolj zdi, da bi to lahko bilo isto plovilo.
Ure dnevi leta tečejo....
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Sr Jul 21, 2010 13:13

Ker vedno plujem tu, lahko povem, da so eni in drugi zelo nevzgojeni. Velikokrat grem 500m ali več od obale direkt na glavo kopalca (1vozel) inga vprašam, če dela samomor - da vam ne razlagam kakšne nemogoče odgovore dobim. Najbolj pogost je - če bo prišel gliser, se bom potopil pod vodo in kaj me to sploh briga itd.
Tudi gliserji in gliserčki norijo ob obali, kot da so vsi kupili izpit v Sisku. Da ne omenjam ko plutam v Pi zalivu me marsikdo zamenja za bojo in drvi krog 1-2m okoli barke -noro.
Sratka ob tej naši kratki obalci je norišnica in žal 1 žrtev je za to kar vidim tu zelo malo.
lp
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jul 21, 2010 15:49

Upajmo da bo vsaj spametovala koga.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
kocka
Admiral
Prispevkov: 4832
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 20:03
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a kocka » Pe Jul 23, 2010 11:51

Najbolj smešno oz. tragično je to, ko potapljač označi svoje mesto potapljanja z bojo, da bo varen, potem pa firbci z gliserji okoli vozijo in gledajo kaj to plava na vodi.
Poročnik fregate
Prispevkov: 67
Pridružen: Pe Nov 09, 2007 20:36
Kraj: Piran

OdgovorNapisal/-a » Če Jul 29, 2010 11:42

ja, ja in vlečejo gor potapljača in če je na večji globini, mu ne ostane drugega, kot da odreže.
lpmš
Uporabniški avatar
bluesky
Viceadmiral
Prispevkov: 541
Pridružen: To Sep 02, 2008 21:00
Kraj: Ljubljana Šentvid
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a bluesky » Če Jul 29, 2010 12:31

Joj, katastrofa. Pri tem pa res ni nekega recepta kako ravnati. Če se vračaš zvečer proti obali , je nekoliko valovito, sonce v premec, in kopalec v vodi ki plava žabico (da ne dviguje rok)- optimalni recept da ga povoziš pa tudi če greš po polžje.
BlueSky
joeloe
Kontraadmiral
Prispevkov: 270
Pridružen: Pe Jan 18, 2008 20:46

OdgovorNapisal/-a joeloe » Če Jul 29, 2010 16:56

Ja po pameti je treba...
Zadnjič sem poslušal znanca, ki je tarnal, da ima zdaj že vsak kmetavz svoj čoln...
Letos sem na doustu to tudi opazil, ko je neka italijanska barka, dolga cca. 10m glisirala v prelivu med Fratrskim otokom in Indijami.
Na obali pa je znak, da je glisiranje prepovedano.
Okoli pa polno raznih zasidranih jadrnic in malih čolnov.
Oni na barki pa muziko na 10 in ko jim pomahaš naj upočasnijo, ti mahajo nazaj v stilu "A, si nas opazil? Kaj smo frajerji!"

Policajev, seveda ni bilo...

Naslednji dan pa na tej plovni poti, skoraj na sredini preliva, zasidrana jadrnica, kjer so se odpravljali spat...
Sve će to narod da pozlati!

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov