hrvaška vinjeta 50% popusta

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Jun 22, 2011 12:15

OK. Zdej imam jest vinjeto in uni papir od prejšnjega lastnika, tako da potemtakem lahko uveljavljam popust.
janadino
Admiral
Prispevkov: 3977
Pridružen: Če Okt 11, 2007 14:57

OdgovorNapisal/-a janadino » Sr Jun 22, 2011 12:26

Ja. Če ti njegova vinjeta še velja, dopišeš sebe na popis oseb in overiš še na kapetaniji. Seveda če je še prostor na popisu. Ko pa ti preteče pa kupiš novo in uveljavljaš popust. Ampak spet v okvirjih, da ti ne poteče eno leto vmes, kot so že napisali zgoraj.
Guma je guma, zaenkrat.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Jun 22, 2011 13:05

No moja vinjeta je veljavna do 17.7.2011. Se pravi da moram novo kupiti 16.7.2011, da uveljavljam popust.
Uporabniški avatar
Mace
Kapitan fregate
Prispevkov: 113
Pridružen: Pe Maj 21, 2010 18:55
Kraj: Perth

OdgovorNapisal/-a Mace » Sr Jun 22, 2011 13:23

kupiti jo moraš do konca leta 2011
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Sr Jun 22, 2011 13:27

Zastopim!
Hvala
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Jun 22, 2011 15:12

Fantje jest mam sveže natiskane, prodam ugodno, ne odgovarjam za tiskarske napake. Cena za kos 500 eur, je pa to trajna vinjeta :lol: :lol:
V8 + Jet drive
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Sr Jun 22, 2011 15:36

Mike napisal/-a:Fantje jest mam sveže natiskane, prodam ugodno, ne odgovarjam za tiskarske napake. Cena za kos 500 eur, je pa to trajna vinjeta :lol: :lol:


Kaj je tudi PINKI kot naša :?: Te vzamem kar dve :D
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Sr Jun 22, 2011 18:33

Dejan, če želiš jo lahko dobiš v pinki varianti. Zarad mene dava lahko tut Slovenski grb gor, da ne bo tista kičasta šahovnica. :lol:
V8 + Jet drive
0603
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 07, 2011 13:34

OdgovorNapisal/-a 0603 » Če Jul 07, 2011 13:39

Pozdravljeni,

mene pa zanima sledece...preiskal sem "search" in googlal in ne najdem odgovora.


Imam gumenjaka 3,6 + motor 9.8 KM. Izpit imam opravljen, coln je registriran ter zavarovan.

Lani sem bil na morju na Hvaru in nisem kupil vinjete oz. plovnega dovoljenja oz. cesarkoli..nekje sem prebral, da je to zgolj za plovila daljsa od 5m.


Zdaj pa sprasujem vas....ali potrebujem se karkoli, ali moram se oglasiti v kapetaniji in kaj placati, kupiti, itd...letos dopustujem v blizini Zadra(Ugljan) in res ne bi rad imel sitnosti.


Torej zanima me:
ali potrebujem turisticno vinjeto za coln, ceprav turisticno taksno placam v apartmaju?

ali potrebujem plovno vinjeto oz. plovno dovoljeno?


potrebujem sploh karkoli, razen reg. in zavarovano plovilo v Sloveniji ter izpit?


Hvala in lp, 0603
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Če Jul 07, 2011 13:55

Turistične takse ne rabiš plačevat saj ne boš bivakiral na njem. Plačat pa moraš vinjeto. Ostalo pa itak imaš urejeno.
Lp,
Iztok
0603
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 07, 2011 13:34

OdgovorNapisal/-a 0603 » Če Jul 07, 2011 14:04

goahead napisal/-a:Turistične takse ne rabiš plačevat saj ne boš bivakiral na njem. Plačat pa moraš vinjeto. Ostalo pa itak imaš urejeno.
Lp,
Iztok


Daj mi prosim razlozi....placati moram vinjeto ali plovno dovoljenje.
Je to morda enako?
Uporabniški avatar
Mike
Admiral
Prispevkov: 1373
Pridružen: To Jul 01, 2008 11:01
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Mike » Če Jul 07, 2011 14:16

Greš na najbližnjo kapitanijo, pokažeš certifikat o zavarovanju čolna in vpisni list. Teta ali stric na kapitaniji ti bo dal/a list za popis osoba, kamor boš napisal vse, ki se bodo vozili s čolnom in ona bo to poštempiljkala. Prejel, oziroma kupil boš nalepko - vinjeto in jo nalepil na čoln. Če boš vozil še koga drugega, ki ga ne bo na popisu oseb, je to kaznivo. Za vsakega ki ga voziš moraš na kapitanijo po štampiljko. To je to za ta dnar.
V8 + Jet drive
0603
Naddesetnik
Prispevkov: 5
Pridružen: Če Jul 07, 2011 13:34

OdgovorNapisal/-a 0603 » Če Jul 07, 2011 14:27

@ mike, hvala.

Imam pa se 2 vprasanji.

1.
To bom uredil na Ugljanu. Kaj pa ce grem septembra se recimo na Hvar. Moram tam ponovno placati vinjeto za celo leto, ceprav sem jo v juliju za Ugljan?


2.
Glede na to, da je to "gumica" 3.6m in 9,8HP motor. Ali moram ponoci v marino s tem. Ali lahko imam teh 14 dni dopusta coln privezan na lastni boji, oddaljen 50m od obale?


Hvala se enkrat.
Uporabniški avatar
goahead
Admiral
Prispevkov: 1488
Pridružen: Če Apr 08, 2010 22:53

OdgovorNapisal/-a goahead » Če Jul 07, 2011 14:32

Alora vinjeta ti velja za celo leto za celoten jadran in ti ni potrebno kupovat vinjete se enkrat. Kar se pa tiče priveza si kar naredi korpo morto cca 30m od obale in se veži tja za čas dopusta.
lp,
Iztok
Uporabniški avatar
123dejan
Admiral
Prispevkov: 618
Pridružen: Po Jun 22, 2009 08:32
Kraj: Gotof-burg!

OdgovorNapisal/-a 123dejan » Če Jul 07, 2011 15:48

Na Ugljanu greš lahko na kapetanijo v Preko, ter tam urediš vse potrebno kar ti je Mike napisal. Eno leto pa se lahko voziš po celem Jadranu ter z osebami ki so vpisani na listi.
Primer:
Če je čoln registriran za 6 oseb, se jih lahko pod to vinjeto vozi nekje 15.
6x2,5=15.
Če pa boš hotel še kakšnega več, po izpolnjeni tvoji kvoti na listi, pa boš moral kupiti še eno :wink: .

Lp Dejan

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov