Pozor, vsi Slovenci po nova dovoljenja za upravljanje čolna

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

aleks09
Admiral
Prispevkov: 1151
Pridružen: Po Jul 12, 2010 20:15
Kraj: kras

Pozor, vsi Slovenci po nova dovoljenja za upravljanje čolna

OdgovorNapisal/-a aleks09 » Pe Maj 26, 2017 23:32

Slučajno sem opazil ta kar dolg članek... sicer je iz 2016 (mogoče je bil že celo tu objavljen) .. gre pa za nova potrdila za upravljanje čolnov in še nekaj razlage kako "naši" po načelu vzajemnosti kontrolirajo Italijane brez izpitov za čolne, nekaj statistike in nekaj o pravilih pri nas in v RH. Zanimivo.. kogar zanima... http://siol.net/avtomoto/zgodbe/pozor-v ... lna-421863
polanc
Admiral
Prispevkov: 9476
Pridružen: Če Dec 04, 2008 21:00
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a polanc » Pe Maj 26, 2017 23:41

to bravo spet bomo dal dnar naši sloveniji
Uporabniški avatar
jozko
Admiral
Prispevkov: 1811
Pridružen: Ne Apr 07, 2013 10:57

OdgovorNapisal/-a jozko » So Maj 27, 2017 06:08

Povezava do članka je bila, kot si pravilno ugotovil, objavljena tudi tukaj, že v lanskem letu :roll:
Zamenjava je zaenkrat odložena in se bo morda pričela naslednje leto ali kasneje :!:
Prijatelje bolj cenim po tem, koliko preplujejo in ne po tem, kako veliko barko imajo!
Daki

OdgovorNapisal/-a Daki » So Maj 27, 2017 17:25

polanc napisal/-a:to bravo spet bomo dal dnar naši sloveniji


Ja, ampak res. Nekam moramo vlagati :(
gensy
Kapitan
Prispevkov: 199
Pridružen: Sr Jul 06, 2011 11:20

OdgovorNapisal/-a gensy » So Maj 27, 2017 23:18

...bil vceraj na kapitaniji v izoli, ker sem delal prepis plovila in hkrati še povprašal glede dovoljenj....sploh še ni bil sprejet niti zakon, tako da če bo sprejet letos se predvideva, da bo stopil v veljavo s sezono 2018, s tem, da bomo imeli lastniki starih dovoljenj sigurno še neko vmesno obdobje, po besedah uradne osebe je to ponavadi 3-5 let....tako, da se ne bo še mudilo :D
ELAN666
Kontraadmiral
Prispevkov: 312
Pridružen: Če Apr 02, 2015 17:42

s

OdgovorNapisal/-a ELAN666 » Ne Maj 28, 2017 08:54

sem ga naredil v hrvatiji.........vidim da je bla to ok poteza :)
Uporabniški avatar
habibi Vll
Admiral
Prispevkov: 4361
Pridružen: Po Avg 20, 2012 16:41
Kraj: LJ.Vižmarje

OdgovorNapisal/-a habibi Vll » Ne Maj 28, 2017 10:21

Tuda jaz z Hrvaškim, 6 let nazaj sem moral še delat izpit za VHF postajo, na kapetaniji v Šibeniku,tako,da sem dobil novo dovoljenje, vse uradno, brez žepnine.Nisem pa še zasledil ali se lahko vozim tudi po naših vodah.Nekaj časa to ni bilo dovoljeno, sedaj ko pa je EU pa nevem JA ali NE.
mašinfirer
moro12345
Admiral
Prispevkov: 925
Pridružen: Ne Jul 08, 2012 17:22
Kraj: Ankaran

OdgovorNapisal/-a moro12345 » Ne Maj 28, 2017 14:24

Jaz mislim da je prav da italijani lahko vozijo coln brez izpita do 40km.
Lahko vozijo tudi motor do 125 z b kategorijo.
Lahko delas kar ti pase pri njih.

Samo pri nas sama neka pravila...sami neki izpiti...samo placaj placaj in nikoli konca. Ce ne razmisljas ravno isto kot tisti sluznji iz severne slovenije ki dobesedno lizejo rit nemcem si takoj ovira
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Maj 28, 2017 17:36

:D
Tak pač mamo. Zadnji čas da kdo pride in naredi red v lepi naši.
fakinx
Admiral
Prispevkov: 777
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Ne Maj 28, 2017 18:26

NOVI FOSIL napisal/-a::D
Tak pač mamo. Zadnji čas da kdo pride in naredi red v lepi naši.
Kdo naj pride???
Poln kufer imam ljudi, ki samo jamrajo, ne naredijo pa nič kot aktivni državljani.
Piši, zahtevaj odgovore in predlagaj. Lahko pa tudi zbereš krog podobno mislečih in greš na volitve. Če nimaš volje/časa/denarja/(vstavi po želji) se udeleži vseh volitev in pametno izberi.
Narod ima vedno točno take oblastnike, kot si jih zasluži!!!!
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Maj 28, 2017 19:00

:shock:
To si zelo lepo napisal.
Mi se ne bomo starega sistema znebili še 50 let.
Volitve so že naprej določene :!:
fakinx
Admiral
Prispevkov: 777
Pridružen: Pe Maj 16, 2014 20:34
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a fakinx » Ne Maj 28, 2017 19:27

Ne pristajam na take teze! Tudi če so bom naredil vse, da čim večje število ljudi aktiviram da gredo na volitve. Nisem politik, ne kandidiram na nobenih volitvah (z izjemo 1x pred leti v svet KS, pa nisem bil izvoljen).
Izjemno me moti, da gre na volitve cca. 30-35% potem pa relativni zmagovalec dobi 10-15% glasov in sestavi vlado. To dejansko pomeni, da dobrih 10% volilcev lahko reče, da so "naši" zmagali. Normalno? Nikakor!
Najprej moramo VSI na volišča, pa se zares preštejmo. Naj tisti, ki uspe zbrati vsaj 40% podpore volilnega telesa tudi vlada. Na ta način bo vlada z dovolj velikim potencialom kompetentna. Sedanje igrice z nastavljanjem "novih obrazov" so vsaj za razumnega človeka čisto nategunstvo.
Skrajni čas je, da se nekomu da mandat za spremembe z dovolj široko podporo. Pa četudi postane potem politični mrtvec.
Sindikati, javna uprava in sodstvo so 3 teme z dovolj "materiala" za 4 leta.
Samo, ljubi bog, naj nas v gospodarstvu pustijo da delamo vsaj 1 njihov mandat po nespremenjenih pravilih.
NOVI FOSIL
Admiral
Prispevkov: 2555
Pridružen: To Jan 05, 2016 20:50
Kraj: LJ-CRES
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NOVI FOSIL » Ne Maj 28, 2017 19:33

:shock:
Ne delaj si utvar. 370.000 javnih uslužbencev čaka na navodila koga naj volijo, da ne izgubijo svojih sanjskih služb.
In to ti je moj odgovor.
Vsi ostali se lahko postavimo na glavo :lol:
weta
Admiral
Prispevkov: 1201
Pridružen: Po Nov 05, 2007 13:05

OdgovorNapisal/-a weta » Ne Maj 28, 2017 20:25

sem javni uslužbenec in še nikoli nisem dobil navodil. v bistvu nisem nikoli volil tistih, za katere tisti iz "gospodarstva" menite, da ukazujejo JU in običajno tudi zmagajo.
novi fosil, tvoje razmišljanje o tem področju je žal pod nivojem, osnovnošolsko.....sicer pa rad preberem kar napišeš....samo politiko pusti.
Uporabniški avatar
H2O
Admiral
Prispevkov: 7536
Pridružen: Po Apr 02, 2007 09:52

OdgovorNapisal/-a H2O » Ne Maj 28, 2017 20:35

Nazadnje spremenil H2O, dne Pe Jun 02, 2017 11:51, skupaj popravljeno 1 krat.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov