ena barka- dva z izpitom

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

ena barka- dva z izpitom

OdgovorNapisal/-a sodnick » To Sep 24, 2013 21:06

Eno vprašanje. Danes mi je znanec rekel, da so na Hrvaškem spremenili zakonodajo in bo po novem potrebno, da sta na plovilu dva z izpitom za voditelja čolna.

Prvič slišim, vem pa, da bi mi to precej zakompliciralo zadeve.

Zadeva ni logična, ker potem očitno ne moreš več sam upravljat barke, ampak vseeno vprašam, saj mi tudi precej druge zakonodaje ne deluje logično.

Ali je kdo kaj slišal?
LP, Sodnick
Uporabniški avatar
Marchi
Admiral
Prispevkov: 7097
Pridružen: Če Apr 17, 2008 11:08

OdgovorNapisal/-a Marchi » To Sep 24, 2013 21:43

Ja, pa en dipl.ing. strojništva, pa elektirčar, pa ... :lol: :lol: :lol:
Ta je mal bosa.
Ne bi pa bilo slabo, če bi to uvedli na njihovih Jadrolinijah, ki orjejo po kopnem. :lol:
Uporabniški avatar
Gaso
Admiral
Prispevkov: 1480
Pridružen: To Dec 09, 2008 09:38
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Gaso » Sr Sep 25, 2013 00:05

To ni res.
Uporabniški avatar
gregor.n
Admiral
Prispevkov: 4409
Pridružen: Pe Apr 04, 2008 10:26
Kraj: Zanzibar
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor.n » Sr Sep 25, 2013 07:42

Hopla, kaj pa če je vse res :shock:
https://medisken.si
sodnick
Kapitan
Prispevkov: 151
Pridružen: To Maj 08, 2012 14:25
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a sodnick » Sr Sep 25, 2013 13:01

Hvala za odzive. Sem si tudi sam tako mislil, ampak kot sem rekel. Zakonodaja je le zakonodaja in nikoli nisi prečenečen z razsežnostjo neumnosti, ki jo lahko le-ta vsebuje.
LP, Sodnick
Uporabniški avatar
Pozejdon
Admiral
Prispevkov: 902
Pridružen: To Feb 12, 2008 17:55
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Pozejdon » Sr Sep 25, 2013 13:57

Ja poleg vsega pripravljajo tudi zakon, da bosta tudi v avtomobilu obvezno dva šoferja. Eden bo vozil v eno smer drugi pa v drugo. :lol:

Kdorkoli ti to prodaja bere čudne časopise in posluša čudne radijske postaje. Vse te informacije so napačne.
So pa naši in njihovi zmožni vsega ... :lol:
Pozejdon,
Grem spet na morje, da se spomnim kako diši morski zrak, da vsaj malo znebim se vsakdanjih debat ...
Uporabniški avatar
pešekan
Admiral
Prispevkov: 2295
Pridružen: Pe Avg 26, 2011 10:58
Kraj: ilirska bistrica

OdgovorNapisal/-a pešekan » Sr Sep 25, 2013 14:53

Ja res je in eden bo moral bit trezen :roll:
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Sr Sep 25, 2013 16:33

V času začetka avtomobilov sta morala biti voznik in kurjač (driver and chauffeur) - ampak o tem, kdo od njih kdaj ni bil trezen, bi bila predolga zgodba :wink:
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
EL CAPITANO
Admiral
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr Sep 03, 2008 11:45
Kraj: Brezovica pri Lj.- Bunarina Pula

OdgovorNapisal/-a EL CAPITANO » Če Sep 26, 2013 12:48

[[color=blue]b]
Pozejdon napisal/-a:Ja poleg vsega pripravljajo tudi zakon, da bosta tudi v avtomobilu obvezno dva šoferja. Eden bo vozil v eno smer drugi pa v drugo. :lol:

Kdorkoli ti to prodaja bere čudne časopise in posluša čudne radijske postaje. Vse te informacije so napačne.
So pa naši in njihovi zmožni vsega ... :lol:


To se že izvaja v praksi 8)
FISHING & SAILING IS LIFE
Uporabniški avatar
Tex
Admiral
Prispevkov: 8355
Pridružen: Sr Mar 28, 2007 00:28
Kraj: Morje

OdgovorNapisal/-a Tex » Če Sep 26, 2013 13:45

MT, lepo pa,da si se vzdržal prostega spisa in odgovoril sicer kratko a popolnoma mimo...
SlikaSlika
“There’s no point having a boat if you don’t use it!”
Uporabniški avatar
Marjan Tomki
Admiral
Prispevkov: 6231
Pridružen: Sr Nov 03, 2010 21:30
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Marjan Tomki » Če Sep 26, 2013 18:25

O tem, kdaj in zakaj 'prosti spis' rajši v ustrezni temi in ne tu.
Correct me if I am wrong, please.

Če bi se dalo upravljati starejše prispevke, bi bila kazala ažurnejša, v mnoge članke vrnjene slike, popravki vnešeni v izvirne članke in s tem vsebina pravilnejša in preglednejša...
Uporabniški avatar
sacs
Viceadmiral
Prispevkov: 433
Pridružen: Sr Jul 29, 2009 07:25

OdgovorNapisal/-a sacs » Če Sep 26, 2013 19:30

pešekan napisal/-a:Ja res je in eden bo moral bit trezen :roll:


Ja pol bo pa treba kr mercedesovo avtomatko namontirat
Jebelacesta skoz ns neki šraufajo🍻🍺🍻🍺🍻
ne se đalabajat
Bojan5
Poročnik bojne ladje
Prispevkov: 79
Pridružen: Ne Sep 20, 2009 20:47
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Bojan5 » Če Okt 03, 2013 09:35

To si prebral v Lady ali kje?
"Na vod ni zajebancije" je rekel in ostal živ.
Uporabniški avatar
hrošč
Admiral
Prispevkov: 1359
Pridružen: Sr Sep 08, 2010 17:32
Kraj: Ljubljana - Vrsar

OdgovorNapisal/-a hrošč » Če Okt 03, 2013 10:34

Je pa v Grčiji pri nekaterih čarterjih tako, da morata kao imeti dva na barki izpit. Se pa ne spomnim, koliko so to lani sploh čekirali oz. se sploh izvaja v praksi. Grčija je pač še bolj Balkan.
rider666
Admiral
Prispevkov: 928
Pridružen: Po Jul 19, 2010 12:37

OdgovorNapisal/-a rider666 » Če Okt 03, 2013 19:08

V ponedeljek sem prišel iz grčije in za rentat karkoli sploh ne potrebuješ izpita, smo rentali gliser 8m in ni niti vprašal po izpitu......ko sem spaševal ali potrebujem izpit mi je gladko rekel da ne potrebujem izpita.......

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 11 gostov