Nakup čolna od hrvaške pravne osebe

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

simona
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 10, 2013 21:05

Nakup čolna od hrvaške pravne osebe

OdgovorNapisal/-a simona » To Sep 10, 2013 21:29

Oče kupuje čoln od hrvaškega državljana, ki ima čoln pisan na firmo. Tako da bo plačilo verjetno po računu, kar pomeni, da ne bo kupoprodajne pogodbe. Čoln je registriran na hrvaškem in bo tam tudi ostal. Zanima me kako je s prepisom, davki..... Kaj vse potrebuje ko ga registrira na sebe? Hvala za odgovore
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 10, 2013 21:57

Hja, tukaj pa moraš paziti glede davka, ker če je bil davek plačan in refundiran, ti mora ob prodaji plovila zaračunati davek, ki mora biti viden na računu. Sicer lahko napišeta nižjo ceno, samo bo davčni organ ocenil, če bo dogovorjena cena slučajno prenizka in opalil svojo.
Ne me držat za besedo, ker nisem nek finančni stručko.

Ko ima račun o plačilu in knjižico barke ter zavarovalno polico, gre na kapetanijo urediti prepis. Veliko je bilo napisanega o tem, malo pobrskaj.
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Sr Sep 11, 2013 09:52

Da ni "čoln" z oznako Bay 3587
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Sr Sep 11, 2013 10:13

Jaz sem tako kupil pred šestimi leti. Z računom na kapetanijo, potrebuješ še nekoga, ki ima stalno prebivališče na hr. in bo prevzemal pošto v zvezi z barko in to je to.
Takrat je bila to velika prednost, ker ni bilo ocene plovila in plačila prepisa 5%
mirno morje
Uporabniški avatar
vili
Viceadmiral
Prispevkov: 596
Pridružen: Po Feb 23, 2009 22:10

OdgovorNapisal/-a vili » Sr Sep 11, 2013 14:26

Plačilo prepisa 5% so s 1.7.2013 hvalabogu ukinili.

L.P.
simona
Prispevkov: 2
Pridružen: To Sep 10, 2013 21:05

OdgovorNapisal/-a simona » Če Sep 12, 2013 09:35

Najlepša hvala vsem za odgovore.
Če prav razumem, potem dejansko ni več nobenih stroškov s prepisom ali kakšnega davka. Plačamo račun in to je to.
Zavarovanje je nujno urediti preden urejaš prepis?

Tex..čoln ni z oznako Bay 3587....gre za manjšo pasaro
Roman 1
Admiral
Prispevkov: 2024
Pridružen: Ne Jun 01, 2008 20:15
Kraj: Novo mesto, Klimno

OdgovorNapisal/-a Roman 1 » Če Sep 12, 2013 20:39

Leta 2007 je veljalo zavarovanje od prejšnega lastnika (kupil pozimi, zavarovanje poteklo čez pol leta).
mirno morje

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov