plovbno dovoljenje na hrvaškem??????

Debata o obnašanju in pravilih na morju ter starih in novih zakonih, ki zadevajo navtiko.

Moderatorji: moderator2, moderator, pajer1

peavera
Višji praporščak
Prispevkov: 36
Pridružen: To Jan 23, 2007 21:49
Kraj: logatec

plovbno dovoljenje na hrvaškem??????

OdgovorNapisal/-a peavera » Pe Jun 29, 2007 20:01

pozdravljeni zanima me kaj je s plovbnim dovoljenjem na hrvaški koloko stane in ali je obvezen imam gliser dovžine 4 metre.
acrobat
Admiral
Prispevkov: 718
Pridružen: Ne Apr 08, 2007 10:33

OdgovorNapisal/-a acrobat » Pe Jun 29, 2007 23:10

Obvezen je,to vem,koliko stane pa ne vem ker ga bom tudi jest letos prvič kupil.
Tudi mene zanima koliko stane.
LP
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » So Jun 30, 2007 09:04

Plača se po metru dolžine, nekaj plačaš še za uporabo objektov (svetilniki) in to je tudi vse. Cena je odvisna od tega koliko let je čoln že prijavljen v hrvaških registrih. Vsako leto se ti zniža za 10%, vendar največ za 50%. Za čoln dolžine 5m je polna cena okrog 400 KN.

LP
anzi
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 146
Pridružen: Če Mar 29, 2007 13:56
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a anzi » So Jun 30, 2007 19:32

Jaz sem za mojo gumico 3,8m lani plačal 308 KN, nisem imel nobenih bonitet. Mislim, da letos ni kakih bistvenih razlik.
LP anzi
soncius
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Apr 05, 2007 11:09

OdgovorNapisal/-a soncius » Po Jul 02, 2007 09:38

Letos sem za mojega 5 m fišermena dal 480 kun. Prvič na hrvaškem!
puch175
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Maj 07, 2007 11:53
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a puch175 » Po Jul 02, 2007 10:33

Kako pa je potem z vinjeto, ali jo je potrebno plačati posebaj, ali je to že v tej ceni plovnega dovoljenja?

Lp
Marko
Marko
Uporabniški avatar
admin
Site Admin
Prispevkov: 8827
Pridružen: Sr Nov 22, 2006 21:34
Kraj: Ljubljana-Punat
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a admin » Po Jul 02, 2007 23:27

To je vse kar je treba plačati. Vinjeta je plovno dovoljenje oziroma to je le ena nalepka, ki jo dobiš zraven in jo potem nalepiš na čoln...
Sicer pa mislim, da smo o tem nekje že govorili...

LP
puch175
Višji vodnik
Prispevkov: 18
Pridružen: Po Maj 07, 2007 11:53
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a puch175 » To Jul 03, 2007 06:58

Hvala lepa za odgovor.

Lp
Marko
soncius
Kapitan bojne ladje
Prispevkov: 134
Pridružen: Če Apr 05, 2007 11:09

OdgovorNapisal/-a soncius » To Jul 03, 2007 13:25

ko boš lepil vinijeto pazi ker so zelo zelo slabo narejene in se rade stržejo. sem malo pogledal tudi po drugih čolnih in videl da so vsi imeli podobne težave kot jaz!
theuros
Kapitan
Prispevkov: 202
Pridružen: Po Avg 06, 2007 18:48

OdgovorNapisal/-a theuros » Po Avg 06, 2007 22:13

Je to nalepko obvezno treba prilepit na čoln/motor?
Hoky
Štabni vodnik
Prispevkov: 27
Pridružen: Po Jun 18, 2007 13:50
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Hoky » Po Avg 06, 2007 22:26

Ja mislim da ja ,če ne bi bilo brez veze da jo sploh imajo.

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost