Pozdravljeni!
Morda kdo ve ali so z vstopom hrvaške v EU kakšne spremembe pri prodaji/prepisu čolna s HR zastavo (lastnik in kupec sta slovenca)?
Menda naj ne bi bilo več plačila 5% davka.
Morda točen postopek prepisa?
Hvala!
Prepis čolna s HR zastavo
Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1
Naredita kupoprodajno pogodbo, jo overita, potem pa mora iti kupec na Porezno upravo kjer plača 5% vrednosti. Z potrdilom o plačnem davku za prepis, original kupoprodajno pogodbo, originalnim vpisnim listom, OIB številko in sklenjenim zavarovanjem gre nakapetanijo in se vpišejho spremembe.
Lahko pa barko na HR odjaviš in barko registriraš v SLO in tako se kupec izogne plačilu 5%.
Lahko pa barko na HR odjaviš in barko registriraš v SLO in tako se kupec izogne plačilu 5%.
Nakup gumice pod hr zastavo
Pozdrav.
Namen imam kupiti gumenjaka 3,2m za byboot. Gumenjak je registriran na hrvaškem in ima tudi plačan davek na HR. Ima HR plovno dovolenje. Zanima me postopek če se je kaj spremenilo.
Namen imam kupiti gumenjaka 3,2m za byboot. Gumenjak je registriran na hrvaškem in ima tudi plačan davek na HR. Ima HR plovno dovolenje. Zanima me postopek če se je kaj spremenilo.
Kdo je na strani
Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti
